NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pismo z urzędu skarbowego? jak rozpoznać oryginał
Autor Wiadomość
piotr123 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 9:00 pm   pismo z urzędu skarbowego? jak rozpoznać oryginał

Witam. Dostałem niemiły list z US w Holandii, że mam zwrócić podatek, bo za dużo sobie policzyłem (właściwie nie ja, ale firma tym się zajmująca, to prawie 5 000 euro :037: ). Na kopercie nie ma żadnego adresu, na liście brak nazwisk, brak podpisów i pieczątek. List przyszedł bez potwierdzenia odbioru... czy to normalne w Holandii? W Polsce zawsze mam jakieś pieczątki i nazwiska... Proszę osoby, które dostały kiedyś list z holenderskiego US o opisanie koperty i listu...
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 9:20 pm   

piotr123 napisał/a:
Proszę osoby, które dostały kiedyś list z holenderskiego US o opisanie koperty i listu...

Koperta powinna być niebieska, natomiast w liście w górnym prawym rogu zaraz pod napisem Belastingdienst a nad Twoimi danymi (tj. imieniem, nazwiskiem i adresem) powinien znaleść się adres urzędu.
 
 
piotr123 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 9:52 pm   

żadnych nazwisk, pieczątek?
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:11 pm   

Żadnych :)

Tak na marginesie to jak można się pomylić o 5 000 €?
Przecież sama kwota daje do myślenia, że coś jest nie tak.
Ostatnio zmieniony przez Damianos Śro Lip 20, 2011 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:11 pm   

na dole zawsze pisze ze to pismo jest robione automatycznie i dlatego nie ma pieczatek
 
 
piotr123 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:51 pm   

Ja dałem wszystkie dane, ktoś obliczył i wysłał, dostałem pieniądze na konto... teraz po latach chcą spowrotem... dziwny to kraj, że takie ważne pisma wysyłają bez zabezpieczeń, przecież można skserować, pozmieniać dane, założyć konto w Holandii, wysłać do kogoś i cieszyć się z pieniędzy :119:
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:53 pm   

piotr123 napisał/a:
przecież można skserować, pozmieniać dane, założyć konto w Holandii, wysłać do kogoś i cieszyć się z pieniędzy

To nie działa w ten sposób i nie tak łatwo to wszystko sobie można "pozmieniać".

Jednak Twój tok myślenia mnie powalił - nie mam pytań!
 
 
piotr123 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:56 pm   

Co cię powaliło, bo nie rozumiem. Polacy to cwaniacy, już się nie raz o tym przekonałem, obawiałem się, że to może być podrobione pismo, bo, wierz mi, zrobi to dzieciak w FineReader bez problemu w kilka chwil. Jeżeli ta świadomość cię powala, cóż, wolę myśleć niż nie myśleć, co chyba jest oczywiste.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 11:16 pm   

jesli nr konta to 2445588 w Apeldoorn to jest nr konta tutejszego Urzedu Podatkowego
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 9:54 am   

ale przeciez dostales juz prawdopodobnie podobny list w ktorym informowano cie ze dostales zwrot podatku, o ktorym mowa i wtedy nie zastanowil cie brak pieczatek itp?
jednakze okazalo sie, ze podatek zostal mylnie naliczony, wysylaja ci tez pismo i teraz dziwi cie fakt braku pieczatek?
ktos tutaj podal ci numer konta jesli takowy jest na tym liscie to wierz mi zadna pomylka i niestety ale bedziesz musial zwrocic podatek i nie ma tutaj zadnego falszerstwa.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Czw Lip 21, 2011 9:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr123 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 12:19 pm   

Agata, skąd to pytanie? Dostałem zwrot około pięciu lat temu, co za różnica, co wtedy myślałem? W ogóle po co to pytanie? Dziwi mnie to bardzo, zwłaszcza, że w Polsce według prawa taki list musiałby być doręczony właściwej osobie za potwierdzeniem odbioru... List z Holandii dostała moja matka, na stary adres, leżał w skrzynce na listy, wróciła z wakacji, list został wysłany pod koniec czerwca z informacją, że mam zwrócić do 2 tygodni bez odsetek... A przecież mógł zaginąć, matka mogła wyrzucić i za kilka lat miałby znacznie więcej do spłaty...

A facet, który to mi obliczał (firma...), twierdził, że wszystko było zgodnie z prawem, więc nie drążyłem tematu, zwłaszcza że wtedy miałem niewiele czasu.
Ostatnio zmieniony przez piotr123 Czw Lip 21, 2011 12:21 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 12:43 pm   

piotr123 napisał/a:
A przecież mógł zaginąć, matka mogła wyrzucić i za kilka lat miałby znacznie więcej do spłaty...


ivh to nie obchodzi po prostu odsetki dolicza jesli to nei bedzie zaplacone i sciagna to z nastepnego twojego rozliczenia... wychodza z zalozenia ze co sie odwlecze to nie uciecze to teraz ty sie wyginaj zeby to zaplacic
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 1:02 pm   

piotr123 napisał/a:
Dostałem zwrot około pięciu lat temu


Srednio mi się chce w to wierzyć, Belastingdienst z reguły po około dwóch latach zamyka definitywnie dany rok kalendarzowy. Ja około dwóch tygodni temu dostałem pismo od nich, z ostatecznym rozliczeniem 2009 roku. No chyba że na Ciebie tak wyjątkowo trafiło.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 1:53 pm   

przeskanuj to pismo i wstaw gdzies tutaj to ci powiemy o co chodzi bo tak to gdybac mozna
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group