NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 9:14 pm   

Cytat:
2. moze nie odprowadzano podatku za ciebie, pracowalas na czarno


ale posiadam solarisy, czy to wystarczy? gdzie się udać by to wyjaśnić i rozumiem , ze to wina agencji przez którą pracowałam czy tak?czy można założyć sprawę sądową?
Niedawno otrzymałam formularz 301 i jest jeszcze lepiej

1.formularz 104 podaje okres :4.01-23.07 i to jest ok
2.formularz 301 podaje okres : 4.01-16.07 i to nie jest ok

3. formularz 104 podaje okres , że pracowałam do 15 grudnia a pracowałam do 24 grudnia i to samo mam zawarte w E301


o co tu chodzi...jak jest możliwa taka rozbieżność, przecież to jeden urząd...czy jest ktoś kto to może logicznie wytłumaczyć, bo mnie krew zaleje..tyle czekałam na te dokumenty i takie coś...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 12:57 am   

cytat: Met dit formulier vraagt u het formulier E104 aan bij UWV. Hierop staan de perioden vermeld die u in Nederland als verzekerde werknemer heeft gewerkt. Dit formulier heeft u nodig als u in het buitenland ziekengeld aanvraagt en u onvoldoende heeft gewerkt in dat buitenland.
http://www.uwv.nl/Interna...AG14015444.aspx

cytat:Met dit formulier vraagt u het Formulier E301/PD U1 aan bij UWV. Hierop staan de perioden vermeld die u in Nederland als verzekerde werknemer heeft gewerkt. Dit formulier heeft u nodig als u in het buitenland werkloosheidsuitkering aanvraagt.
http://www.uwv.nl/Interna...AG14015393.aspx

tak wiec oba okresy powinny byc takie same... na E104 i E301... radze sie skontaktowac z UWV i wyjasnic sprawe
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Sie 03, 2011 12:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 10:23 am   

Duuvelke napisał/a:
cytat: Met dit formulier vraagt u het formulier E104 aan bij UWV. Hierop staan de perioden vermeld die u in Nederland als verzekerde werknemer heeft gewerkt. Dit formulier heeft u nodig als u in het buitenland ziekengeld aanvraagt en u onvoldoende heeft gewerkt in dat buitenland.
http://www.uwv.nl/Interna...AG14015444.aspx

cytat:Met dit formulier vraagt u het Formulier E301/PD U1 aan bij UWV. Hierop staan de perioden vermeld die u in Nederland als verzekerde werknemer heeft gewerkt. Dit formulier heeft u nodig als u in het buitenland werkloosheidsuitkering aanvraagt.
http://www.uwv.nl/Interna...AG14015393.aspx

tak wiec oba okresy powinny byc takie same... na E104 i E301... radze sie skontaktowac z UWV i wyjasnic sprawe



dziękuję, tak myślałam, że coś jest nie tak..będę musiała napisać do nich, mam tylko nadzieję, że nie będę musiała czekać kolejnych 2 miesięcy..

ale nie wiem za bardzo jak im wytłumaczyć to że pracowałam do 24 grudnia, a oba formularze mają datę, że do 15 grudnia..skąd są takie pomyłki.Mam solarisy że pracowałam tydzień dłużej.Po czyjej winie jest taki błąd.
Znalazłam jeszcze jeden błąd, że poszłam do pracy w poniedziałek a jest wpisana data , że we wtorek..jestem załamana..jak ja teraz na odległość to wyjaśnię.. :091:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 11:52 pm   

wysylajac list z kopiami loonstrook... i najlepiej to za pobraniem odbioru...
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 6:11 pm   

Duuvelke napisał/a:
wysylajac list z kopiami loonstrook... i najlepiej to za pobraniem odbioru...


dzięki wielkie za pomoc.[ukłony]
pozdrawiam
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 1:05 pm   

Witam wszystkich..mam problem.mam nadzieje ze ktos z Was moglby mi pomoc...od 8 miesiecy choruje na reumatyzm..w hollandii nie udzielili mi odpowiedniej pomocy..przepisali paracetamol na bole i na tym sie skonczylo a ja czulam sie coraz gorzej..wiec pojechalam do lekarza do niemiec gdzie mam rodzine tam trafilam odrazu na oddzial..teraz jestem pod stala opieka lekarzy biore leki i nie ma poprawy..przez ten caly okres wyplacane mam pieniazki od pracodawcy..ostatnio dostalam pismo ze mam sie wstawic na komisje lekarska do holl.rozmawialam o tym z moim lekarzem prowadzacym..on jednak zabronil mi jechac poniewaz przy tych lekach i moim stanie zdrowia jest to niebespieczne..czy jest mozliwosc ze odbiora mi chorobowe???jak to wyglada ze strony prawnej?prosze o pomoc
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 1:48 pm   

