NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacja.Nowy rower za niewykorzystany urlop/atv/nadgodz.
Autor Wiadomość
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 11:42 am   Informacja.Nowy rower za niewykorzystany urlop/atv/nadgodz.

Okazało się ,że mam jeszcze dużo godzin do wykorzystania.
Zaproponowano mi piątki do końca roku wolne.Super.

Kolega wytłumaczył mi że mogę wybrać sobie za te godziny rower do ceny max 749 euro.
Na stronie
http://www.nationalefietsprojecten.nl/
znalazłem wiele informacji.Najważniejsza jest taka ,że wygląda mi na to ,że kod kwoty wydanej na rower nie będzie pobierany podatek dochodowy.
Nie wiem dokładnie które godziny można sprzedać :urlop/atv/nadgodziny.
Więc dla roweru który kosztuje 699 euro muszę poświęcić ilość X godzin "brutto" bez opodatkowania
Gdyby mi wypłacono 699 euro na rękę do wypłaty to zapłaciłbym też podatek 394 euro.
Czyli potrzebował bym na to więcej godzin "brutto".
Fajnie?
Może ktoś z Was też skorzysta.Succes :039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 11:51 am   

ale warunkiem jest to, ze rower musisz wykorzystywac na dojazdy do pracy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 11:58 am   

Uzupełnię:

* Można rower sfinansować dwoma źródłami: dniami urlopowymi lub pieniędzmi wakacyjnymi
* Rower można w ramach tego planu kupić wraz z akcesoriami i ubezpieczeniem od kradzieży. Nie pamiętam tylko czy na akcesoria+ubezpieczenie obowiązywał osobny limit, czy po prostu cena roweru+akcesoriów+ubezpieczenia nie może przekraczać 749e (jak przekracza to odliczamy wszystko do kwoty 749e)
* Można z tego skorzystać raz na 3 lata
* Korzystający deklaruje, że używa roweru do dojazdów do pracy przez conajmniej połowę z wszystkich dni (nikt tego chyba nie sprawdza, bo nie ma możliwości)
* Nasz zysk to de facto tyle, ile byśmy odliczyli od podatku. Więc osoba, której dochody wpadają (osoba zarabiająca 55117e zyskuje w ten sposób 52% ceny roweru, bo jest w 52% progu podatkowym, osoba zarabiająca 19000e zyskuje w ten sposób 41.5% ceny roweru)
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 12:10 pm   

jso napisał/a:
Uzupełnię:
* Korzystający deklaruje, że używa roweru do dojazdów do pracy przez conajmniej połowę z wszystkich dni (nikt tego chyba nie sprawdza, bo nie ma możliwości)


no chyba ze korzystasz z transportu placonego przez pracodawce (zobacz, nawet w naszym autobusie co jezdzi ze stacji pod biuro musisz miec przepustke) lub masz car-allowance ... wtedy raczej z rowetru nie korztystasz
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 12:24 pm   

m4rcin napisał/a:
jso napisał/a:
Uzupełnię:
* Korzystający deklaruje, że używa roweru do dojazdów do pracy przez conajmniej połowę z wszystkich dni (nikt tego chyba nie sprawdza, bo nie ma możliwości)


no chyba ze korzystasz z transportu placonego przez pracodawce (zobacz, nawet w naszym autobusie co jezdzi ze stacji pod biuro musisz miec przepustke) lub masz car-allowance ... wtedy raczej z rowetru nie korztystasz


Masz rację, rzeczywiście jeśli się korzysta z innej formy dopłat do transportu, które implikują ich wykorzystanie do dojazdów do pracy, to jest to kryterium weryfikowalne.

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem car-allowance. Jeśli jest to auto służbowe to faktycznie z fietsplanu nie można skorzystać. Jeśli jest to comiesięczny zwrot przez pracodawcę kosztów podróży (to co się liczy wg kilometrów od miejsca zamieszkania) to nadal można korzystać z fietsplanu (wiem, bo sam tak brałem :-P ). Pobieranie tych pieniędzy nie implikuje dojeżdżania samochodem -> może to być przeznaczone np. na pokrycie zwiększonych potrzeb żywieniowych (więcej kalorii spalamy na rowerku) lub czasami też ktoś ma dojazd łączony, czyli dojeżdża rowerem do np. P+R, a stamtąd samochodem i wtedy część z tych pieniążków idzie na paliwo, a część na "kalorie".
_________________
Dumny Polak
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 12:25 pm   

ja mam 9 kilometrów do roboty ,bez reise kosten ,jeżdżę czasami na rowerze
-się należy !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group