NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fase C
Autor Wiadomość
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 2:07 am   Fase C

Witam, pisze bo niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie w istniejących już postach. Po krotce opiszę moja sytuację bo mam kilka pytań. Od lipca 2008 roku pracuje dla jednego uitzendbiura. Po przepracowaniu 78 tygodni, przeszedłem na fazę b było to w styczniu 2010 roku. Na fazie b dostawałem kontakty co trzy miesiące, niestety nie wiem ile ich dokładnie było bo nie mam wszystkich kopii. W styczniu tego roku dostałem ostatni kontakt na fazie b tym razem na sześć miesięcy.

1. Czy nie jest tak, że faza c dostaje się po ośmiu umowach bądź przepracowanych 24 mc?
czy trzeba spełnić obydwa powyższe warunki, czy tylko jeden z dwóch?

2. Czy pracodawca mógł mi dawać kontakty najpierw po trzy miesiące a ostatni na sześć?

3. Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś ile dokładnie podpisałem tych kontaktów? Słyszałem, że da się to zrobić na stronie uwv, ale znalazłem tam tylko datę od kiedy zacząłem prace dla danego uitzendbiura.

4. Jak to jest z tymi przerwami, czytałem że trzeba odpracować ekstra te tygodnie kiedy było się na bezpłatnym urlopie np. trzy razy w roku po miesiącu. Czy dotyczy to urlopów które odbywały się w trakcie trwania kontaktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 7:21 am   

zonkil napisał/a:
1. Czy nie jest tak, że faza c dostaje się po ośmiu umowach bądź przepracowanych 24 mc?
czy trzeba spełnić obydwa powyższe warunki, czy tylko jeden z dwóch?


Aby dostac faze C trzeba miec przepracowane 2 lata dla na fazie B lub 8 kontraktow (przewaznie 8 umow po 3 miechy = 24 miechy = 2 lata )

zonkil napisał/a:
2. Czy pracodawca mógł mi dawać kontakty najpierw po trzy miesiące a ostatni na sześć?

Tak mógł bo moglo sie okazac ze masz juz 7 kontraktow i przepracowanych dopiero 18 miechow i jakbys dostal ostatni kontrakt na 3 to miałbyś 21 miechow i 8 kontraktow ...

zonkil napisał/a:
Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś ile dokładnie podpisałem tych kontaktów?
Oczywiscie ze tak - takie info uzyskasz w biurze pracy albo od swojego "Tolka"

zonkil napisał/a:
. Jak to jest z tymi przerwami, czytałem że trzeba odpracować ekstra te tygodnie kiedy było się na bezpłatnym urlopie np. trzy razy w roku po miesiącu.
Jesli miales ciaglosc tzn urlop miales wypracowany - jak mnie pamiec nie myli za kazdy przeproacowany miesiac 16 godzin - na rok wychodzi jakies 4-5 tyg to to sie wlicza do stazu pracy - jesli miales przerwy i podpisywales "zwolnienie" i po tym miechu wracales do pracy i dostawales nowy kontrakt to niestety ale musisz odpracować te 3 miesiace ... :079:

Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 11:43 am   

Wielkie dzieki Beny.rac rozwialeś troszeczke moje watpliwosci ale niestety nie do konca.
Zaczne od tych moich urlopów. Sytuacja wygladala na przyklad tak - 01.01.2010 podpisywalem kontrakt na 3 mc, po czym 15.01.10 jechalem do Polski. Wracalem do Holandii i do pracy 31.01.10. Do 01.03.10 pracowalem normalnie, podpisywalem kontrakt po czym w trakcie jego trwania jechalem na 3/4 tygodnie do Polski i tak w kólko.
Za kazdym razem wypisywalem tzw. zjazdowki. Pytanie brzmi czy te tygodnie musze odpracowac ? Kontraktów nie przerywalem.

