NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakt w Polse praca w NL
Autor Wiadomość
fransis 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Sittard/Opole
  Wysłany: Pon Paź 31, 2011 12:22 pm   Kontrakt w Polse praca w NL

Wiatjcie, czy ktoś z was wie jak ugryźć temat zatrudnienia w Polsce przy wykonywaniu pracy w NL?
Czy można starać się o dodatki, czy trzeba gdzieś zgłosić fakt posiadania ubezpieczenia polskiego ECUZ jeśli jest się zameldowanym?

Pozdrawiam!
 
 
 
marek18071981 
Poczatkujacy
marek18071981


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Oss
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 12:35 am   Re: Kontrakt w Polse praca w NL

fransis napisał/a:
Wiatjcie, czy ktoś z was wie jak ugryźć temat zatrudnienia w Polsce przy wykonywaniu pracy w NL?
Czy można starać się o dodatki, czy trzeba gdzieś zgłosić fakt posiadania ubezpieczenia polskiego ECUZ jeśli jest się zameldowanym?

Pozdrawiam!
Jeśli jesteś tutaj zameldowany, to na pewno musisz wykupić ubezpieczenie w Holandii.
 
 
fransis 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Sittard/Opole
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 9:45 am   

Dzięki ale kłóci się to np. z opcją studentów z zagranicy. Doczytałem się że Polacy studiujący np. w Maastricht, też są tymczasowo zameldowani i posługują się właśnie kartami ECUZ. Jest to ubezpieczenie międzynarodowe.
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 10:10 am   

Ale to sie tyczy tylko studentow, ktorzy sa na WYMIANIE (czyli tymczasowo tu studiuja). Jak studiujesz tu normalnie to tez musisz miec hol. ubezp.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
fransis 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Sittard/Opole
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 7:35 pm   

Coz, dziekuje wszystkim. Narobiliscie mi watpliwosci. Konkretniej jednak prztyknieto mnie z urzedu. Dzisiaj z rana dostalem pisemko z CSV (czy cos w tym stylu) gdzie poinformowano mnie uprzejmie, ze przebywajac na terenie Holandii musze miec ubezpieczenie i mam sie z nimi skontaktowac i przedstawic odpowiedni dokument. Zadzwonilem wreszcie do prawnika korporacji, ktora mnie tu oddelegowala i okazuje sie ze polskie karty ubezpieczeniowe ECUZ sa dokumentem akceptowanym w calej UE. Bajer tkwi tylko w tym, ze sa one wystawiane na rok i maja waznosc przez caly czas odprowadzania skladek na ubezpieczenia spoleczne w Polsce. Po uplynieciu waznosci, mozna taka karte oczywiscie odnowic, do czego jest juz zobligowana firma, w ktorej pracuje. Jest to oczywiscie ubezpieczenie podstawowe nie obejmujace tajskiej fizjoterapii :043:
..niestety!
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 12:29 am   

jak jestes tutaj zameldowany (nawet jak nie pracujesz) i masz >18 lat to generalnie musisz miec tutejsze ubezpiecznie (sa od tego wyjatki, jak np. studenci na wymianach).
jesli nie jestes zameldowany i pracujesz w polskiej firmie niejako w delegacji to raczej tutejszego ubezpiecznia nie potrzebujesz
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Lis 03, 2011 12:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group