NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
detektyw w Holandii: zdrady, porwania dzieci, oszustwa
Autor Wiadomość
SOSdzieci 
Poczatkujacy
SoSDzieci

Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 7:16 pm   detektyw w Holandii: zdrady, porwania dzieci, oszustwa

Dlaczego taki temat?

Kilka miesiecy temu przezylam porwanie mojego dziecka. Sprawa miedzynarodowa wymagajaca ogromnej wiedzy, sprytu, wytrwalosci.
Trafilam do holenderskiego detektywa, ktory za 3 dni pracy, w ktorym nie ustalil miejsca pobytu dziecka, wystawil mi fakture na 2 500 E.
W ostatnim czasie pomogl mi nasz polski detektyw, zajmujacy sie sprawami miedzynarodowymi oraz krajowymi: przestepstwa gospodarcze, zdrady malzenskie ( sprawy rozwodowe ).

Kochani ludzie korzystajcie z naszych krajowych pomocy, uwazajcie/sprawdzcie dobrze czlowieka, ktoremu poswiecacie czesc swojego zycia. Ja stracilam 5 miesiecy i kilkadziesiat tysiecy. Choc pieniadze szczescia nie daja, wartow iedziec w co i w kogo je inwestowac.
_________________
STOP legalnym nielegalnym porwaniom dzieci!!
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 7:20 pm   

Mam nadzieje ,ze odzyskalas dziecko.......
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 9:50 pm   

No ale dlaczego ktoś porwał akurat Twoje dziecko? Jak wynika z postu masz kasę, czy o to chodziło? Może w ogóle opisz historię... lepiej wiedzieć takie rzeczy...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 12:07 am   

SOSdzieci,
Cytat:

STOP legalnym nielegalnym porwaniom dzieci!!


czy istnieje wogole cos takiego jak legalne porwanie dziecka /i ....?
jesli tak ,to od kiedy i jaki rodzaj porwania to jest, bo moim zdaniem ,porwanie to porwanie i nigdy nie bedzie legalne




Cytat:
uwazajcie/sprawdzcie dobrze czlowieka, ktoremu poswiecacie czesc swojego zycia.
jak to sprawdzic ? :061:


moze napisz cos wiecej o calej tej historii z porwaniem
 
 
SOSdzieci 
Poczatkujacy
SoSDzieci

Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 1:20 pm   legalne porwania

Tak, istnieje.
Uprowadzenia rodzicielskie.
Matka dziecka mieszkajaca z ojcem obcokrajowcem, ktory bije, zneca sie psychicznie i fizycznie, postanawia wrocic do swojego kraju, zabiera ze soba dziecko nad ktorym sad holenderski przyznal jej opieke rodzicielska, a ojcu prawa do widzen.
jest to "legalne" porwanie dziecka.
Nielegalne:
to wszytsko to co robia holenderskie organizacje pomocy dzieciom: BJZ i RvDK. Porywaja w sposob nielgalny dzieci od rodzicow, czesto Polakow, i chroni ich holenderski MS.

[ Dodano: Sob Wrz 03, 2011 1:47 pm ]
Zadalas jeszcze pytanie jak to sprawdzic.
Najlepiej skontaktowac sie z kims kto juz szukal pomocy detektywa czy adwokata.
Sprawdzic sposob danej osoby, znajoosc prawa miedzynarodowego.
Sprawdzenie licencji.
Nasi krajowi dwaj najbardziej znani detektywi jej nie posiadaja, mimo to przyjmuja zlecenia. Wmawiaja klientom,ze trezba poczekac, ze jeszcze nie pora na dzialanie. Za kazdy przyjazd licza kolejne setki euro.
Znam tylko trech dobrych deketywow. Licencjoowaych, znajacych prawo i zasady. I tylko jednego, ktory zna Holandie.

