NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Lis 01, 2011 11:36 am
Pomoc przy przelewie (chce zwrocic Zorgtoeslag)
Autor Wiadomość
Fris 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 10:49 pm   Pomoc przy przelewie (chce zwrocic Zorgtoeslag)

Witam,
to moj pierwszy post na tym forum. Chcialbym prosic kogos o pomoc przy wypelnieniu polecenia przelewu. Dostalem zolty kwit euro-acceptgiro za rok 2007 na kwote 144 euro. Kilka lat temu dostalem podobne, ale przefaxowalem je do mojego posrednika pracy i on to zaplacil. Z tym zrobilem podobnie, ale przyszlo mi kolejne wezwanie do zaplaty. Jako ze jestem w Polsce, a w Holandii pracowalem pracowalem jedynie 3 miesiace w 2007 roku chce zaplacic ta kwote i miec to z glowy. Mam jednak problem bo w zadnym banku nie potrafia zrealizowac takiego przelewu. Postanowilem zrobic to przez mBank, gdyz tam mam opcje przelewu SWIFT oraz SEPA (do krajow UE). Jednak nie wiem co wpisac w nastepujacych polach:
- Rachunek IBAN odbiorcy,
- Numer BIC,
- Tytuł przelewu,
- Numer referencyjny polecenia przelewu,
- Szczegółowy cel polecenia przelewu
- Dodatkowe instrukcje (tu sie waham czy wybrac przelew urzedowy czy podatek),
- Statystyczny tytuł płatności (tu wybiore raczej podatki i oplaty),
- Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy,
- Typ odbiorcy (mam do wyboru osoba prawna lub prywatna, wiec wnioskuje ze prawna),
- Kod identyfikacyjny odbiorcy (tu moge zaznaczyc tylko ta opcje),
- Adres odbiorcy (ulica),
- Miejscowość odbiorcy,
- Kraj odbiorcy,
- Nazwa/imię i nazwisko ostatecznego odbiorcy,
- Typ ostatecznego odbiorcy,
- Kod identyfikacyjny ostatecznego odbiorcy (tez opcja tylko do odznaczenia),


Na Euro-Acceptgiro mam nastepujace dane:
- betalingskenmerk 8266156322576400+
- naar rekening 0062445588+
- code 13 > (tak mi sie wydaje, ze to to, gdyz na blankiecie jest troche nierowno)
- aanslagnummer 2661.56.320.T.7.64003
- op rekening 2445588 Belastingdienst Apeldoorn.

Nie wiem skąd mam pobrać numery Iban, Swift, BIC oraz adresy banku oraz jego nazwe. Chcialbym zalatwic to raz a dobrze i miec z tym spokoj, wiec jesli ktos moglby udzielic mi rady, pomoc przy wypelnieniu rubryk lub rozjasnic jak to zrobic to bede wdzieczny. Wiem, ze podobne tematy juz byly, jednak jakos nie zalapalem z nich wszystkiego a nie chce zrobic zlego przelewu.

Z gory dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam.

Ps. Edytowalem po poscie i sprawdzeniu czy mam opcje przelewu SEPA.
Ostatnio zmieniony przez Fris Nie Sie 01, 2010 12:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 11:51 pm   

nie rob przelewu SWIFT tylko SEPA - jest co najmniej 4 x tanszy, a do tego szybszy :)
numer konta znajdziesz na stronie belastingdienst
Cytat:
Als u een aanslag wilt betalen vanuit het buitenland, moet u altijd het IBAN-nummer en de BIC-code van de Belastingdienst vermelden.
IBAN-nummer: NL86 INGB 0002445588
BIC-code (ook wel Swift-code genoemd): ING BNL2A

http://www.belastingdiens...html#P233_22590
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Fris 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 12:23 am   

Dzieki za pomoc, jednak mam pytanie czy jak zrobie taki przelew to czy bedzie wiadomo w Urzedzie holenderskim z jakiego tytulu jest ta kwota ode mnie. Gdzie mam wpisac te wszystkie liczby ktore podalem w poscie u gory?

