NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRAN czy to dobra agencja??
Autor Wiadomość
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 10:40 pm   PRAN czy to dobra agencja??

Witam was, dostałem propozycje pracy do zbierania zamówień za poś firmy PRAN z Gliwic. czy ktoś zna tą firmę? Wie może coś o niej jak tak naprawdę wszystko wygląda na miejscu? czy są wypłacalni? nie oszukują? jak zakwaterowanie itp
 
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
  Wysłany: Sob Gru 17, 2011 3:55 am   PRAN

PRAN to wspolnik Randstad, razem wspólpracuja. W Gliwicach podpisuje sie u nich tylko umowe wstepna, po przyjezdzie podpisujesz umowe wlasciwa juz w Randstad. Ja tak mialam. Oczywiscie to co naobiecywali mi w PRAN nie pokrylo sie z tym, co potem sie dzialo w Randstad. Miejsce zamieszkania zostalo zmienione po 3 tygodniach (z 15km na 85km), potem ponownie (45km), ciagle i nagle przeprowadzki, do tego stale zwiekszala sie liczba osob na mieszkaniu, ze doszlo do 22 osob. Oczywiscie wszystko zalezy od szczescia i ludzi w agencji, mozna trafic dobrze i nie byc oklamywanym. W PRAN powiedzieli mi, ze oni sa tylko posrednikiem i nie odpowiadaja za to co dzieje sie potem na terenie Holandii, za to odpowiada juz ta druga agencja.
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 11:49 pm   

Randstad to mój obecny pracodawca, i nie wiedziałem nawet że w Polsce ma swojego pośrednika i że to jeszcze jest PRAN. Jeżeli chodzi o warunki mieszkaniowe to naprawdę nie wiem jakie są w Randstad czy jest dobrze czy źle ponieważ ja mieszkam na własnym. Ale jeśli chodzi o pracę to jak odeszłem z T-T w Lipcu to dotej pory pracuję w jednej i tej samej firmie. Dobre i zawszę na czas wypłaty raz były błędy z godzinami ale na następny tydzień była korekta i wszystko było OK.
 
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 1:32 am   PRAN

Tak, co do wyplat z Randstad to nie mam zastrzezen co do terminów. Jednak faza A ciagnie sie u nich latami. Jak przychodzi czas na faze B to Cie zwalniaja i po pewnym czasie znowu przyjmuja i tak w kólko.
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 8:11 pm   

Z tym akurat się nie zgodzę co napisałaś, ponieważ wygląda do tak: są ludzie w Randstad pracujących na fazie B, sam Randstad po 72 tyg czyli połtora roku oczywiście cię zwolni na 12 tyg(3 miesiące) jeśli firma w której pracujesz sama nie zaproponuje Ci fazy B.
 
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 12:24 am   Randstad

jacko,
Niestety nie przeczytales dokladnie co napisalam a chodzi nam o to samo. Wlasnie w przypadku, gdy firma, w ktorej pracujesz, nie daje Ci fazy B bo przeciez musieliby dac Ci jakis rodzaj vast kontraktu i gdy z wygody zatrudniaja tylko poprzez agencje pracy, sytuacja tak wlasnie wyglada jak opisalam powyzej.
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 12:27 am   

A to możesz powiedzieć gdzie pracujesz przez Randstad?
 
 
 
Berlinczyk2 
Poczatkujacy
Berlinczyk

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 37
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 8:43 pm   

Chyba ktos tu nie czytal CAO, jest tez dostepna w jezyku polskim.To nie prawda, ze Randstad nie daje fazy B bo sam pracowalem w jednej firmie przez 3 lata czyli po poltorta roku dostalem faze B.Randstad zapytuje sie o kazdego pracownika pod koniec poltora roku firmy w ktorej jest sie zatrudnionym, czy dany pracownik moze przejsc na faze B, i wtedy firma decyduje czy tak czy nie.I nie zapomnijcie o jednym nie pracujecie dla Randstadu tylko Randstad CBS czyli Cross Boarding - i wyglada to tak, ze jak nie masz zadnych ukladow do glowny Randstad holederski najpierw daje prace swoim - holedrom, a dopiero potem wrzuca na planning Polaka.Co do wyplat to zawsze pod koniec roku kiedy jest nawal pracy Randstad CBS ma problemy z wyplatami, wiem o tym bo pelno Polakow do mnie przychodzilo o pomoc, pozdrowienia dla CBS oni wiedza kto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group