NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ing
Autor Wiadomość
AtomicFeelings 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 5:01 pm   Problem ing

Witam.

Mam taki problem, zakładałem konto w holandii na niemieckie nazwisko czyli D.L Rokstein a po polsku się pisze D.Ł Roksztajn jest różnica w pisowni a do tego obywatelstwa, aktualnie nie posiadam niemieckiego obywatelstwa więc gdybym chciał teraz sobie na dowód osobisty wybrać kase z konta, przeszła by taka opcja?
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 10:50 pm   

Na polski dowod osobisty tak czy inaczej by nie przeszlo, poniewaz dowod osobisty nie jest dokumentem uznawanym w zagranicznych urzedach, bankach itp. z paszportem moglo by przejsc, ale podejrzewam, ze musialbys miec jakies zaswiadczenie, ze te oba nazwiska to jedna i ta sama osoba.
Proponuje zadzwonic na infolinie banku albo do oddzialu, przedstawic sytuacje i zapytac do dokladnie potrzebujesz.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 9:35 am   

Katje napisał/a:
Na polski dowod osobisty tak czy inaczej by nie przeszlo, poniewaz dowod osobisty nie jest dokumentem uznawanym w zagranicznych urzedach, bankach itp.


Witam,

Dziwna sprawa otwieralem ponad 10 osobom konta bankowe w ING i zawsze dowod osobisty starczał ...

2 sprawa jesteśmy w UNI EUROPEJSKIEJ i jadac do Niemiec , Czech , Holandi nie musze posiadac PASZPORTU tylko DOWOD wiec prosze sie doinformowac a potem pisac takie LEGENDY ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 11:23 am   

Beny.rac napisał/a:
Katje napisał/a:
Na polski dowod osobisty tak czy inaczej by nie przeszlo, poniewaz dowod osobisty nie jest dokumentem uznawanym w zagranicznych urzedach, bankach itp.


Witam,

Dziwna sprawa otwieralem ponad 10 osobom konta bankowe w ING i zawsze dowod osobisty starczał ...

2 sprawa jesteśmy w UNI EUROPEJSKIEJ i jadac do Niemiec , Czech , Holandi nie musze posiadac PASZPORTU tylko DOWOD wiec prosze sie doinformowac a potem pisac takie LEGENDY ... :029:
W ABN też na dowód bez problemu. Telefon Vodafone też bez problemu na dowód. Zależy od placówki raczej i chęci.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 12:03 pm   

Też nigdy nie miałem problemu z dowodem osobistym. WSZĘDZIE go honorowali, czasami tylko preferowali paszport, a jeszcze lepiej to holenderskie prawo jazdy, ale jak nie miałem przy sobie to polski dowód "działa", bo mają obowiązek go honorować na równi z holenderskim.
_________________
Dumny Polak
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 5:25 pm   

AtomicFeelings,


a karty do bankomatu nie posiadasz ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 9:28 pm   

Widzicie, a ja sie spotkalam z sytuacja gdzie pani w Rabo powiedziala, ze ona nie ma obowiazku uznawiania polskiego dowodu osobistego, poniewaz nie jest to miedzynarodowy dokument (cos takiego mniej wiecej bylo).
Dowod osobisty uprawnia do przekroczenia granicy, ale jedynym wpelni honorowanym dokumentem tozsamosci zagranica jest paszport, taka odpowiedz dostalam w biurze paszportowym jak zadalam pytanie jak to jest z tym dowodem i paszportem i honorowaniem ich.
A to czy jakis bank czy inna firma zagraniczna honoruja dowod czy nie to juz ich indywidualna sprawa, paszport musza uznac, dowod jak chca to moga.
Mieszkajac na stale zagranica nie masz obowiazku posiadania polskiego dowodu osobistego i powinienes wyrobic sobie karte pobytowa (Verblijfsvergunning w NL) lub inny powszechnie akceptowany dokument w tym kraju (w NL np. prawko) w kraju ktory jest Twoim osrodkiem zyciowym, zeby nie miec problemow.
Wiec w skrocie, dowod jest na zasadzie ''moge uznac, ale nie musze''. Tylko pan celnik/straznik graniczny musi uznac Twoj dowod w momencie przekraczania granicy z panstwe bedacym w strefie Schengen czy majacych podpisane inne umowy o swobodzie przeplywu osob.

Wiec nie mowcie mi, ze pisze LEGENDY ;)

A co do problemu z kontem, proponuje dalej podjac kontakt z bankiem, oni musza wiedziec co sie w takich sytuacjach robi.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 6:59 am   

O właśnie zapomniałbym! Z dziewczyną jak chcieliśmy otworzyć konto w ING, ja dałem paszport ona dowód to nam nie otwarli ze względu na dowód. Ale już w ABN daliśmy te same dokumenty co w ING i konto mamy do dziś...

W Rabo też nie robili problemów tyle że drozsi byli.
 
 
osiolek100 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 60
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 9:59 am   

Na polski dowód osobisty, polskie prawko, pozakładane konta w bankach(ING- bez żadnego ale, ABN Amro-na problem, RAboBank- no problem(warunek adres zamieszkania Holandia, zapytanie o konto przez neta, reszta jeden list, kopia sofi i dowodu osobistego, karta przyszła pocztą), kupowanie aut, zero problemu, jazdy próbne róznymi autami(używanymi,nowymi) zero problemu, wynajecie mieszkania- zero problemu, wypożyczenie sprzętu typu wózek inwalidzki, kule, czy tam rzeczy do porodu np. bez najmniejszego problemu. Dowód osobisty jest pełnoprawnym dokumentem, którego mozna używać w w Unii Europejskiejj. Jest dowód potwierdzający twoją tożsamość i wydany przez organy do tego uprawnione, tak więc wszędzie powinni ci go zaakceptować. I to bez żadnego ale
_________________
chciwość zabija wszystko
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:44 am   

osiolek100 napisał/a:
Dowód osobisty jest pełnoprawnym dokumentem, którego mozna używać w w Unii Europejskiejj. Jest dowód potwierdzający twoją tożsamość i wydany przez organy do tego uprawnione, tak więc wszędzie powinni ci go zaakceptować. I to bez żadnego ale


Tez tak mysle i uwazam ze jak dana Pani robi problem z Polskim DOWODEM to znaczy ze ma problem nie do dowodu a do obywatelstwa ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 2:09 pm   

Katje,

Cytat:
pani w Rabo powiedziala, ze ona nie ma obowiazku uznawiania polskiego dowodu


no to juz jestesmy dwie ,bo ja rowniez sie z tym spotkalam wlasnie w RABO banku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 5:44 pm   

Ja bez problemu na dowod zalatwilam konto w ING i abonament na internet.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group