Pozdrawiam.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 11:31 am   

w tytule przelewu wpisz swoj nr sofi/bsn oraz aanslagnummer. belastingdienst bedzie wiedzial, ze to od ciebie i w jakiej sprawie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Nie Sie 01, 2010 11:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 11:38 am   Re: Pomoc przy przelewie (chce zwrocic Zorgtoeslag)

Fris napisał/a:
Witam,
to moj pierwszy post na tym forum. Chcialbym prosic kogos o pomoc przy wypelnieniu polecenia przelewu. Dostalem zolty kwit euro-acceptgiro za rok 2007 na kwote 144 euro. Kilka lat temu dostalem podobne, ale przefaxowalem je do mojego posrednika pracy i on to zaplacil. Z tym zrobilem podobnie, ale przyszlo mi kolejne wezwanie do zaplaty. Jako ze jestem w Polsce, a w Holandii pracowalem pracowalem jedynie 3 miesiace w 2007 roku chce zaplacic ta kwote i miec to z glowy. Mam jednak problem bo w zadnym banku nie potrafia zrealizowac takiego przelewu. Postanowilem zrobic to przez mBank, gdyz tam mam opcje przelewu SWIFT oraz SEPA (do krajow UE). Jednak nie wiem co wpisac w nastepujacych polach:
- Rachunek IBAN odbiorcy,
- Numer BIC,
- Tytuł przelewu,
- Numer referencyjny polecenia przelewu,
- Szczegółowy cel polecenia przelewu
- Dodatkowe instrukcje (tu sie waham czy wybrac przelew urzedowy czy podatek),
- Statystyczny tytuł płatności (tu wybiore raczej podatki i oplaty),
- Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy,
- Typ odbiorcy (mam do wyboru osoba prawna lub prywatna, wiec wnioskuje ze prawna),
- Kod identyfikacyjny odbiorcy (tu moge zaznaczyc tylko ta opcje),
- Adres odbiorcy (ulica),
- Miejscowość odbiorcy,
- Kraj odbiorcy,
- Nazwa/imię i nazwisko ostatecznego odbiorcy,
- Typ ostatecznego odbiorcy,
- Kod identyfikacyjny ostatecznego odbiorcy (tez opcja tylko do odznaczenia),


Na Euro-Acceptgiro mam nastepujace dane:
- betalingskenmerk 8266156322576400+
( Numer referencyjny polecenia przelewu,)

- naar rekening 0062445588+
(ten numer jest mi nieznany, wklej scan tego polecenia przelewu to moze sie wyjasni)

- code 13 > (tak mi sie wydaje, ze to to, gdyz na blankiecie jest troche nieruwno)(Szczegółowy cel polecenia przelewu)

- aanslagnummer 2661.56.320.T.7.64003
(numer zeznania podatkowego)

- op rekening 2445588 Belastingdienst Apeldoorn.
(numer rachunku na ktory masz wyslac pieniadze+Nazwa/imię i nazwisko ostatecznego odbiorcy)

Nie wiem skąd mam pobrać numery Iban, Swift, BIC oraz adresy banku oraz jego nazwe. Chcialbym zalatwic to raz a dobrze i miec z tym spokoj, wiec jesli ktos moglby udzielic mi rady, pomoc przy wypelnieniu rubryk lub rozjasnic jak to zrobic to bede wdzieczny. Wiem, ze podobne tematy juz byly, jednak jakos nie zalapalem z nich wszystkiego a nie chce zrobic zlego przelewu.

Z gory dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam.

Ps. Edytowalem po poscie i sprawdzeniu czy mam opcje przelewu SEPA.
 
 
Fris 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 12:02 pm   


Tutaj wkleilem cale euro-acceptgiro. Powinno byc czytelne.

Ewentualnie link do niego: http://img51.imageshack.us/f/euroacceptgiro.jpg/

Edit:
Jesli podam te numery:
IBAN-nummer: NL86 INGB 0002445588
BIC-code (ook wel Swift-code genoemd): ING BNL2A
przy wypelnianiu przelewu to na pewno pieniadze trafia na konto Urzedu? I jeszcze czyje/oraz jakie dane wpisac przy odbiorcy przelewu? Nazwe urzedu skarbowego czy banku? Oraz jakie te nazwy sa oraz adresy do przelewow.
Wybaczcie, ze tak mecze, ale chce ostatecznie to rozwiazac, a sam sobie z tym nie daje rady.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Fris Nie Sie 01, 2010 12:12 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 12:33 pm   

wypelnij tylko ponizsze pola, a reszte zostaw tak jak jest (wlasnie sprawdzilem u siebie w mbanku i powinno ci pozwolic wyslac taki przelew):

