NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwe agencje pracy
Autor Wiadomość
dymek2pl
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 10:10 am   Nieuczciwe agencje pracy

Dzień dobry ja mam jedno pytanie a mianowicie pracuje przez agencje pracy ranstad direct od 3 tygodni albo wogole nie pracujemy albo idziemy do pracy na jeden dzien w tygodniu przyczym nie dosc ze musze brac godz wakacyjne zeby przezyc to jeszcze odciagaja nam za domki pelna kwote bardzo prosze o pomoc bo nie wiem czy agencja pracy moze pobierac pieniadze za domek jezeli ja caly tydzien nie pracuje prosze o jakies porady jak moge wyjsc z tej calej sytuacji i czy ewentualnie moge sie jakos starac o zwrot pieniedzy ktore nam zabrano mimo to ze agencja nie wywiazuje sie z umowy czyli nie zapewnia nam 35-40 godzin pracy o ktorych jest napisane w umowie praktycznie walcze o przezycie myslalem zeby to zglosic do inspekcji pracy i czy to wogole cos da. Prosze o porady z gory dziekuje bo naprawde nie wiem co robic
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 11:50 am   

dymek2pl napisał/a:
bo nie wiem czy agencja pracy moze pobierac pieniadze za domek jezeli ja caly tydzien nie pracuje

Niestety moze,przeciez mieszkasz tam caly czas.
dymek2pl napisał/a:
agencja nie wywiazuje sie z umowy czyli nie zapewnia nam 35-40 godzin pracy o ktorych jest napisane w umowie

Nie znam szczegolow kontraktu,ale znajac zycie w sadzie nie wygrasz.Konstrukcja tych pseudo-umow jest zawsze na korzysc biura. Swoja droga noz sie w kieszeni otwiera jak sie czyta co wyprawiaja te "biura pracy".
dymek2pl napisał/a:
Prosze o porady z gory dziekuje bo naprawde nie wiem co robic

Sprobuj znalezc normalna prace.Jesli sie nie uda daj sobie spokoj z NL i nie nabijaj kabzy zlodziejom.
 
 
Marcin antyflex 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 1:47 pm   

Walcz walcz jeżeli dali ci jakieś gwarantowane godziny powiń ci z nie zapłacić
 
 
Matt Damnati 
Poczatkujacy


Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Budel, Weert
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 10:29 pm   

Skorzystaj z pomocy Vakbondu
Może oni co pomogą
 
 
szorstki 
Poczatkujacy

Wiek: 52
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:59 am   

Z tego co wiem to jezeli przepracowales jeden dzien w tygodniu to idz na chorobowe,zwolnic Cie nie moga bo zaplacili ubezpieczenie.Np jezeli byles w pracy w poniedzialek we wtorek zachorowales-po paru dniach chorobowego poszedles do pracy jak przystoi na pracownika to bioro przez ktore robisz pokrywa z wlasnej kieszeni za chatke i czesc pesji musi wyplacic,nie pamietam w jakim procencie wyplaca pensje.....Popytaj jeszcze gdzies co i jak,i zapoznaj sie ze swoja umowa dokladnie.
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 3:20 pm   

szorstki napisał/a:
Z tego co wiem to jezeli przepracowales jeden dzien w tygodniu to idz na chorobowe,zwolnic Cie nie moga bo zaplacili ubezpieczenie.Np jezeli byles w pracy w poniedzialek we wtorek zachorowales-po paru dniach chorobowego poszedles do pracy jak przystoi na pracownika to bioro przez ktore robisz pokrywa z wlasnej kieszeni za chatke i czesc pesji musi wyplacic,nie pamietam w jakim procencie wyplaca pensje.....Popytaj jeszcze gdzies co i jak,i zapoznaj sie ze swoja umowa dokladnie.


Szorstki, ciężko było nie napisać krótkiego komentarza - nie pisz bzdur z piątej ręki!
 
 
 
szorstki 
Poczatkujacy

Wiek: 52
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 11:27 pm   

Michaelt-nie pisze bzdur z piątej reki ja miałem tak właśnie skonstruowana umowę-np;dzień poprzedzający tzn chorobę np ból brzucha i dzień po chorobie jeżeli jesteś w pracy to biuro powinno pokryć w części dzień w którym nie byleś w pracy....
Ostatnio zmieniony przez szorstki Pią Kwi 13, 2012 11:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group