Co do tych umow nie jestem pewien jak to w rzeczywistosci z nimi jest, jakis czas temu przegladalem cao znalezione w sieci i pisalo wyraznie, ze faza b trwa 24 miesiace i 8 kontraktow. Teraz gdy czytam cao mojego uitzenbiura nie moge znaleść nic odnośnie tzw. bezplatnych urlopow,zjazdowek itp
Kod:

2. Fase B
a. De uitzendkracht is werkzaam in fase B zodra de uitzendovereenkomst na voltooiing van
fase A wordt voortgezet, of als binnen 26 weken na voltooiing van fase A een nieuwe
uitzendovereenkomst met dezelfde uitzendonderneming wordt aangegaan.
b. Fase B duurt twee jaar*1. De uitzendkracht is niet werkzaam in fase C (zie hierna lid 3 van dit
artikel) zolang niet meer dan twee jaar is gewerkt in fase B en/of niet meer dan acht*2 detacheringsovereenkomsten
voor bepaalde tijd in fase B zijn overeengekomen met dezelfde
14 c a o v o o r u i t z e n d k r a c h t e n 2 0 0 9 - 2 0 1 4
uitzendonderneming.
c. In fase B is de uitzendkracht steeds werkzaam op basis van een detacheringsovereenkomst
voor bepaalde tijd, tenzij uitdrukkelijk een detacheringsovereenkomst voor onbepaalde tijd
is overeengekomen.
d. De periode van twee jaar en het aantal van acht detacheringsovereenkomsten (als bedoeld
in sub b.) worden doorgeteld*2 zolang er geen onderbreking is van dertien weken*3 of meer
tussen twee detacheringsovereenkomsten. Als er wel sprake is van een onderbreking van
dertien weken of langer - maar korter dan 26 weken - dan begint de telling van fase B opnieuw.
Als er sprake is van een onderbreking tussen twee detacheringsovereenkomsten van
26 weken of meer, dan begint de telling van fase A opnieuw.
e. Indien een uitzendkracht in afwijking van artikel 13 lid 1 sub a. en b. in fase B werkzaam is,
zonder volledige gebruikmaking van fase A, is de uitzendonderneming gedurende 26 weken,
of zoveel korter als de uitzendkracht reeds bij dezelfde uitzendonderneming in fase A
werkzaam is geweest, gerechtigd tot het uitsluiten van de loondoorbetalingsverplichting als
bedoeld in artikel 30.
Toelichting:
*1 In afwijking van artikel 7:668a lid 1 sub a. BW. De in dit lid opgenomen termijn van drie jaar is verkort
naar twee jaar.
*2 In afwijking van artikel 7:668a lid 1 sub b. BW. Het in dit lid opgenomen aantal van drie contracten is
verhoogd naar acht.
*3 Dit conform artikel 7:668a lid 1 BW.



Co do tego, czy powiedza mi w werkplein'ie, ile i kiedy podisywalem moje kontrakty okaze sie wkrotce ;-)

pozdrawiam[/i]
 
 
senior024 
Nieśmiały użytkownik
senior024

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 54
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 6:09 pm   

Po dwoch latach przepracowania na fazie B powinno otrzymac sie automatycznie kontrakt na faze C ,logocznie piszac(ja tak mysle).Jest jednak jedna sprawa:po tych dwoch latach przepracowanych firma moze wymyslic zeby jechał Pan na 3 miesiace do Pl na urlop i zaczał znowu u nich pracowac po trzech miechach bo po tak długiej przerwie zaczyna sie znowu faze B według CAO.Taka dziwna luka w prawie(to tak dla ogolnej wiadomosci).Według tego co Pan pisze powinin Pan miec faze c po dwoch latach.Niestety nie wiem jak ma sie do tego zastosowanie tych urlopow,czy one tez sie wliczaja w te dwa lata i ten ostatni kontrakt na te 6 miesiecy.Niech napisze ktos kto zna bardziej CAO.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 6:56 pm   

zonkil napisał/a:
Za kazdym razem wypisywalem tzw. zjazdowki.


Tzn podpisywałeś zmniejszenie kontraktu tzn ze nie placili Ci za urlop ?

zonkil napisał/a:
Kontraktów nie przerywalem.

Jesli nie podpisywałeś dobrowolnego zwolnienia to ten czas "urlopu " sie wlicza do przepracowanych tygodni ...

zonkil napisał/a:
ze faza b trwa 24 miesiace i 8 kontraktow.

NIE I tylko LUB

[ Dodano: Wto Lut 28, 2012 7:06 pm ]
senior024 napisał/a:
Jest jednak jedna sprawa:po tych dwoch latach przepracowanych firma moze wymyslic zeby jechał Pan na 3 miesiace do Pl na urlop i zaczał znowu u nich pracowac po trzech miechach bo po tak długiej przerwie zaczyna sie znowu faze B według CAO.
A jesli wysla na urlop powyzej 6 miechow to zacznie Pan prace od fazy A ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 8:49 pm   

senior024 napisał/a:
(...)Jest jednak jedna sprawa:po tych dwoch latach przepracowanych firma moze wymyslic zeby jechał Pan na 3 miesiace do Pl na urlop i zaczał znowu u nich pracowac po trzech miechach bo po tak długiej przerwie zaczyna sie znowu faze B według CAO.(...).


