NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szukanie pracy w urzedzie UWV
Autor Wiadomość
Asia197999 
Nieśmiały użytkownik
Kasia111

Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 4:22 pm   szukanie pracy w urzedzie UWV

Witam
Czy moge isc osobiscie do urzedu UWV i zapytac o prace i porozmwaic z jakims konsultanetm (po angielsku)??? czy ktos z Was szukal w ten sposob pracy??
Dziekuje z góry za pomoc
Asia
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Mar 01, 2012 5:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 6:09 pm   

Asia .Oczywiscie ,ze mozesz .Jest tam tez duzo ogłoszen na tablicy Trudno od nich dostac prace ,ale pytac zawsze mozna Kto szuka to i znajdzie .
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 1:08 am   

UWV czy CWI ?
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 8:32 am   

CWI teraz = UWV
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Microfast
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 51
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:51 pm   

chcesz sie tez na zasilek zapisac ? (bez meldunku też sie da z tego co wiem) osobiscie poszedłem do uwv, powiedzieli co i jak, zarejestrowac sie na werk.nl itd.. wypełniasz dane, potem przychodzą Ci oferty na meil :) prace teraz trudno znalezc. przez to również można na uwv sie zapisac, zasilek dostajesz do czasu znalezienia pracy.
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:47 pm   

Microfast napisał/a:
zasilek dostajesz do czasu znalezienia pracy.

Zasiłek dostaje się max na 3 miesiące i to po udokumentowaniu określonego przepracowanego czasu w NL
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:11 pm   

Zasilek dostaje sie max 38 miesiecy, nie wprowadzaj ludzi w blad.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:43 pm   

suska napisał/a:
Zasilek dostaje sie max 38 miesiecy, nie wprowadzaj ludzi w blad.

A od kiedy to? Czy nie jest tak, że długość zasiłku zależy od stażu pracy w Holandii? Wątpie by koleżanka pytająca miała aż tak długi staż pracy w NL...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Pon Mar 05, 2012 10:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:52 pm   

Hera napisał/a:
suska napisał/a:
Zasilek dostaje sie max 38 miesiecy, nie wprowadzaj ludzi w blad.

A od kiedy to? Czy nie jest tak, że długość zasiłku zależy od stażu pracy w Holandii? Wątpie by koleżanka pytająca miała aż tak długi staż pracy w NL...


Od zawsze.

Cytat:
Hoelang kan ik een WW-uitkering krijgen?
Een WW-uitkering duurt minimaal 3 maanden en maximaal 38 maanden (3 jaar en 2 maanden). U krijgt een WW-uitkering van 3 maanden als u aan de wekeneis voldoet. Deze uitkering wordt verlengd als u ook aan de jareneis voldoet.
Hoelang u een WW-uitkering krijgt, hangt af van uw arbeidsverleden. Houd er rekening mee dat uw uitkering kan aflopen vóórdat u een nieuwe baan vindt.


http://www.uwv.nl/Particu...ng_krijgen.aspx
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:37 pm   

Ja juz to kiedys pisalam, ze moga uwzglednic staz pracy w PL czy innych krajach, i wtedy mozna dostac na dluzej. No ale w wiekszosci wypadkow przysluguja te 3 miesiace.
_________________
<cenzura>
 
 
Microfast
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 51
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 7:24 am   

zazwyczaj 3 miesiace... wypełniarz formularz i na podstawie tego formularza obliczaja na ile dni mozesz dostac ten zasiłek.
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 9:05 pm   

bagniaczka napisał/a:
Ja juz to kiedys pisalam, ze moga uwzglednic staz pracy w PL czy innych krajach, i wtedy mozna dostac na dluzej. No ale w wiekszosci wypadkow przysluguja te 3 miesiace.

