NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwiazki zawodowe jak sie zapisac?
Autor Wiadomość
yarobo 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 11:23 pm   zwiazki zawodowe jak sie zapisac?

chce sie zapisac do zwiazku zawodowego.pracuje jako kamieniarz. gdzie ich szukac?czy pracodawca moze mnie zwolnic gdy sie dowie, ze sie do nich zapisalem.
Ostatnio zmieniony przez yarobo Czw Lut 07, 2008 11:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 11:34 pm   

Zwiazek zawodowy czyli Vakbond.Tu podaje ogolna stronke http://vakbond.startpagina.nl/

Nalezy zapisac sie samemu,online badz telefonicznie poprosic o przyslanie formularz. Pracodawca w zadnym wypadku nie ma prawa cie zwolnic jesli sie o tym dowie.Wrecz przeciwnie bedzie sie tego bał....!!!! :031:

Po polsku :
http://www.fnvbondgenoten...ch_pracownikow/

Rozmowa z osoba mowiaca po polsku w kazdy wtorek od godz.19.00 do 21.00
Pan Bernas Stanislaw tel.(06) 131 836 79.

:039:
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Czw Lut 07, 2008 11:41 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
marssob21 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: gdansk
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 9:03 am   Zwiazki Zawodowe w Belgi i Holandi

FNV BOUW-Kolega
Tel. +31 (0) 6-53 73 44 97
+31 (0) 6-51 23 69 72
(po polsku w poniedzialki od 20.00 do 22.00).
Warto sie zapisac. Pomagaja we wszystkich problemach, no i pracodawca bedzie sie z toba liczyl.
Polacy za granica- ŁĄCZCIE SIĘ! :041:
 
 
 
yarobo 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 8:32 pm   

WIELKIE DZIEKI!!! :039:
 
 
dorota_s 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Almere
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 8:12 pm   

Korzystając z okazji chciałam Was ostrzec przed związkami zawodowymi CNV Vaknemsen. Zapisałam się do nich w zeszłym roku i Pani, która ze mną rozmawiała powiedziała żebym wysłała wszystkie dokumenty czyli umowy i salarisy a zadaniem związków będzie sprawdzenie czy miałam dobrą stawkę, czy wakacyjne było dobrze naliczane itd. W chwili obecnej minęło 9 miesięcy odkąd przystąpiłam do związków i niestety ŻADNEJ reakcji ze strony związków nie było. Pani W. wiedziała, że zapisuję się tylko dlatego żeby sprawdzić dokumenty po czym jak udało się w końcu nawiązać z nią kontakt (ok. miesiąca temu) przez jej znajomą ze związków (sama nie odbierała ode mnie telefonu) pani W. powiedziała, że mieli mnóstwo spraw, żebym wysłała kolejny raz wszystkie dokumenty i sprawdzą w trybie pilnym. Niestety od tamtej pory znów cisza więc złożyłam rezygnację z członkostwa. Ja rozumiem, że są osoby wymagające natychmiastowej pomocy ze strony związków i byłam cierpliwa ale 9 miesięcy to przesada.
Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 8:55 pm   

dorota_s,

Cytat:
Korzystając z okazji chciałam Was ostrzec przed związkami zawodowymi CNV Vaknemsen.


tylko dlatego ze nic w twojej sprawie sie nie dzieje ,ostrzegasz przed.... CNV
napisalas tu ze
Cytat:
W chwili obecnej minęło 9 miesięcy odkąd przystąpiłam do związków i niestety ŻADNEJ reakcji ze strony związków nie było.


a zamowilas sobie u nich wizyte / konkretny termin ,bylas u nich osobiscie w jakby nie bylo wlasnej sprawie ?


jestem w lekkim szoku .... myslisz ze jak pani W powiedziala , to wszystko odbedzie sie bez twojej obecnosci ,bez czasu oczekiwania ?


osobiscie naleze do zwiazkow i moge napisac ,ze nie zdazylo mi sie nic zalatwiac przez zadna pania W i znajoma jej znajomej :029:
zawsze szlam taka droga
dzwonisz > umawiasz sie na wizyte > omawiasz sprawe > czasem trzeba poczekac
faktycznie od kilku tygodni , do nawet killka miesiecy w miedzy czasie , informuja cie nawet telefonicznie o postepie sprawy



Cytat:
Pani W. wiedziała, że zapisuję się tylko dlatego żeby sprawdzić dokumenty


czy uwazasz ze to ma jakiekolwiek znaczenie w sprawie?
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 9:12 pm   

Gochna H napisał/a:
Cytat:
Pani W. wiedziała, że zapisuję się tylko dlatego żeby sprawdzić dokumenty


czy uwazasz ze to ma jakiekolwiek znaczenie w sprawie?


