NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzina na "swoim"
Autor Wiadomość
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 12:02 pm   Rodzina na "swoim"

Witam wszystkich!

Mam pare pytan i z gory przepraszam jesli to nie ten dzial.

Myslalem aby otworzyc w NL firme BV. Jako ze potrzeba na takie przedsiewziecie wiele $$$ wymyslilem sprowadzenie rodzicow z Polski.
Plan jest taki: oni sprzedaja dom w PL, ja ich melduje u mnie w domu w NL (kupiony na kredyt), z moich i ich pieniedzy otwieramy biznes wspolny i razem dokladamy swoja prace by to jakos sie rozkrecilo.

Pytanie zasadnicze1:
Czy jesli sprzedaliby ten dom w PL to co z pieniedzmi ktore zabieraja do NL, musza cos placic tu, jakis podatek czy cos, czy jest to mienie i nie wazne ile tego by bylo.

2: czy ja majac kredyt moge zameldowac ich u mnie? pokoje sa, chodzi oczywiscie o pierwsze miesiace, moze rok by skupic sie na firmie. Jest to rodzina wiec teoretycznie nie musialbym od nich brac $$$ za mieszkanie czyli nie zarabialbym na tym (wazne dla banku)

Oczywiscie musialbym im wyrobic bsn-y by mogli pomagac oficjalnie

ps. wiem ze srednio to wyglada ale zapozyczac sie na biznes sie nie chce (juz dom trzeba splacac) a wklad wlasny na firme bv to 18tys euro a to nawet nie poczatek zabawy i dlatego pomysl z rodzicami ktorzy i tak chcieliby przeniesc sie nad polskie morze a tu moga zainwestowac i pozyc troche inaczej.

Wszystkie porady mile widziane,

ps2. jak ktos wie gdzie szukac obiektow inwestycyjnych (maly budynek z parkingiem w strefie ekonomicznej, chcialbym sie zorientowac w cenach za wynajem/kupno). znalazem tylko jakies garaze na fundzie

Dziekuje i pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony przez kurczak19 Czw Paź 27, 2011 12:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 7:14 pm   

Nie wiem jak jest z kasą z Polski,ale najlepiej przemieścić je przelewem bankowym.Chociaż kwota naście tysięcy euro nie jest z punktu widzenia skarbówki jakaś duża. Co do zameldowania w domu kupionym na kredyt to żaden problem bo to przeciez najbliższa rodzina a nie wynajem na zarobek. Natomiast lokale na działalność w dzielnicaqch przemysłowych najczęściej są bezpośrednio oplakatowane (na wynajem, lub na sprzedaż) dlatego warto te strefy dokładnie obejrzeć, ceny wynajmu to kilkaset euro miesięcznie.ceny sprzedaży są bardzo różne. Często niektóre biura pośrednictwa nieruchomości mają dużą ofertę lokali użytkowych.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Czw Paź 27, 2011 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group