NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Granie zarobkowe na ulicach, a prawo Holenderskie.
Autor Wiadomość
molzesz 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Republika Polska
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 8:11 pm   Granie zarobkowe na ulicach, a prawo Holenderskie.

Witam. To mój pierwszy post. Do końca tygodnia zacznę pracę w Królestwie Niderlandów przez pośrednika. Ponieważ uwielbiam muzykę i dobrze gram na gitarze zastanawiam się nad dorabianiem popoludniami grając gdzieś na mieście na gitarze. Nie wiem jednak ak to wygląda z legalnością. Ponieważ jadę tam pracować legalnie nie chcę podpaść i w ogóle robić wstydu na mieście jak by tak służby się doczepiły do mnie np. Wiecie coś może czy takie granie na gitarce gdzieś na mieście jest legalne? Widujecie takich ludzi? Słyszałem że w Amterdamie jest zabronione granie na bębnach. Z tym że wielu ludzi nawet w polsce uprzykrza życie tłukąc niemiłosiernie w bębny nie mając pojęcia o muzyce. Ja gram, umiem grać, nie jest o żaden punk tylko delikatna muzyczka akustyczna raczej nie zakłucająca spokoju. Napiszcie cokolwiek o ulicznych grajkach z holandii. Pozdrawiam! A propos :D Gram też na basie, perkusji i trochę na dęciakach i klawiszach gdyby ktoś chciał pograć i nie miał by z kim. Pozdrawiam!
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 8:29 pm   

W tej sprawie musisz zasiegnac informacji w gminie gdzie bedziesz mieszkal.Ogolnie jesli chodzi o jednoosobowe "granie" nie jest wymagane zadne zezwolenie jednak kazda gmina posiada reguly w swoim miejscowym statusie prawnym.Moze byc ,ze nie moze to sie odbywac dluzej niz 30 min w jednym miejscu badz jest wyraznie zakazane w bezposrednim otoczeniu szpitali,szkol czy kosciolow.

np. uregulowania w gminie Amsterdam:

[URL=http://www.amsterdam.nl/veelgevraagd/?caseid={EF70D729-19C6-4645-90AF-56A295C6B0F4}&district=Centrum]Tutaj[/URL]
Ostatnio zmieniony przez MacGrey Nie Lip 22, 2012 8:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 8:37 pm   

w niektorych gminach wymagane jest pozwolenie w innych nie

http://www.denhaag.nl/hom...-vergunning.htm








Cytat:
Straatmuzikanten: voor kleinschalig straatoptreden in centrumgebied is geen ontheffing nodig, mits men zich houdt aan onderstaande voorwaarden:
maximaal 2 maal per week,
hetzelfde orkest mag 2 maal optreden,
een optreden mag maximaal 30 minuten op dezelfde plaats tot uiterlijk 23.30 uur,
het publiek mag niet worden gehinderd



nie mozna grac czesciej jak 2x w tygodniu po 30 minut ,
jesli bedziesz gral czesciej i dluzej ,wtedy potrzebny bedzie vergunning
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 22, 2012 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 8:58 pm   

Gochna H napisał/a:
nie mozna grac czesciej jak 2x w tygodniu po 30 minut


.. 30 min w tym samym miejscu do godziny 23.30 wlacznie.Czyli zalozeniem jest zmiana miejsca ale mozliwosc grania do 23.30
.. i to ,ze ogolnie publika nie odbierze grania jako natlok dzwiekow

;)
 
 
molzesz 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Republika Polska
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 9:37 pm   

Super dzięki. Może wiecie coś o graniu zarobkowym po lokalach? U nas próbowałem ale przeważa zasada że albo grasz za darmo albo nie graj wcale jak się nie podoba. Bez względu na gatunek muzyki. No może za wyjątkiem kapel weselnych. Czy w Królestwie N. są lokale w których można pograć zarobkowo? Do kotleta coś nie narzucającego się :D Wiecie piszcie. Pozdro
 
 
Saksofonista 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 03, 2014 1:20 pm   

No prosze cie ...od jakiegos czasu spamujesz forum

TUTAJ NIE UMIESZCZAMY OGŁOSZEŃ. Jeżeli chcesz umieścić ogłoszenie to zrób to w Serwisie Ogłoszeniowym na http://ogloszenia.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 03, 2014 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group