NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chamskie zachowanie maklera gdzie zlozyc skargi ?
Autor Wiadomość
TomekMP 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 07, 2011 7:24 pm   Chamskie zachowanie maklera gdzie zlozyc skargi ?

Witam

Jeden z moich pracownikow staral sie wynajac mieszkanie od spoldzielni Vesteda w Amsterdamie, pani makler obiecala odezwac sie do niego nastepnego dnia jednak nie zadzwonila. Po dwoch dniach i kilku jego telefonach pani makler powiedziala ze zdecydowala sie nie wynajmowac mu mieszkania i sie rozlaczyla. W zwiazku z tym poprosilem mojego tlumacza o telefon do owej pani i zapytanie dlaczego odmowiono mu wynajmu i przedstawieniu tego na pismie. Pani makler dosc obcesowo obeszla sie z tlumaczem i powiedziala ze nie zamierza kontynuowac rozmowy ani dac nam nic na pismie. Po kolejnym telefonie pani makler juz troche sposcila z tonu tlumaczac ze moj pracownik ma uwaga ''za wysokie zarobki''( rozumiem ze polak moze podejmowac sie wedlug tej kobiety tylko pracy niewolniczej w tym kraju) i ze oni maja teraz malo mieszkan na wynajem( czyli dla kogo oni maja te ktore maja, dla wybranych?).Powiedziala ze byc moze za jakis czas kiedy zobacza ze inny z moich pracownikow ktory wynajmuje od nich mieszkanie regularnie placi to wynajma i komus innemu z mojej firmy. Z tego co wiem pracownik ktory obecnie juz wynajmuje mieszkanie placi od kilku miesiecy za nie regularnie( pieniadze sa pobierane z jego konta) i nie ma z nim zadnych problemow, on nie pije nie pali a w firmie piastuje kierownicze stanowisko.Dodam ze sa to dosc drogie mieszkania wynajmowane na wolnym rynku nie mieszkania socjalne. Poprosilem moja dziewczyne holenderke aby zadzwonila do tej firmy anonimowo, oczywiscie poinformowano ja ze moze wynajac mieszkanie wystarczy zaplacic wpisowe i czynsz, bez problemow. Bardzo niepodoba mi sie zachowanie tej pani makler i traktowanie nas polakow jak ludzi nizszej kategori. Prosze o podanie mi gdzie moge zlozyc skarge na ta pania lub tez te spoldzielnie. Nie wiem czy uwazac takie zachowanie za dyskryminacje czy tez zazdrosc ale nie zamiezam pozostawic tej sprawy samej sobie.

Bardzo prosze o konkretne porady.

Dziekuje

Tomek
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Gru 07, 2011 10:12 pm   

czy ta pani makler ma jakiegos szefa nad soba? jezeli tak to skontaktuj sie z nim i opowiedz mu jak jego pracownicy dbaja o dobre imie firmy. jezeli rozmowa nie pomoze, albo nie ma nikogo ponad pania makler, to nie pozostaje chyba nic innego jak zmienic maklera. skoro szukasz mieszkania na wolnym rynku, to masz w czym wybierac.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 10:45 am   

Z tego co widziałem to wielu maklerów jest zrzeszonych w NVM, zrzeszeniu maklerów, gwarantującego jakość usług, ale na pewno przy kupowaniu nieruchomości, nie wiem jak z wynajmem. Jeśli makler na swojej stronie używa logo NVM to do nich możesz kierować skargę, że zostaliście w ten sposób potraktowani przez maklera chwalącego się jakością obsługi gwarantowaną przez NVM.

Adres ich strony to nvm.nl
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Czw Gru 08, 2011 10:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group