NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Paź 05, 2011 5:38 pm
kontrola domow w Holandii
Autor Wiadomość
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:10 pm   kontrola domow w Holandii

Witam. mam pytanie...( szukalam wczesniej podobnego tematu na forum, ale nie znalazlam) Kupilismy niedawno z mezem dom w Holandii i doszly nas sluchy, ze co jakis czas odbywaja sie kontrole stanu budynku. Jesli to prawda, to na czym polega taka kontrola i jakie moga byc tego konsekwencje jesli stan budynku nie odpowiada standardom?? I jakie sa w ogole standardy?? z gory dziekuje za odp.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:23 pm   

kasienka_lady,

Cytat:
kontrole stanu budynku



mam wlasny dom i mieszkam tu dlugo, (20 lat )ale nigdy nie bylo w moim domu kontroli ani dotyczacej tego w jakim jest stanie ani zadnej innej
od kogo to uslyszalas ? nie mow ze od naszych rodakow ...?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 04, 2011 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:28 pm   

A dlugo juz mieszkasz?? bo slyszalam ze co piec lat sa...
 
 
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:34 pm   

nom od Polakow. tylko ze te osoby, ktore mi to mowily to w socjalnych mieszkaja. wiec pytam. to dzieki za odp. ;] a i mam jeszcze jedno pytanie ale to juz na calkiem inny temat. czy oprocz tzw.kuroniowki nalezy mi sie jeszcze jakis dodatek jesli mam dziecko i nie pracuje?? (wczesniej przepracowalam pare lat)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:39 pm   

kasienka_lady,


zacznijmy od tego ze tu nie ma kuroniowki

otrzymujesz dodatek na dziecko, tu nazywa sie to kinderbijslag ,zreszta na forum jest sporo na temat dodatkow uzyj opcji szukaj (gorny prawy rog)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:44 pm   

ja wiem o wszystkich dodatkach na dziecko itp. tylko slyszalam ze oprocz tych wszyskich dodatkow naleza mi sie jakies pieniadze z tego tytulu, ze nie pracuje a opiekuje sie dzieckiem, tylko tez nie jestem pewna czy cos takiego istnieje...
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 8:45 pm   

kasienka_lady napisał/a:
ja wiem o wszystkich dodatkach na dziecko itp. tylko slyszalam ze oprocz tych wszyskich dodatkow naleza mi sie jakies pieniadze z tego tytulu, ze nie pracuje a opiekuje sie dzieckiem, tylko tez nie jestem pewna czy cos takiego istnieje...


LADY, ja cos slyszalam od znajomych polakow ze mi sie nalezy tez kilka dobrych dodatkow tylko jeszcze nie wiem gdzie to sprawdzic
Pierwszy dodatek mi sie nalezy z racji tego ze jestem w ciazy i tez nie pracuje i zajmuje sie dzieckiem i mezem na pelny etat
drugi dodatek mi sie nalezy z tego powodu ze z racji ciazy nie moge pracowac bo wiadomo ciaza to prawie jak choroba i dlatego trace pieniadze ktore moglabym zarobic gdybym pracowala i dlatego rzad holenderski musi mi wyplacic ta roznice w zarobkach ktore moglabym otrzymac gdybym pracowala.

Moze ty wiesz cos na ten temat, znasz jakies inne zasilki ktore mi sie naleza i gdzi emam zadzwonic by je dostac i najlepiej abym mogla z kims po polsku pogadac bo moj holenderski prawde mowic jest do dupy.
Dzieki z gory za pomoc.

W sumie jesli cos mi sie nalezy od holenderskiego rzadu to dlaczego mam tego nie wziasc????
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 8:48 pm   

hhehe ;)
jeszcze dodatek na to, ze wynosisz smiesci :D
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Paź 04, 2011 8:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 8:50 pm   

a ja chce dodatek za czytanie durnych postow :p
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 9:06 pm   

Trójka powyżej,starzy wyjadacze-nie naśmiewajcie się.Nie każdy początkujący ma super orientację w przepisach.Może stworzyć dział dla "świerzaków" kto będzie chciał to odpowie ,bez niewybrednych komentarzy albo "opcja szukaj w prawym rogu"
Dobrze wiecie o co jej chodzi a sobie jaja robicie !

kasienka_lady,
Cytat:
nalezy mi sie jeszcze jakis dodatek jesli mam dziecko i nie pracuje?

-tak ,być może należy ci się Algemene heffingskorting ,nazywany przez niektórych "rozląkowe"
zobacz (kwoty się pozmieniały):
http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=76036
jagodka,
Cytat:
W sumie jesli cos mi sie nalezy od holenderskiego rzadu to dlaczego mam tego nie wziasc????

-tak ,rozsądnie jest wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. BRAWO
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Wto Paź 04, 2011 9:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 9:18 pm   

Rany tyle lat tu mieszkam i niewiedzialam, ze Holandia tak rozdaje pieniadze :026:

a ja mam psa, rybki i kota i musze zostac w domu- moze mi sie tez cos nalezy? :026:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 10:02 pm   

bobikpl,
Cytat:


Trójka powyżej,starzy wyjadacze-nie naśmiewajcie się

co ci nie pasuje
do kogo ten tekst ? w ktorym miejscu mojej wypowiedzi w tym temacie sie nasmiewam ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 1:06 pm   

JA bym zaproponowala ZBANOWAC na forum cytat: CO MI SIE W HOLANDII NALEZY :028:
 
 
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 2:15 pm   

bobikpl wlasnie o to mi chodzilo ;] dzieki za odp. a jak moge zalatwic "Algemene heffingskorting" zeby belasting wyplacal mi co miesiac?? bo wiadomo lepiej miec kase na biezaco niz raz na rok ;p

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 2:24 pm ]
jagodka ja, jak bylam w ciazy dostawalam uitkering (czy jakos tak) i o ile dobrze pamietam to bylo 70% mojego wynagrodzenia, dostawalam to przez 16 tyg. a na dziecko masz kinderbijslag(wyplacany raz na 3 mies.) i kindgebonden budget(raz na miesiac). mozesz tez ubiegac sie o zorgtoeslag( dodatek do ubezpieczenia) i huurtoeslag(dodatek do czynszu) w google znajdziesz wyczerpujace info na ten temat ;] a mozesz to sobie sama zalatwic przez neta ;] to jest naprawde bardzo proste ;] pozdrawiam
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 2:39 pm   

Sorry ale ciaza nie nie choroba chyba ze jest zagrozona to co innego
Kazdy tylko co mi sie nalzey ale sie wziasc do pracy to nie laska czemu inni maja placic na niepracujacych
Holenderki jak sa w ciazy tez pracuja i nic sie nie dzieje to co wy jestescie lepsze czy co ze ciaza to juz odrazu siedziec w domu i czesc
Jesli stac kogos na kupno domu to znaczy ze masz wystarczajaco duze dochody zeby teraz jeszcze wyciagac od rzadu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group