NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warunki umowy - regulamin zgodny z przepisami czy nie?
Autor Wiadomość
bossbercik 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 5
  Wysłany: Sob Sty 28, 2012 1:34 pm   Warunki umowy - regulamin zgodny z przepisami czy nie?

Witam !
Poniżej jest skan umowy pomiędzy moją narzeczoną a biurem pracy:
http://umowabiuro.patrz.pl

Chciałbym się dowiedzieć z prawnych aspektów czy takie coś, bo nie wiem jak to nazwać jest w nl legalne?

Moja kobieta pracuje przy sortowaniu owoców, wczoraj mianowicie w piątek 27.01.2012r jedna
Pani wyjęła sobie husteczkę i dostała upomnienie, że tak nie może, wszystko ma być w szatni.

Trzecia sprawa to, że na zakładzie nie wolno rozmawiać, ponieważ jak to ujeli "można ponieść przykre konsekwencje swojego zachowania i może nie być pracy".

Prosiłbym o poradę.


tytul edytowany ,na forum nie umieszczamy w tytule prosby o pomoc
zapoznaj sie z Regulaminem forum


Z poważaniem Piotr.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 28, 2012 4:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 2:51 pm   

a jaka to jest faza a?
no praktycznie wszystko w pierwszym akapicie jest niezgodne z prawem
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 3:05 pm   

bejupi, pokaz dokladnie co sie nie zgadza w tym kontrakcie ?
gdzie nie jest zgodne z prawem jakies artykuly prawne ? CAO ? inne dane ?

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 3:12 pm ]
bossbercik napisał/a:
Moja kobieta pracuje przy sortowaniu owoców, wczoraj mianowicie w piątek 27.01.2012r jedna
Pani wyjęła sobie husteczkę i dostała upomnienie, że tak nie może, wszystko ma być w szatni.
tak pracodawca moze sobie to zaznaczyc wkoncu pracuje z swieza zywnoscia . Nawet jesli nie pracowala by z swieza zywnoscia to nic inego nie jest jej potrzebne do pracy, a jak jest chora to moze pujsc na chorobowe lub nachwile odejsc od stanowiska oczyscic nos umyc raczki i wrocic.
bossbercik napisał/a:
Trzecia sprawa to, że na zakładzie nie wolno rozmawiać, ponieważ jak to ujeli "można ponieść przykre konsekwencje swojego zachowania i może nie być pracy".
sama sie z takim czyms nie spotkala ale slyszalam o takich wymyslach. Osobiscie nie widzialam zakazow rozmow ale i nie widzialam ze sa prawa na to pozwalajace .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bossbercik 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 4:50 pm   

Tak umowa jest na fazę A, na okres 2 miesięcy.

Najbardziej mnie interesuje to, czy pracodawca może zająć część środków z wypłaty, którą osoba zarobiła z tego względu, że zakończyła pracę szybciej niż w tym "regulaminie"?

Pytam ponieważ jestem ciekaw tej nieznacznej sytuacji, pracodawca może Ciebie zwolnić od praktycznie już a Ty musisz dać jakieś wypowiedzenie.. nie ma wewnętrznych wymogów co do tego (okresu wypowiedzenia) a tym bardziej z karą finansową co do nie dotrzymania owych warunków.

Pracuje tu już 5 lat i nigdy nie miałem takiej styczności z taką umową a tym bardziej z takimi warunkami.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 5:08 pm   

no to widzisz baileys jak masz kontrakt zero godzinowy to mozesz do pracy nie przyjsc kiedy chcesz i nie musisz nikogo powiadamiac ani tym bardziej nie mozesz dostac za to kary
w dodatku wolne bierzesz tez kiedy chcesz sokro masz kontrakt zerogodzinowy

juz nie mowiac o tym ze skoro mozesz sobie nieprzysjsc kiedy chcesz to i kontrakt mozesz zakonczyc kiedy chcesz
prosta sprawa
 
 
bossbercik 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 6:06 pm   

dzięki za pomoc tak myślałem, ale nie byłem pewny, jest tak jak mówisz, nie chciałem wysuwać żadnych aluzji związanych z moim zapytaniem. Jeszcze raz wielkie dzięki ;) pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 9:57 pm   

bejupi napisał/a:
jak masz kontrakt zero godzinowy to mozesz do pracy nie przyjsc kiedy chcesz i nie musisz nikogo powiadamiac ani tym bardziej nie mozesz dostac za to kary
to nie wiem czy tak albo ja glupia jestem albo niedorozwinieta sama juz nie wiem ale poczytaj ponizej a bedziesz wiedziec ze :
Cytat:
Nul uren contract is een gewoon contract
Het nul uren contract is een arbeidsovereenkomst voor bepaalde of onbepaalde tijd.