"Rachunek IBAN odbiorcy" = NL86 INGB 0002445588
"Numer BIC" = INGBNL2A
"Tytuł przelewu" = 2661.56.320.T.7.64003 + BSN
"Numer referencyjny polecenia przelewu" = 8266156322576400
Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy = Belastingdienst
"Miejscowość odbiorcy" = Apeldoorn
"Typ odbiorcy" = osoba prawna
"Kwota przelewu" = 144 EUR
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Fris 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 6:56 pm   

Dziekuje bardzo za pomoc. Jutro sprobuje wszystko wyslac i napisze jak poszlo. Jeszcze mam pytanie o to, co to jest BSN i ewentualnie skad go moge wziac, bo SoFi numer to wiem, ze taki Nip holenderski.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Fris Nie Sie 01, 2010 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fris 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 10:34 pm   

Dziekuje wszystkim za pomoc. Jak pisalem jutro sprobuje zrobic przelew. Mam jeszcze ogolnie pytanie o Zorgtoeslag. Pracowalem w holandii przez Van Doorn 2007 roku. W maju 2008 roku dostalem podobne euroacceptgiro wlasnie za rok 2008 na wyzsza kwote. Przeslalem to do Holandii do posrednika i dostalem kilka dni pozniej z Belastingdienst pismo, w ktorym bylo napisane "Uw voorschot zorgtoeslag voor heel 2008 is 0e". Wywnioskowalem z tego, ze firma wywiazala sie i zaplacila za mnie oraz anulowala. Troche dziwi mnie zatem ze w tym roku dostalem podobne pismo za rok 2007. Czy jest to mozliwe, ze to za prace u poprzedniego pracodawcy? Bo pracowalem okolo dwoch tygodni u innego czlowieka, ktory wyrobil mi numer SoFi. Strasznie maja to zagmatwane. I czy skoro w 2008 mialem kwote zero, to mam nadzieje, ze nic mi nie przyznali na pozniejsze lata? Zadnego pisma az do teraz nie dostalem.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 9:43 am ]
Witam,
dzis zrobilem przelew SEPA i chyba sie udalo. Wczoraj probowalem, ale wysylalem wg podanych wskazowek i bank nie chcial zrealizowac. Zadzwonilem do Belastingdienst wytlumaczylem, ze bank odmawia mi wykonania przelewu i poprosilem o dokladne dane banku w ktorym urzad ma konta. Swoja droga obsluga bardzo mila i szybko uporala sie z problemem (mam nadzieje, ze dobrze). Pani podala mi adres i nazwe banku jako pierwotnego odbiorce, a jako ostatecznego wpisalem op rekening "2445588 Belastingdienst Apeldoorn". I wtedy przelew poszedl. Zobaczymy czy nie wroci :032:

Dziekuje wszystkim za pomoc, jeszcze powiem czy doszlo jak otrzymam potwierdzenie. Bo wiem, ze duzo osob ma z tym problem i moze komus to pomoze.

Pozdrawiam.
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 1:20 pm   euro-acceptgiro zwrot toeslag (z konta abn-amro)

chcę zrobić przelew z konta, mam wypełnione te pola:
rekening begunstigde
naam
bedrag
betalingskenmerk

a co mam zrobić z tym
beschikkingsnummer który jest na euro-acceptgiro
_________________
"Contra spem spero"
 
 
DarekM 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 11:05 am   

Ja też mam beschikkingsnummer zamiast aanslagnummer na euro-acceptgiro, więc sądzę że trzeba je wpisać w tytule przelewu razem z numerem bsn.
 
 
osiolek100 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 60
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 3:37 pm   

Wystarczy w tytule przelewu wpisac beschikingnummer, to wystarczy. Te szesnaście cyfr zawierają wszystko co jest potrzebne.
_________________
chciwość zabija wszystko
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 6:51 pm   

przesyłając pieniądze przez konto abnamro acceptgiro nie ma tam tytułu przelewu
_________________
"Contra spem spero"
 
 
osiolek100 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 60
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 2:04 pm   

w takim przypadku tytuł przelewu to własnie te szesnaście cyferek podane jak betalingskenmerk. Proste i logiczne.
_________________
chciwość zabija wszystko
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 9:49 pm   

Wybierająć:
betalen, opdracht opgeven, acceptgiro
są tylko te opcje:
-rekening begunstigde
-naam
-bedrag
-betalingskenmerk

może powinnam wybrać tą opcje:
betalen, opdracht opgeven, geld overmaken:
bedrag
naam
rekeningnummer
betalingskenmerk (alleen voor acceptgiro)
omschrijving
_________________
"Contra spem spero"
Ostatnio zmieniony przez mooolina Pon Paź 31, 2011 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group