Ja chciałam dodać od siebie, ze niektore zwiazki maja w regulaminie (av) zapisek, że pomagaja TYLKO czlonkom w takich sprawach prawnych etc. jesli jestes czlonkiem (oczywiscie oplacajacym skladki) dluzej jak 1 rok... Moze powinnas sprawdzic czy w twoim regulaminie nie ma takiej wzmianki.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:15 pm   

Osobiscie naleze do zwiazkow CNV, maz do FNV.
Tez zapisalam sie przy okazji klopotow w pracy, pomagaja tylko dla swoich czlonkow, a prawnika w sprawach sadowych przydzielaja po 1 roku czlonkostwa. Moja sprawa zajeli sie jednak z marszu i po 7 m-cach reprezentowali mnie na sprawie sadowej, po roku w nastepnej instancji, a po 4 latach oplacili adwokata do najwyzszej instancji.
Malo tego, zlecili wykonanie wyroku do incaso i zaplacili za prace incaso choc ci ostatni pieniedzy nie odzyskali bo nie bylo z czego sciagnac.
Cala moja sprawa jeszcze definitywnie sie nie zakonczyla ale ja nie zrezygnuje z czlonkostwa nawet jak sprawa sie juz skonczy.

Ps. Swoich spraw nalezy zawsze pilnowac, dzwonic i pytac jak sprawa sie toczy.
Postepuje tak z kazda instytucja i dzieki temu unikam frustracji :035:
 
 
dorota_s 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Almere
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:41 pm   

Gochna H napisał/a:
tylko dlatego ze nic w twojej sprawie sie nie dzieje ,ostrzegasz przed.... CNV
tak właśnie dlatego, ponieważ brak reakcji to nie jest pomoc którą mi oferowano
Cytat:
a zamowilas sobie u nich wizyte / konkretny termin ,bylas u nich osobiscie w jakby nie bylo wlasnej sprawie ?
Tak dzwoniłam do Apeldoornu żeby zapytać czy mogę umówić się na spotkanie lub wysłać dokumenty bezpośrednio do nich a jedyne co usłyszałam że oni pojęcia nie mają jak ktoś mógł wziąć moje dokumenty do sprawdzenia i żebym kontaktowała się z panią W. skoro to ona prowadzi tą sprawę od początku
Cytat:
jestem w lekkim szoku .... myslisz ze jak pani W powiedziala , to wszystko odbedzie sie bez twojej obecnosci ,bez czasu oczekiwania ?
W ciągu tych 9 miesięcy wydzwaniałam po kilkadzieścia razy w tym do Apeldoornu bezskutecznie. Spodziewałam się jakiejkolwiek informacji o postępie jakby nie było w mojej sprawie jednak tak się nie stało
Cytat:
osobiscie naleze do zwiazkow i moge napisac ,ze nie zdazylo mi sie nic zalatwiac przez zadna pania W i znajoma jej znajomej :029:
zawsze szlam taka droga
dzwonisz > umawiasz sie na wizyte > omawiasz sprawe > czasem trzeba poczekac
faktycznie od kilku tygodni , do nawet killka miesiecy w miedzy czasie , informuja cie nawet telefonicznie o postepie sprawy

To bardzo się cieszę, że nie spotkałaś się z totalną olewką z ich strony. Ja pisałam o sobie nie o Tobie i o moich wrażeniach z współpracy z tą firmą
Cytat:
czy uwazasz ze to ma jakiekolwiek znaczenie w sprawie?
Tak uważam, że to jest istotne, tyle że nie widzę sensu teraz tego wyjaśniać bo na pewno znajdziesz kolejną aluzję i do czegoś się doczepisz. Już od jakiegoś czasu obserwuję Twoje odpowiedzi i muszę przyznać, że często jest tak, że ktoś o coś zapyta a Ty odpowiadasz opryskliwie. Podpowiem Ci tylko jedno - to co dla Ciebie jest oczywiste nie musi takie być dla innych.
Pozdrawiam :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 11:04 pm   

dorota_s,
Cytat:

ak uważam, że to jest istotne, tyle że nie widzę sensu teraz tego wyjaśniać bo na pewno znajdziesz kolejną aluzję i do czegoś się doczepisz. Już od jakiegoś czasu obserwuję Twoje odpowiedzi i muszę przyznać, że często jest tak, że ktoś o coś zapyta a Ty odpowiadasz opryskliwie. Podpowiem Ci tylko jedno - to co dla Ciebie jest oczywiste nie musi takie być dla innych.


i badz tu czlowieku madry

podpowiadam z wlasnego doswiadczenia... to ktos potrafi z mety dowalic :119:

dziekuje za mily odzew
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
dorota_s 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Almere
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 11:07 pm   

misia0101 napisał/a:
Moze powinnas sprawdzic czy w twoim regulaminie nie ma takiej wzmianki.
Po ostatniej przeprowadzce jeszcze się nie rozpakowałam więc może być ciężko ze znalezieniem ;) jeśli wierzyć temu co mówiła kobieta z którą rozmawiałam to w sprawach typu sprawdzenie dokumentów szybko uzyskam pomoc a w razie poważniejszej sprawy zorganizują także pomoc prawną. Jak widać człowiek całe życie się uczy na błędach :)


Cytat:
badz tu czlowieku madry

podpowiadam z wlasnego doswiadczenia... to ktos potrafi z mety dowalic

dziekuje za mily odzew
Wiem, że wiele tutaj przeszłaś i w wielu rzeczach możesz pomóc. Ja tylko użyłam Twojego sposobu wypowiedzi to się oburzyłaś, że dowaliłam. To teraz wiesz jak w większości Twoje wypowiedzi działają na innych.
Ostatnio zmieniony przez dorota_s Pon Lut 20, 2012 11:20 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Maniana
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 5:22 pm   

edit.
na forum nie umieszczamy ani ogloszen , ani reklam dotyczacych dzialalnosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 23, 2012 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group