Een nul uren contract voor bepaalde tijd eindigt op de datum die u met de medewerker afspreekt.

• Een oproepmedewerker heeft, net als ieder andere medewerker, bescherming van het ontslagrecht.

Als u een medewerker met een nul uren contract niet meer oproept, betekent dat niet dat het contract automatisch beëindigd is.

tak na marginesie 0 godzin nie oznacza ze jest zero bo 0 konrakty juz nie istnieja . Minimum jakie jest ustalone przez prawo jest teraz 3 godziny
Cytat:
Verplichtingen werkgever en oproepkrachten


Het nul uren contract is een arbeidsovereenkomst met verplichtingen voor beide partijen:
•Werknemers met een nul uren contract krijgen een uurloon dat is afgeleid van het wettelijk minimumloon.
•Werknemers zijn verzekerd voor de sociale werknemersverzekeringen.
•De werkgever is verplicht een werknemer met een nul uren contract op te roepen, als er werk ontstaat waarvoor hij geschikt is. Het is niet billijk om een uitzendkracht op te roepen, zelfs als dat beter uitkomt.
•De werknemer heeft per oproep recht op tenminste drie uur aaneengesloten werk.
•Werknemers met een nul uren contract moeten in beginsel komen werken als ze worden opgeroepen.

.http://www.personeelsnet.nl/dossier.php?Id=5225&waar=23

http://www.hrpraktijk.nl/...n_contract.html
Jak na moje glupie oko to zerwanie kontraktu wiaze sie z karami ktore sa zawarte w w/w kontrakcie i maja jak najbardziej prawo do odciagniecia tych kar.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 10:09 pm   

bejupi napisał/a:
ak masz kontrakt zero godzinowy to mozesz do pracy nie przyjsc kiedy chcesz i nie musisz nikogo powiadamiac

bejupi napisał/a:
juz nie mowiac o tym ze skoro mozesz sobie nieprzysjsc kiedy chcesz


Ty to piszesz na powaznie? czy sobie jakies zarty robisz?
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 6:06 am   

uitzendkracht ma umowe uitzendkrachtowa a nie oproepkrachtowa
uitzendkracht to nie oproepkracht jednym slowem
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 9:27 am   

bejupi napisał/a:
uitzendkracht ma umowe uitzendkrachtowa a nie oproepkrachtowa
uitzendkracht to nie oproepkracht jednym slowem

No dobrze, ja to rozumiem, ale co ma piernik do wiatraka?
Chodzi mi dokladnie o to co wczesniej zacytowalam i tutaj -----> http://www.hrpraktijk.nl/...n_contract.html jedna z dluzszych odpowiedzi podwazajacych twoja teorie:
bejupi napisał/a:
ak masz kontrakt zero godzinowy to mozesz do pracy nie przyjsc kiedy chcesz i nie musisz nikogo powiadamiac
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:25 am   

bejupi,moze pomysl co mowisz bo najpierw 0 kontrakt teraz teraz jak twoje wypowiedzi nie maja podloza znow jest ktos dla ciebie uitzenkkracht .
NAwet uitzentkracht ma zawarty w CAO czas wymowienia w zaleznosci od czasu pracy
Cytat:
Voor uitzendkrachten
Voor uitzendkrachten en uitzendbureaus geldt een andere regeling. Deze regeling is vastgelegd in de CAO van de uitzendbranche. Deze CAO is algemeen verbindend verklaard en geldt zodoende voor alle uitzendkrachten.

