NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorobowe a kończący się kontrakt
Autor Wiadomość
velfac 
Poczatkujacy
:)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 38
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 7:29 pm   Chorobowe a kończący się kontrakt

Dnia 6 lutego kończy mi się kontrakt, a w zasadzie ''fase B''... dzisiaj wezwano mnie do biura w celu przeprowadzenia rozmowy, podczas której powiedziano mi, że niestety ale nie przedłużą mi kontraktu, nie uzasadniając tak naprawdę niczym,żadnym argumentem...Nie ukrywam,że fakt ten jest troszkę bolesny dla mnie gdyż pracowałem w jednej firmie przez okres 3 lat...i tak naprawdę w jednej nie oczekiwanej chwili otrzymujesz taką wiadomość...Bolesne jest też to,że w czasie gdy ja miałem rozmowę za drzwiami czekały 3 nowe osoby,nie chce dociekać czy pośrednik tak może, wymieniać ludzi czy nie, bo to i tak nic nie zmieni...wiem też,że należy mi się zasiłek przez bodaj 3 miesiące o ile się nie mylę, ale chciałbym spytać czy jak oni w taki sposób zagrali to ja mógłbym ''odbić piłke w drugą stronę'' i zadzwonić, że jestem chory...i zaplanować sobie taką chorobe przez okres załóżmy 3 tygodni,tymbardziej,że przez okres 3 lat nigdy w tej firmie nie chorowalem ? Jak wspomniałem kontrakt mam do 6 lutego więc jeszcze mogę do tego czasu zgłosić ''rzekomą'' chorobę...
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 8:17 pm   

Raczej, nie radze Ci zglaszac tej "rzekomej" choroby. Twoj pracodawca nie jest glupi, napewno sie zorientuje co bylo powodem tej choroby.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 8:25 pm   

Witam,

velfac napisał/a:
dzisiaj wezwano mnie do biura w celu przeprowadzenia rozmowy, podczas której powiedziano mi, że niestety ale nie przedłużą mi kontraktu, nie uzasadniając tak naprawdę niczym,żadnym argumentem...


Niestety takie sa realia na fazie B - gdy sie kontrakt kończy - biuro nie musi go przedłużać - "milo" z ich strony ze chociaż poinformowali Cie tydzień wcześniej

velfac napisał/a:
ale chciałbym spytać czy jak oni w taki sposób zagrali to ja mógłbym ''odbić piłke w drugą stronę'' i zadzwonić, że jestem chory...i zaplanować sobie taką chorobe przez okres załóżmy 3 tygodni,


Oczywiście masz do tego prawo pod warunkiem ze jestes CHORY w innym wypadku na spotkaniu z lekarzem zakladowym wszystko wyjdzie ...

Nawet jesli jestes chory a kontrakt masz do 6 lutego to biuro bedzie Ci placic chorobowe tylko do 6 lutego a potem powinni CIe zameldować jako osobę chora w UWV ...

Współczuje Ci ze nie przedluza Ci umowy a co najgorsza obecnie nie ma zbyt wiele ofert pracy ... :073:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
velfac 
Poczatkujacy
:)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 38
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 9:15 pm   

...za współczucie dziękuje :) , ale za dużo we mnie pasji i werwy bym miał się tym zbytnio przejąć, choć nie ukrywam,bo cały czas i tak zostanę w przekonaniu,że to nie fair...Dlaczego ja musiałbym wypowiedzieć umowę dwa tygodnie wcześniej a oni mogą zrobić to w przeddzień i jest dobrze...a co do chorobowego to jaki lekarz zakładowy bo ja takowego w mojej firmie na oczy nie widziałem...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 9:21 pm   

velfac napisał/a:
Dlaczego ja musiałbym wypowiedzieć umowę dwa tygodnie wcześniej a oni mogą zrobić to w przeddzień i jest dobrze...

Myslisz pojecie wypowiedzieć a zakończyć w świetle prawa ... ( w przypadku jakbyś miał umowe do 15.04 i chcieliby cie zwolnic np 01.04 to musieli by Ci dac 30 dniowe wypowiedzenie tzn ok 01.03 poinformować Cie o tym ...)

velfac napisał/a:
a co do chorobowego to jaki lekarz zakładowy bo ja takowego w mojej firmie na oczy nie widziałem...
Posiedź z 2-3 tyg na chorobowym to szybko dostaniesz "zaproszenie " do tego Pana/Pani ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
velfac 
Poczatkujacy
:)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 38
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 9:24 pm   

...a i z chęcią bym się stawił do takiego Pana/Pani i powiedział,że ''mam taki stres,że czynności życia codziennego sprawiają mi trudność, a co dopiero praca'' ...np...kończąc wątek nie będę jednak kombinował z ''byciem chorym'' ale zgłoszę się do UWV po 6 lutym, szczerze to nawet nie wiem jakie dokumenty będą mi tam potrzebne gdyż nigdy tam nie byłem, a przy moim 'szczęściu'' jeszcze mi zasiłku nie przyznają to wcale się nie zdziwie....
Ostatnio zmieniony przez velfac Pon Sty 30, 2012 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 3:35 pm   

Beny.rac napisał/a:
velfac napisał/a:
a co do chorobowego to jaki lekarz zakładowy bo ja takowego w mojej firmie na oczy nie widziałem...
Posiedź z 2-3 tyg na chorobowym to szybko dostaniesz "zaproszenie " do tego Pana/Pani ... :029:


Do mnie ostatnio Arbo dzwonil po 3 dniach umowic sie na wizyte ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
velfac 
Poczatkujacy
:)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 38
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 6:52 pm   

...co do UWV, ostatnie dwa tygodnie nie przepracowałem pełnej ilości godzin więc wypełniłem takie dwa formularze z UWV, jeden nazywał się ''Persoonsgegevens'' i drugi ten standardowy gdzie się wpisuje wszystkie godziny. Wypełniłem je wysłałem do UWV dzisiaj zadzwoniła do mnie kobieta potwierdziła,że otrzymała dokumenty,że wszystko jest dobrze wypełnione ale wspomniała mi,że muszę coś jeszcze wypełnić na stronce www.werkbedrijf.nl ale nie dosłyszałem w ogóle co to ma być...wie ktoś może?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group