Właśnie to miałam na myśli - w 99% Polacy pracujący w NL, nawet ci z meldunkiem otrzymują zasiłek na max 3 miesiące. Mało kto może poszczycić się takim stażem pracy by dostać zasiłek na 38 miesięcy.
A już na pewno nie jak ktoś napisał, że "do czasu znalezienia pracy".
W dodatku, żeby ten zasiłek dostać to trzeba przepracować w NL jakieś minimum (chyba 26 tyg.)
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 1:16 am   

Ja dostalam zasilek na 3m-ce ale udokumentowac musialam za caly okres pracy w nl.no tak sobie zyczyli.Tyle ze ostatni rok pracy mojej bylo od 1 marca 2010 do 31 grudnia 2010.a dla czego ubiegalam sie o zasilek teraz bo w grudniu poronilam i bylam rok na chorobowym znow zaszlam w ciaze a ciaza byla zagrozona i wyliczyli mi zasilek jak na razie 75% (czyli 207e) a potem mam dostac 70%.Mozesz pracy szukac na stronie werk.nl ale musisz sie zarejestrowac jest latwiej.A i jak znajdziesz pracodawce ktory da ci kontrakt na min rok (moze byc uitzendbureau)to mozesz takze ubiegac sie o jakis kurs jest to mniej wiecej tak samo jak w pl. w UP.Powodzonka i pozdrawiam.Ta informacja tez komus moze pomoc.

[ Dodano: Sro Mar 21, 2012 7:24 pm ]
Z werk.nl owszem facet ma wieksze szanse prace dostac ja szukam intensywnie i nic bo nie znam dobrze holenderskiego abym mogla szybko rozmawiac w tym jezyku musze pracowac z holendrami lub tez isc do szkoly takiej ktorej nauczyciel uczy a nie sciemnia bo inaczej nie ma szans ale to malo bo musze miec prawko i nie miec dzieci to wtedy dostane te prace tj.szukalam pracy jako order picker bo tu miedzy innymi mam spore doswiadczenie i bardzo szybko sie ucze,tyle ze na wstepie pytala sie czy mam prawo jazdy i dla czego nie pracowalam rok i tu musialam przyznac sie ze mam dziecko no i podziekowali mi.Szlak mnie trafia ze robi sie tu druga polska ze musisz miec ukonczone naj lepiej studia prawnicze miec 5-cio letni staz i do tego 25lat max.Chyba lepiej przejsc sie po firmach niz po biurach to szybciej znajde prace.
_________________
fatima
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 8:12 am   

[quote="fufu1979"] Z werk.nl owszem facet ma wieksze szanse prace dostac ja szukam intensywnie i nic bo nie znam dobrze holenderskiego abym mogla szybko rozmawiac w tym jezyku musze pracowac z holendrami [quote]

Witam ,
Niestety nie zgodze sie z Toba ze facet ma wieksze szanse dostac prace przez UWV. Mók maż szuka jej od stycznia poprzez UWV i nadal jej nie posiada. Owszem nie zna holenderskiego jezyka ale uczy sie go. Do dnia dzisiejszego kazdy mu odmawia! Nawet w holenderskich agencjach pracy odmawiaja , mowia ze potrzebuja pracownikow mowiacych po niderlandzku. Tylko ze wiekszosc Holendrow nie ma zamiaru pracowac fizycznie i oferty wisza w witrynach i czekaja na chetnych poslugujacych sie jezykiem niderlandzkim. Uwazam ze jest to koło błedne. A z jednej pensji naprawde jest trudno oplacic i przezyc. Pozostala mi tylko nadzieja ze w koncu ktos ulituje sie i zaufa mojemu mężowi. Pozdrawiam,
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 9:06 am   

Renix napisał/a:
Tylko ze wiekszosc Holendrow nie ma zamiaru pracowac fizycznie i oferty wisza w witrynach i czekaja na chetnych poslugujacych sie jezykiem niderlandzkim.


Piszesz jakby wszyscy Holendrzy siedzieli tylko na "cieplych posadkach ".
Co to znaczy wiekszosc Holendrow, skad te dane ?
Wyobraz sobie, ze mlodzi Holendrzy, ktorzy wladaja niderlandzkim jezykiem perfekcyjnie tez nie moga dostac pracy i nie tylko umyslowej ale rowniez FIZYCZNEJ. A wiesz jaki jest powod ?
Brak doswiadczenia, nawet w szklarniach, magazynach przy nalepianiu glupich etykietek, przy skanowaniu produktow itd. itd. To ja sie pytam czy Polacy, nowa emigracja, zanim tu przyjechali pracowali w Polsce w tych zawodach , ktore wykonuja teraz - szklarnie, magazyny ??
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group