Wydaje mi sie, ze moga chciec tak ze mna zrobic. Dlatego tez poruszam temat, chcialbym wiedziec na czym stoje.

Beny.rac napisał/a:
Tzn podpisywałeś zmniejszenie kontraktu tzn ze nie placili Ci za urlop ?


Nie w trakcie urlopow nie przelewali mi zadnych pieniedzy, pieniadze urlopowe wyplacalem najczesciej po powrocie. Tyle godzin urlopowych ile chcialem, tyle mi wyplacali.

Beny.rac napisał/a:
Jesli nie podpisywałeś dobrowolnego zwolnienia to ten czas "urlopu " sie wlicza do przepracowanych tygodni ...


Jedyne co podpisywalem to zjazdowki, na ktorych zaznaczalem od kiedy do kiedy nie bedzie mnie w pracy.

pozdrawiam serdecznie
 
 
senior024 
Nieśmiały użytkownik
senior024

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 54
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 9:14 pm   

Ciekawe jak maja sie te twoje zjazdowki do tych dwoch lat.Pytanie czy były wliczane jako urlop płatny do tego okresu,bo jezeli tak to miałbys ciagłosc i wyszłoby 2 lata.Moze w UVW udzieliliby informacji czy masz po prostu przez całe dwa lata ciagłosc pracy.Uitzendbureau moze nie udzielic ci takich informacji,bo moga nie chciec.Jezeli masz lada moment przejc na faze C a nie chca ci jej dac, to beda bronic sie rekami i nogami.
 
 
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 11:57 pm   

Jutro w takim razie wybiore sie do UWV i zapytam, mam nadzieje ze znajdzie sie ktos bedzie potrafil i bedzie chcial mi pomoc. O co warto zapytac ?

1. Ile mialem kontraktow, od kiedy do kiedy ?
2. Czy posiadaja informacje o moich urlopach i dlugosci ich trwania? (jesli nie moze to swiadczyc o ciaglosci pracy)
3. ...
O co jeszcze moge zapytac ?
pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: Sro Lut 29, 2012 10:13 am ]
Witam, za chwile wybieram sie do UWV. Czy moglby mi ktos pomoc w sformulowaniu pytania odnosnie tych przerw w trakcie trwania kontraktu, oczywiscie po holendersku. Nie bardzo wiem jak zadac takie pytanie.

pozdrawiam

[ Dodano: Pon Cze 04, 2012 11:13 pm ]
Witam, wracam do tematu po trzech miesiacach gdyz w tym tygodniu wygasa mi kontrakt i niestety dalej nie wiem co dalej.
Co sie zmienilo, w marcu i kwietniu dwukrotnie wysylalem zapytanie do szefa co bedzie dalej z moim kontraktem niestety po dzis dzien nie otrzymalem odpowiedzi.

Udalem sie wobec tego najpierw do Het Juridisch Loket, niestety pracownik nie byl mi w stanie udzielic odpowiedzi czy mam prawo do otrzymania fazy C czy nie. Odeslal mnie po pismo do belastingu by sprawdzic czy bede musial placic za prawnika ktory przyjrzy sie mojej sprawie czy nie. Okazuje sie ze moje zarobki przekraczaja podana w pismie sume wiec sobie odpuscilem. Poszedlem do tzw. rechtswinkel tam pani "praktykantka" skserowala moje umowy, spisala wszystkie nurtujace mnie pytania i kazala czekac 5 dni roboczych na list. Czekalem poltora tygodnia, dzis tam dzwonilem niestety nie bylo jej. Bede dzwonil ponownie jutro, chodz kazali czekac az oddzwoni...

Mam wszystkie swoje kontrakty i zauwazylem ze na fazie A bylem dwa lata, gdzie wg CAO moze byc 78 tygodni. Pozostale umowy to fazy B, szesc kontraktow po 3 mc i ostatni wraz z aneksem na 7 mc.
1.Co o tym myslicie ?
2.Gdzie moge szukac jeszcze pomocy ?
3.Ile kosztuje adwokat jesli moje zarobki przekraczaja wraz zona 38k ?

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group