NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wietpas
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 1:15 pm   Wietpas

Jaka jest wasza opinia na temat tego dziwacznego tworu :P Zetkenliscie sie juz z tym, mieliscie jakies problemu ze wzgledu na Wasza narodowosc? Jestescie zdania, ze powinni go zniesc czy tez rozszrzeycz na wszystkie coffeeshopy?

I tak swoja droga, to nie jest temat o slusznosci, sensie itd palenia marihuany lecz o tym, czy powinno sie, w kraju w ktorych marihuana jest mimo wszystko legalna, odebrac dostep do niej tylko pewnym osobom.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Nie Maj 13, 2012 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 4:51 am   

Zeby to dostac nie wystarczy dokument z gminy o zameldowaniu, tylko trzeba miec inny gminny papierek, ktory kosztuje 12e. I generalnie "mamy cie", co oznacza, ze czarny rynek bedzie sie mial coraz lepiej. Sama nie pale, ale jestem w temacie. I uwazam, ze to totalnie glupi pomysl. Kto chce kupic, to kupi, a panstwo w dobie kryzysu tylko straci na akcyzie.
_________________
<cenzura>
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 10:31 am   

Ja uwazam ze powinni to rozszezyc na wzystkie shopy z mala poprawka ci ktorzy nie maja takiego pasu moga kupic co najwyzej jednego jonta dziennie za okazanie Holenderskiego dowodu/paszportu lub wyciagu z GBA. Wietpas ma za cel ograniczenie drugstoeristen .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Maxy 
Gaduła
Lucas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 152
Skąd: ASSEN
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 3:59 pm   

baileys napisał/a:
Ja uwazam ze powinni to rozszezyc na wzystkie shopy z mala poprawka ci ktorzy nie maja takiego pasu moga kupic co najwyzej jednego jonta dziennie za okazanie Holenderskiego dowodu/paszportu lub wyciagu z GBA. Wietpas ma za cel ograniczenie drugstoeristen .


Popieram :038:
_________________
Administrator nie jest tylko od usuwania postów Powinien służyć pomocą ^^
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 9:29 pm   

baileys napisał/a:
Ja uwazam ze powinni to rozszezyc na wzystkie shopy z mala poprawka ci ktorzy nie maja takiego pasu moga kupic co najwyzej jednego jonta dziennie za okazanie Holenderskiego dowodu/paszportu lub wyciagu z GBA. Wietpas ma za cel ograniczenie drugstoeristen .


Taki to ma cel, ale moim zdaniem to kompletny bezsens i logiczna sprzecznosc, najpierw oglaszac cos legalnym, ale potem dawac dostep tylko wybranym. Jesli jestes w inym kraju, obowiazuje cie jego prawo, zarowno w kontekscie obowiazkow JAK I przywilejow, wiec dlaczego niby obcokrajowcy, ktorzy przebywaja W Holandii nie mieliby miec prawa korzystac z czegos, co jest tutaj legalne?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 9:50 pm   

suska napisał/a:
najpierw oglaszac cos legalnym
shopy niegdy nie byly legalne . Zawsze byly gedoogd. Co do obcokrajowcow to niech sobie kupia i na miejscu spala , niestety nie bylo to tak i wiele wiele gmin mialo coraz wiecej ptoblemow z drukstoeristen . Ja mieszkam w jednej z takich gmin i naprawde czesto byly problemy wlasnie z takimi turystami .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 11:19 pm   

baileys napisał/a:
drukstoeristen
a Pani co dzisiaj paliła? :033:

Od kiedy wprowadzono wietpas, to z rynsztoka powychodziły mendy handlujące na ulicy. Klientela przeniosła się na parkingi i obrzeża miast, problem drugstoeristen pozostał.
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 11:48 pm   

duYster napisał/a:
a Pani co dzisiaj paliła?
a Wiston :-) niebieskie hahaha
cos mi sie kawiatura kielbasi :-p.
Co do problemu na ulicach itd to i ten zalatwia. Osobiscie jestem za calkowitym zakazem . No ale naszczescie coponiektorym nie zaleyz to odemnie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 6:06 am   

Handelek na ulicach kwitnie :) Ograniczenie sprzedazy w kraju, w którym ludzie od lat byli przyzwyczajeni do możliwości kupna, jest dla mnie tym samym, jakby w Polsce wprowadzic rejestracje zakupow alkoholu. i niech mi nikt nie wmawia, ze turysci, ktorzy przyjezdzali tu zajarac, stwarzali problemy. Chyba jedynie wtedy, jak przy okazji tez cos wypili.
_________________
<cenzura>
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:53 am   

bagniaczka napisał/a:
Ograniczenie sprzedazy w kraju, w którym ludzie od lat byli przyzwyczajeni do możliwości kupna,

Nie dosc,ze przyzwyczajeni do mozliwosci kupna to jeszcze w co trzecim domu uprawa.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:23 am   

bagniaczka napisał/a:
Ograniczenie sprzedazy w kraju, w którym ludzie od lat byli przyzwyczajeni do możliwości kupna, jest dla mnie tym samym, jakby w Polsce wprowadzic rejestracje zakupow alkoholu. i niech mi nikt nie wmawia, ze turysci, ktorzy przyjezdzali tu zajarac, stwarzali problemy. Chyba jedynie wtedy, jak przy okazji tez cos wypili.


Dokladnie o to mi chodzi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:38 am   

Całe szczęście,że mnie to nie dotyczy.Mnie to lata czy ograniczyli,czy też nie,ale widzę ,że dyskusja się rozbujała jak w czasach,kiedy to w Polsce były duże podwyżki cen, najbardziej przejmowano się tym,że flacha wódy (artykuł pierwszej potrzeby) będzie droższa.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:44 am   

a czy w PL , DE,BE ... itd jest tak ogromny problem ze sprzedarza na ulicach ??
tam shopy sa zakazane i sprzedar tez ale jakos ja nie widze nasilajacego sie problemu ze sprzedarza na ulicach.
Pozatym smiesza mnie Belgijskie wladze , wpowadzajac kontrole na granicach z obawy przeniesienia sie handlu do belgi . hahahahaha no sie ubawilam niesmowicie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 12:24 am   

baileys napisał/a:

Pozatym smiesza mnie Belgijskie wladze , wpowadzajac kontrole na granicach z obawy przeniesienia sie handlu do belgi .
No przeciez na pewno maja swoich dealerow, nie? :D
_________________
<cenzura>
 
 
Francecsco 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 11:25 pm   

kwestia taka, że na ulicy nie wiadomo co sie dostanie (nasaczane gównem żeby na wadze było więcej) : / ja osobiście miewam bóle migrenowe głowy i tabletki za dużo nie dają i co by nie kłamać wole zapalić niż się męczyć...
_________________
coco jumbo i do przodu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group