NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spłata długu
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 2:19 am   Spłata długu

Witajcie,

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze spłatą długu w Holandii? Bank przekazał mój dług do spłaty po zamknięciu konta do firmy zajmującej się ściąganiem należności i ciekaw jestem, czy będą problemy z ew. rozłożeniem spłaty na kilka mniejszych wpłat.

Dzięki za pomoc.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 10:40 am   

nie bedzie problemu, ale incasso tez ma swoje standardy, np. majac dlug 1000e nie mozesz (znaczy mozesz ale nie dostaniesz mozliwosci) prosic o rozlozenie na raty np. po 20€ miesiecznie.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 1:10 pm   

A ewentualnie gdzie mogę się starać o jakiś mały kredyt na spłatę długu. W banku nie dostanę, bo mam wpis w BKR.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 3:57 pm   

Winter, http://geld-lenen-zonder-...enen-zonder-bkr
http://www.directgeldlene...zonder-bkr.html
http://www.lenenbkr.org/G...er_bkr_toetsing
 
 
jacek gorski 
Poczatkujacy
desperado

Wiek: 57
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 4:19 pm   

Mathnl, potrzebuje pilnie malego kredytu pozabankowego na splate zobowiazania z tytulu zaleglego ubezpieczenia zdrowotnego{sprawe oddali do komornika},a w banku abnamro nie dostane bo zrobili wpis w tielu {bankowy rejestr],mimo tego ze mam u nich konto.Probowalem zgloszenia wniosku do firmy zajmujacej sie kredytami poza bankowymi ale tam jest wszystko do wypelnienia po holendersku.wyslali juz upomnienie do mojego pracodawcy,ktory powiedzial,ze jak przyjdzie pismo do zajecia wynagrodzenia to rozwiaze ze mna umowe o prace.nie wiem co robic.probowalem napiszac pismo do komornika o rozlozenie na raty zaproponowal mi splate po 400 euro miesiecznie mam do splaty okolo 2000 euro,zona z corka mieszka w polsce musze placic mieszkanie i jakies pieniadze do polski na zycie.moge splacac 200 euro co miesiac.prosze kogokolwiek o pomoc w mojej sprawie
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 4:37 pm   

jacek gorski, Nie bierz zadnego kredytu.Skontaktuj sie osobiscie z komornikiem.Przedstaw swoja sytuacje.Jesli jestes w stanie spalcac 200 e miesiecznie to nie wierze ,aby nie zaakceptowal Twojej prosby.NIE PISZ.Wez wolne i spotkaj sie z nim OSOBISCIE.Wczesniej umow sie telefonicznie.Ewentualnie zadzwon jesli z niderlandzkim jest u Ciebie ok.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 4:50 pm   

Mathnl,

chyba troche rozczaruje osobe piszaca powyzej , ostatnio pomagalam w takiej samej sprawie, niestety komornik nie poszedl na reke,
a zapytany dlaczego robi ludziom takie trudnosci ,odpowiedzial tak, ze mnie zatkalo...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 5:25 pm   

Gochna H, Ja rowniez pomagalem kilka miesiecy temu w takiej sprawie.Sprawa u komornika,nie pamietam tylko czego dotyczyla zaleglosc.Dlug ok.900 e z haczykiem.10 rat po niecale 100 e.Wszystko zalatwilem przez telefon.Komornicy to tez ludzie i parapety.
Gochna H napisał/a:
zapytany dlaczego robi ludziom takie trudnosci ,odpowiedzial tak, ze mnie zatkalo...

To pochwal sie..........

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 5:29 pm ]
P.S. Moze to jest tez kwestia podejscia dluznika do sprawy.Jesli ktos od razu podejmie kontakt i jest zainteresowany splata dlugu inaczej jest traktowany niz grajacy w "pawla"
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 5:49 pm   

a niby czemu pracodawca cie straszy ze jesli komornik zajmie wynagrodzenie to cie zwolni? pracodawca nie ma prawa strawiac ci takiego ultimatum
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 6:22 pm   

Jak widac najwiekszy problem robi tutaj pracodawca ktory grozi zwolnieniem w razie zajecia komorniczego(???) Trudno powiedziec z czego wynika z pewnoscia nie z obawy o jego wlasna kieszen.Szkoda,ze sprawa ciagnie sie juz od tak dlugiego czasu : o niebo prosciej pojsc na uklad z ubezpieczycielem czy nawet tzw Kolegium d/s ubezpieczen ktore egzekwuje zalegle premie na wniosek ubezpieczyciela niz z komornikiem.Sprawa zaszla niestety za daleko.Komornik najczesciej robi w tej sytuacji wielki problem i egzekucje dlugu stara sie przeprowadzic w najszybszym mozliwie czasie poniewaz o pomoc w splacie zaleglosci mozna zwrocic sie miedzy innymi do:

-gminny bank kredytow socjalnych- przy gemeente;

-do tzw. "SBN" -Holenderski Bank Socjalny(zrzeszenie bankow udzielajacych kredytow socjalnych) pod warunkiem ,ze:

pracujesz na postawie umowy o prace(nie posiadasz dzialalnosci);
Twoje dochody nie sa wyzsze niz 130% minimalnego wynagrodzenia miesiecznego wlaczajac pieniadze wakacyjne;
Znajdujesz sie w rejestrze kredytowym w Tiel jako dluznik;
Banki komercyjne nie chca udzielic kredytu;
Posiadasz prawny tytul pobytowy;

Stad takie podejscie komornika - w mniemaniu ktorego osoba nie splacajaca zadluzenia a majaca mozliwosc zaciagniecia kredytu socjalnego tego nie robi.
Poszukaj w swoim miejscu zamieszkania oddzialu Juridisch Loket i zasiegnij informacji co mozna w Twoim przypadku zrobic.

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 6:53 pm ]
mozesz tez poszukac oddzialu udzielajacego pomocy w splacie zadluzen i bankowosci socjalnej:

http://www.nvvk.eu/Schuld...aspx?PageID=113
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group