http://www.jurofoon.nl/nieuws/weblog.asp?id=2657
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 4:17 pm   

no pisze w twoim linku baileys
Voor de uitzendkracht in fase A of fase B geldt geen opzegtermijn, deze kan op ieder moment opstappen. De enige voorwaarde waar hij aan moet voldoen is dat hij hier 1 dag van tevoren melding van maakt.

czyli na fazie a i fazie b jeden dzien przed uplywem kontraktu zglaszasz ze konczysz umowe

a co by sie stalo jakbys nie zglosila... proste automatycznie umowa jest przedluzana i dalej soebie mozesz przychodzic kiedy ci sie podoba
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 4:39 pm   

bejupi, dobra ale jak podpisla ktos kontrakt i sie zgodzil na te prawa wiec tego musi dopilowac .Wiec nie moze sobie ot tak zerwac kontraktu z dnia na dzien bo mu sie to podaba lub nie.Pozatym w prawie kazdymb.pracy jest CAOi do tego mozna sie odnosic. Nie ma nic ot tak jak ci sie podoba . Kontrakt jest kontraktem nawet na 0 godzin czy na oproepbasis .
Kontrakty obowiazuja w obydwie strony a nie tylko w jedna .
bossbercik, popatrz w swoim CAO i jesli nie jest inaczej opisane jak w twoim kontrakcie to przejdz sie do jurysty ten ci poradzi co masz zrobic w tej sytuacji.
Co do zwolnienia od juz to tylko dyscyplinrnie , nie moga ciebie zwolnic w jednej chwili bez powodow.tak samo ty nie mozesz sobie zerwac kontraktu z minuty na minute bo cos ci nie pasuje
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 8:56 pm   

a slyszalas kiedys o niedozwolonych klauzulach w umowach? mimo ze taka klauzula jest zawarta nawet jak taka umowe podpiszesz to ta klauzula jest niewazna

jak nie wierzysz to przetlumacz sobie na nl te 2 paragrafy (konkretnie 1szy) umowy z zalacznika i wyslij do jurisdush locket z prosba o opinie
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 10:14 pm   

bossbercik napisał/a:
Tak umowa jest na fazę A, na okres 2 miesięcy.

Najbardziej mnie interesuje to, czy pracodawca może zająć część środków z wypłaty, którą osoba zarobiła z tego względu, że zakończyła pracę szybciej niż w tym "regulaminie"?

Pytam ponieważ jestem ciekaw tej nieznacznej sytuacji, pracodawca może Ciebie zwolnić od praktycznie już a Ty musisz dać jakieś wypowiedzenie.. nie ma wewnętrznych wymogów co do tego (okresu wypowiedzenia) a tym bardziej z karą finansową co do nie dotrzymania owych warunków.

Pracuje tu już 5 lat i nigdy nie miałem takiej styczności z taką umową a tym bardziej z takimi warunkami.


Tak, pracodawca moze zatrzymac np. Pieniadze wakacyjne.... Wiem z wlasnego doswiadczenia. Czy ma takie prawo to nie wiem, chyba nie. Moze zabrac ( jak nie bedziesz sie interesowal to tak zrobi) albo bedziesz musial prosic o wyplacenie wakacyjnego i wyplaci Ci po jakims czasie. Zastanow sie czy chcesz uzerac sie potem o wlasne pieniadze. Lepiej zloz to wypowiedzenie na dwa tygodnie przed rozwiazaniem umowy.

jednym slowem nie radze

Bejupi, masz coraz lepsze pomysly :082:

[ Dodano: Sro Lut 01, 2012 10:27 pm ]
bejupi napisał/a:
a slyszalas kiedys o niedozwolonych klauzulach w umowach? mimo ze taka klauzula jest zawarta nawet jak taka umowe podpiszesz to ta klauzula jest niewazna

jak nie wierzysz to przetlumacz sobie na nl te 2 paragrafy (konkretnie 1szy) umowy z zalacznika i wyslij do jurisdush locket z prosba o opinie



Przepisy przepisami a zycie swoje pisze :079:

Nikogo nie bedzie interesowalo co radca prawny powiedzial :081:
Ostatnio zmieniony przez asiunik Śro Lut 01, 2012 10:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group