NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lut 27, 2012 4:51 pm
Praca w Holandii po pedagogice
Autor Wiadomość
mumu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 37
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 1:03 pm   Praca w Holandii po pedagogice

Hej,

w tym roku koncze pedagogike ( na polskiej uczelnii) ... jednak nie wiem jak i gdzie szukac pracy w Holandii w tym sektorze? Nie mowie zbyt dobrze po holendersku, wiec napewno wiele opcji odpada, ale jednak jestem gotowa troche powalczyc. Potrzebuje kilku rad; gdzie mozna probowac, gdzie szukac? Czy mozna wysylac CV i list motywacyjny np. bezposrednio do szkol? Jak szukac Osrodkow Wychowawczych, Domow Dziecka? Jak nazywaja sie takie instytucje po holendersku?
Wiem, ze to pytanie takie ogolne i trudno na nie odpowiedziec ale moze ktos chcialby mi podpowiedziec, wie 'jak sie ruszyc'.

Bede bardzo wdzieczna za nawet male rady!
 
 
 
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 12:10 am   Re: Praca w Holandii po pedagogice

mumu napisał/a:
Hej,

w tym roku koncze pedagogike ( na polskiej uczelnii) ... jednak nie wiem jak i gdzie szukac pracy w Holandii w tym sektorze? Nie mowie zbyt dobrze po holendersku, wiec napewno wiele opcji odpada, ale jednak jestem gotowa troche powalczyc. Potrzebuje kilku rad; gdzie mozna probowac, gdzie szukac? Czy mozna wysylac CV i list motywacyjny np. bezposrednio do szkol? Jak szukac Osrodkow Wychowawczych, Domow Dziecka? Jak nazywaja sie takie instytucje po holendersku?
Wiem, ze to pytanie takie ogolne i trudno na nie odpowiedziec ale moze ktos chcialby mi podpowiedziec, wie 'jak sie ruszyc'.

Bede bardzo wdzieczna za nawet male rady!


Witaj mumu, jakis czas temu tez zaczalem na ten temat rozmyslac wiec jedyne co Ci moge doradzic to to, co sam kiedys bede chcial zrobic. Z tym, ze w kierunku socjologii, ale nie wazne. Przede wszystkim bedziesz musiala przetlumaczyc czy zatwierdzic swoj dyplom. Wydaje mi sie ze nie obedzie sie bez jakiegos kursu doszkalajacego, moze nie tyle doszkalajacego co przekladajacego material z polskiej uczelni na warunki holenderskie.
Czasem moze sie okazac, ze niezbedne jest takze zdanie egzaminu panstwowego z jezyka niderlandzkiego na jakims tam pozomie (jest tak w przypadku pracy w opiece spolecznej).
Co dalej, pewnie wyszloby cos w praniu.
pozdrawiam
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 1:16 am   

Kolezanka, kora byla po pedagogice polskiej po przyjezdzie do HOlandii pier uczyla sie jezyka, zdala egzamin panstwowy i legalizowala dyplom.
Pozniej skladala cv w biurze pracy i odmawiali jej pracy w szkole ze wzgledu ze jej polski dyplom nie spelnial holenderskich warunkow. Rozpoczela kursy, ktore mialy uzupelnic jej wylsztalcenie do holenderskiego i jednoczesnie juz dostala prace w szkole.
W rezultacie po skonczeniu kursu dostala prace w innej szkole, ktora spelniala jej oczekiwania ale caly czas doszkalala sie. W sumie pracujac robila jeszcze raz studia holenderskie.
Pracuje nadal w swoim zawodzie i jest zadowolona.
Wazne, ze ona rozpoczynala w 98r, a w tym czasie tylko dyplomy uczelni technicznych byly przyjmowane bez dodatkowych uzupelnien. Teraz jest latwiej.

Skladaj CV, a jak Ci odmowia to pytaj co powinnas zrobic (uzupelnic w wyksztalceniu) abys mogla pracowac na danym stanowisku.
Ludzi po pedagogice w Holandii brakuje, wiec mysle, ze masz szanse :039:
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 3:02 am   

Ja mysle, ze przede wszystkim powinnas sie zajac jak najlepszym opanowaniem jezyka! Bo praca pedagoga, psychologa czy nauczyciela jest na tyle specyficzna, ze dobra komunikacja jest podstawa. :039:
_________________
<cenzura>
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 7:39 am   

mumu,

moze warto zerknac

tak pisze jedna z uzytkowniczek forum , ktora jest nauczycielka matematyki w holenderskiej szkole

Cytat:
Tak, ja zdawalam NT2 programma 2 po niecalym roku od przyjazdu :-)
I mow mi po prostu Monika

Jak sie to udalo osiagnac? Mialam kurs w Zoomvliet College (nalezy do ROC WestBrabant) 4h dziennie i w domu uczylam sie kolejne 4h.

Postawilam sobie za cel zdanie tego egzaminu jak najszybciej.
I udalo mi sie to
Ale wlozylam w to sporo swojej pracy.

I w domu rozmawialam od razu po niderlandzku (moj maz mial zaraz mowienia do mnie po angielsku od wrzesnia 2003, czyli juz 2 miesiace po przyjezdzie tutaj).

Szlifowalam ostro jezyk bo wiedzialam, ze w domu siedziec nie potrafie i musze pracowac bo oszaleje. I w kwietniu 2004 (czyli 9 miesiecy po przyjezdzie do NL) mialam rozmowy o prace w 5 szkolach.

i od wrzesnia 2004 udalo mi sie zaczac prace w szkole sredniej w Bergen op Zoom




caly temat w linku

http://forum.niedziela.nl...c34d59d0f8b5620
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group