NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Lip 22, 2011 1:28 am
SOFI a meldunek -
Autor Wiadomość
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 12:54 am   SOFI a meldunek -

Witam wszystkich, szukałem pomocy w internecie, ale nigdzie nie znalazłem, natrafiłem na to forum, i postanowiłem się zarejestrować i zapytać was, bo jest tu dużo mądrych informacji.

Mój problem:
Zadzwoniłem dziś aby się umówić na rejestrację numeru SOFI (dostałem termin 2 sierpień) z tym że Pani pytała na jak długo chcę mieć ten numer, więc zapytałem od czego to zależy a ona odpowiedziała że jeśli jest meldunek to normalnie zrobią SOFI, a jeśli niema to maksymalnie na okres 4 miesięcy.

Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, czy to prawda że po 4rech miesiącach SOFI wygaśnie? lub nie będę mógł dalej pracować?

Czym się różni jeden SOFI od drugiego?


Proszę o pomoc,

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lip 22, 2011 1:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 1:24 am   

gibon

bylo na forum omawiane

numer zostaje przyznany raz i na zawsze jesli masz meldunek ,to otrzymujesz numer BSN

Cytat:
tymczasowi pracownicy dostaja sofi...a numer BSN dostaja osoby, ktore mieszkaja tu na stale...


http://www.niedziela.nl/f...+numer&start=30


http://www.niedziela.nl/f...+numer&start=30
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lip 22, 2011 1:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 10:26 am   

Czytałem w wielu miejscach że sofi i bsn to jedno i to samo, kolega który jest w nl ma sofi, już od kilku lat, i nie meldował się, i dalej pracuje na sofi.

Pytanie czy po tych 4 miesiącach nadal te sofi będize ważne? czy będą jakieś problemy z pracą/urzędami czymkolwiek w NL ?

Pozdrawiam, i dziękuje za odpowiedzi
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 4:35 pm   

Sofi numer,a BSN numer-to jest to samo.Kiedys sie uzywalo terminu SOFI numer,a terz BSN.Kazdy ma przyznany wlasny numer i on zostaje juz do konca zycia.To cos takiego jak w PL PESEL czy NIP

Pozdrawiam
 
 
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 5:48 pm   

Więc jaka jest różnica między wyrobieniem tego numeru z meldunkiem a wyropbieniem tego numeru bez meldunku ??
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 5:58 pm   

Wiem,ze nie musisz byc zameldowany,zeby otrzymac ten numer.Mnustwo ludzi pracuje w NL posiadajac sofi numer bez meldunku.Ja ten numer odbieralam w gminie(jestem zameldowana)Jak maja to zalatwic ci ktorzy nie sa zameldowani,to nie wiem.Powodzenie
 
 
Larissa83 
Poczatkujacy
Larissa83

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 13
Skąd: Cze-wa|A'dam
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 6:43 pm   

W ubiegłym tygodniu mój brat otrzymał sofi. Zadzwonił do Balstingdienst w Amsterdamie i umówiono go na termin, bodajże 8 dni później. Numer otrzymał bez problemu i nikt nie pytał o meldunek i o okres jaki zamierza spędzić w Holandii. Ja wyrabiałam 3 lata temu i też nikt nie zainteresował się po co mi ten numer i jak długo tu będę. Adres zameldowania podałam polski a korespondencyjny holenderski. Do tej pory pracuję i nie mam jakichkolwiek problemów z urzędem :039:
_________________
Siedzę i zastanawiam się, co robi pozostałych sześć cudów świata:)
 
 
 
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 8:22 pm   

czyli być może ta pani z którą rozmawiałem puściła jakąś ściemę.

Ja zarejestruje się z meldunkiem, bo mam taką możliwość, ale żona niestety nie i zrobi to bez meldunku, zobaczymy jak to wyjdzie.....

:)
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 8:46 pm   

Byc moze nie zrozumieliscie sie dobrze. Zawsze pytaja jak dlugo dana osoba zostaje w Holandii, jesli ponizej 4 miesiecy to nie trzeba miec meldunku i nr nazywa sie sofi a jesli dluzej to trzeba sie zameldowac i nr. nazywa sie BSN, ale jst to jedno i to samo i przyznaje sie go dozywotnio.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:03 pm   

AGW napisał/a:
Byc moze nie zrozumieliscie sie dobrze. Zawsze pytaja jak dlugo dana osoba zostaje w Holandii, jesli ponizej 4 miesiecy to nie trzeba miec meldunku i nr nazywa sie sofi a jesli dluzej to trzeba sie zameldowac i nr. nazywa sie BSN, ale jst to jedno i to samo i przyznaje sie go dozywotnio.


plus z BSN mozna wystapic o Digi D... a z sofi nie...
 
 
Marcin-z 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Den Haag/Łódź
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:26 pm   

Ja na dzisiaj byłem umówiony w Beastingu.Poszedłem wypełniem formualrz i po 10 minutach dostałem SOFI.Nikt sie nie pytał o nic co zwiazane z długoscia pobytu.A w sumie to nic nie pytali sie .Przyjeli wniosek i tyle.
Ostatnio zmieniony przez Marcin-z Pią Lip 22, 2011 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:48 pm   

Bo tu nie o to chodzi, ze op 4 miesiacach SOFI wygasa. Sofi zostaje bez zmian, ale po okresie 4 miesiecy masz obowiazek sie zameldowac lub wyjechac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 11:43 pm   

Duvelke digid mozesz wyrobic tylko i wylacznie jak jestes zameldowana...po zameldowaniu sofi zmienia sie w BSN...nie dokonca jasne jest to co napisalas...

W belastingu kazda Pani/Pan musi poinformowac o tych 4 miesiacach. Wlasnie ktos kto nie poinformowal byl nie rzetelny. Lepiej mowic ze krocej i nie wdawac sie w gadki z nimi.

Dokladnie to co pisze Suska, zameldowac sie, zapisac do IND. Rzadko kto to robi, ale wlasciwie takie sa przepisy.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 3:49 pm   

Duvelke digid - a to co to jest?

A co jeśli nie wyjade po 4rech miesiącach ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 4:05 pm   

Digid


Cytat:
jest to elektroniczny podpis, mozna go dostac tu : www.digid.nl pozniej nacisnac aanvragen i wypelnic, po 3-4 dniach rzychodzi list aktywacyjny z kodem, ktory trzeba wpisac na tej samej stronie. Pozdrawiam serdecznie


http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=8080



Cytat:
A co jeśli nie wyjade po 4rech miesiącach ?
nie musisz wyjezdzac
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group