Adwokat.
Zna jedna adwokatke z Polski majaca naprawde rozpoznanie w prawie miedzynarodowym.
_________________
STOP legalnym nielegalnym porwaniom dzieci!!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 2:09 pm   

Cytat:
czy istnieje wogole cos takiego jak legalne porwanie dziecka


To jest raczej uprowadzenie a nie porwanie ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:03 pm   

Konwencja Haska reguluje takie sprawy gdzie rodzice pochodzą z różnych krajów...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
SOSdzieci 
Poczatkujacy
SoSDzieci

Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 6:03 pm   KH

Niestety nie zawsze sprawiedliwie.
_________________
STOP legalnym nielegalnym porwaniom dzieci!!
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 12:34 pm   

SOSdzieci napisał/a:
Niestety nie zawsze sprawiedliwie.


Może i niesprawiedliwie, ale prawo jest prawem i nie przeskoczymy tego...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 10:29 am   

I na co te złośliwości? Autorka zdobyła pewne doświadczenie i chce się podzielić nauką, którą z tego wyniosła, żebyście nie popełnili tych samych błędów. Temat założyła więc dla NASZEJ korzyści, a tu jak zwykle symfonia dosrywania, bo to taka i taka definicja, prawo takie i takie. Jakbyś była ofiarą tego przypadku co w Norwegii, że dziecko odebrano rodzicom, bo "było smutne", ciekawe czy też byś powtarzała jak mantrę, że "takie jest prawo". Kogo chcesz przekonywać, że prawo zawsze działa lub że zawsze jest sprawiedliwe? Kogo to interesuje czy to się nazywa akurat porwanie czy uprowadzenie, czy autorka niepotrzebnie użyła słowa nielegalnie itp? Skupiacie się na wszystkim innym tylko nie głównym temacie. Jeżeli macie większe doświadczenie w kwestii korzystania z detektywa to się podzielcie, ale jeśli piszecie tylko po to, żeby się wykazać kto bardziej potrafi dokopać, to sobie lepiej odpuśccie, bo tylko psujecie już i tak kiepską atmosferę tego forum.
_________________
Dumny Polak
 
 
Bombarka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 12:47 pm   

"jso" popieram. Jak czytam tych "doradzaczy" to :088:
_________________
Tam gdzie sila nie potrzeba prawa bo prawo jest bezsilne.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 1:09 pm   

jso napisał/a:
I na co te złośliwości?


Kiedy ja wcale nie byłam złośliwa... Niestety tak jest że prawo jest bezduszne, nic nie poradzimy... jasne że sama w takiej sytuacji starałabym się robić co tylko możliwe... Odezwałam się tylko dlatego iż ja pierwszy post zrozumiałam tak że ktoś całkiem obcy porwał dziecko/dzieci autorce tematu. A o konwencji haskiej napisałam w sumie dlatego iż jakby ktoś szukał informacji na temat porwania swojego dziecka przez byłego współmałżonka żeby wiedział gdzie może szukać informacji.
Nie szukaj złośliwości tam gdzie jej nie ma, ja jestem mało konfliktowym człowiekiem :)
Pozdrawiam.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
SiwQ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 2:22 pm   

Czy ktoś jeszcze zagląda w ogóle na to forum? Mam problem i chciała bym kogoś się doradzić.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 07, 2011 5:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 3:01 pm   

To moze napisz nam jaki masz ten problem.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
SiwQ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 6:22 pm   

Hej problem mam taki że mąż wywiózł mi dziecko za granicę do Holandii właśnie bo tam mieszkaliśmy wcześniej i on mieszka tam nadal. Wyraziłam zgodę na wyjazd dziecka na 2.5 tygodnia a w tej chwili syn ( 4 latka) jest u niego już 11 miesięcy. Zwracałam się o pomoc do Ministerstwa Sprawiedliwości ale tam co chwilę chcieli jakieś tłumaczenia papierów i w ogóle a mnie na to zwyczajnie nie stać. W tej chwili jestem bez pracy a mam na utrzymaniu jeszcze jednego syna z poprzedniego związku i nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy żeby młodszy syn wrócił do polski. Nadmienię że nie mamy z mężem rozwodu i obydwoje mamy takie same prawa do dziecka. Tyle tylko że on przetrzymuje tam dziecko wbrew mojej woli do tego zapisał go tam do szkoły bez mojej wiedzy, zameldował i pobiera na niego rodzinne. O tym wszystkim dowiedziałam się po fakcie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group