NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawka na fazie C
Autor Wiadomość
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 9:12 pm   Stawka na fazie C

Witam ponownie... wzielo mnie dzisiaj na pisanie :) a raczej na dowiadywaniu sie o swoich prawach...
Chodzi mi o to, ze wyczytalam w "Streszczeniu Ukladu Zbiorowego Pracy (CAO) dla Pracownikow Tymczasowych na lata 2009-2014" o tym, ze pracujac na fazie C, po przepracowaniu na owej fazie 26 tygodniu, przysluguje mi taka sama stawka co osoby ktore pracuja bezposrednio u tego samego pracodawcy.. Czyli, ja mam stawke nie zmieniona od 2 lat 10 euro, a tacy sami pracownicy jak ja, tyle ze na stalych konkraktach w firmie maja 11,30, to czy mi po przepracowaniu tych 26 tygodni tez przysluguje taka sama stawka?

"
FAZA C
Po przepracowaniu 26 tygodni u jednego i tego samego pracodawcy-użytkownika, agencja
pracy tymczasowej jest zobowiązana wypłacić Państwu wynagrodzenie w wysokości
odpowiadającej wynagrodzeniu stosowanego w przedsiębiorstwie pracodawcy-użytkownika.
Wynagrodzenie to nazywa się wynagrodzeniem równym wynagrodzeniu stałych pracowników
pracodawcy-użytkownika. Powyższe wynagrodzenie należy stosować obowiązkowo,
niezależnie od stanowiska, które Państwo pełnili.
Agencja pracy tymczasowej może w porozumieniu z pracownikiem tymczasowym
zdecydować o bezpośrednim zastosowaniu wynagrodzenia pracodawcy-użytkownika
(wynagrodzenia równego wynagrodzeniu stałych pracowników pracodawcy-użytkownika).
Wszyscy pozostali pracownicy tymczasowi wykonujący tę samą pracę u pracodawcyużytkownika
mają również prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu stałych
pracowników pracodawcy-użytkownika od pierwszego dnia oddelegowania do pracy.
W przypadku pracowników tymczasowych wykonujących inne prace u pracodawcy-użytkownika
możliwe jest dokonanie innego wyboru. Jednak w takim przypadku musi być
mowa o poważnych różnicach. Na przykład, jeśli porównuje się ze sobą pracę produkcyjną
i pracę w administracji.""
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 9:52 pm   

Witam

Jak mnie pamiec nie myli to faze C ma sie po przepracowaniu hmmm:

Faza A trwa 78 tyg

Faza B trwa 8 umów lub 24 miesiące

Wiec po jakis ok 3.5 roku dla tego samego pracodawcy ma sie faze C

Po kazdych przepracowanych 52 tyg nalezy sie podwyzka 2.75% (mowi o tym art 24 ABU CAO )

A wiec jak zaczynalas ze stawka 8,79 brutto to po 3 podwyżkach powino byc 9,52 brutto a wiec nadal zarabiasz wiecej niz powinas ...

No chyba ze zaczynalas od 10 euro to juz inna bajka tzn SZEF CIE ROBI W BALONA ... :043:

Co z tego ze ABU CAO mowi tak ze po 26 tyg powinno sie zarabiac jak kazdy inny pracownik skoro w zyciu jest calkiem inaczej ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Pon Sty 09, 2012 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:02 pm   

Przeszlam, do tego biura z faza B w 2009 roku w czerwcu... Dostalam 9,72... Od tamtej pory nic sie nie zmienilo.. W lipcu 2011 roku dostalam faze C, z taka sama stawka... Teraz mija 26 tygodni odkad mam face C i zastanawiam sie czy nie nalezy mi sie podwyzka do takiej stawki jaka maja normalni pracownicy pracodawcy.
 
 
basiatro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 14
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 9:04 am   

Witam, pracuję na fazie C i na czas nieokrelony 2 lata, stawka moja wynosi 8,35e i żadnej podwyżki od mojego biura nie dotałam przez ten czas,jedynie pare centów które daje królowa:), czy należy mi się faktycznie podwyżka?????? pozdrawiam!!!!!!
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 8:08 pm   

jezeli masz 40 godz tydzien pracy to sie zgadza http://www.rijksoverheid....nuari-2012.html
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 9:33 pm   

basiatro napisał/a:
jedynie pare centów które daje królowa:)
Masz na mysli 2.75% podwyzki po przepracowaniu 52 tygodni -art 24 paragraf 1 ABU CAO ???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 10:09 pm   

basiatro, skoro dostales te centy od krolowej to juz dostales podwyzke.
Lub jesli nie ta odpowiedz co sie spodziewales to podaj pytanie precyzyjniej np ile bys chcial dostac tej podwyzki ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group