ona280, a gdzie jestes w tej chwili ? nadal w szpitalu w DE czy moze w domu w PL czy w NL ?
pozatym musisz poinformowac pracodawce i lekarza gdzie sie masz zglosic ze nie mozesz sie stawic bo lekrz ci zabronil . napewno bedziesz musiala przedstawic stosowne dokumenty .
A czy moge zapytac co to Za reumatyzm ?Tzn jaka forma i w ktorym miejscu . Bo moj kumpel tez ma reuamtyzm w dloniach , lokciach i stopach , ale przyjmuje prednison i jeszcze jakies 3 zastrzyki ( 1 x ) w miesiacu i mu to naprawde pomaga . Nawet na tyle ze prcuje jako kierowca zawodowy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Sie 22, 2012 1:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 1:54 pm   

jestem w niemczech ..u brata i tu jestem pod stala opieka lekarzy
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 4:35 pm   

ona280 napisał/a:
czy jest mozliwosc ze odbiora mi chorobowe???jak to wyglada ze strony prawnej?prosze o pomoc


No jezeli nie przedstawisz w UWV zadnej dokumentacji od lekarza prowadzacego to jasne ze mozesz stracic zasilek. Z reszta to chyba Tobie powinno zalezec na tym zeby skontaktowac sie z UWV i dowiedziec sie co masz zrobic w tej sytuacji.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 4:41 pm   

oczywiscie ze jestem w stalym kontakcie z nimi...wysylam im dokumenty od lekarzra wszystko...zawiadomilam ich o decyzji lekarza ze nie moge wstawic sie na ta komisje ze wzgledow zdrowotnych ,powiedzialam ze wysle zaswiadczenie od lekarza..ale oni stwierdzili ze moga przerwac mi chorobowe dopoki sie nie wstawie..i chodzi mi o to czy maja takie prawo??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 4:46 pm   

ona280,

maja prawo , wozilam chorego meza na taka wizyte do lekarza z UWV inaczej odebrali by mu swiadczenia chorobowe
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 4:53 pm   

ale jezeli nie jestem w stanie..moj lekarz zabronil mi ze wzgledu na moj stan zdrowia gdyz jest to bardzo niebezpieczne dla mnie z powodu lekow ktore biore...i wypisal takie zaswiadczenie??
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 5:15 pm   

A czy Twoj lekarz potrafi powiedziec kiedy mniej wiecej bedziesz mogla stawic sie na kontrole w Holandii? Bo jesli w najblizszym czasie nie bedziesz mogla to przypuszczam ze Twoj pracodawca na wniosek UWV wystapi na droge sadowa o rozwiazanie umowy o prace z powodu zaburzonych relacji z pracownikiem. Wyobraz sobie co by bylo jak wszyscy emigranci zaczeliby sie leczyc w swoich krajach, tam przebywac w czasie chorobowego i przysylac zwolnienia z Maroko czy Turcji z informacja, ze nie ma mozliwosci stawic sie na kontrole :-) .
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 5:30 pm   

ona280,
Cytat:

ale jezeli nie jestem w stanie.


moj maz tez nie byl w stanie ale musial sie stawic ,bo otrzymal wezwanie
a ze nie mogl prowadzic auta ze wzgledu na zazywane lekarstwa , wiec ja musialam zalatwic sobie wolny dzien w pracy i wiezc ''chlopa'' prawie 30 km ,dalo rade dalo ...

moze napisz bez owijania w bawelne na jak odpowiedz liczysz ?
co chesz ''uslyszec'' ,ze nie musisz jechac?
Nie jedz , ale pozegnaj sie z chorobowym :035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 8:50 pm   

ona280 napisał/a:
ale jezeli nie jestem w stanie..moj lekarz zabronil mi ze wzgledu na moj stan zdrowia gdyz jest to bardzo niebezpieczne dla mnie z powodu lekow ktore biore...i wypisal takie zaswiadczenie??
hmm reumatyzm , lekarstwa przy ktorych nie mozna podruzowac ?( jesli nie mozesz sama podrozowac wes kogos ze soba jakiegos opiekuna ) jakos mi sie to nie widzi i chyba tak samo lekarzom ktorzy ciebie powolali. A skoro ciebie powolali po otrzymaniu dokumentow od l.prowadzacego i mimo to kaza przyjechac to albo uwzaja ze jestes w stanie podrozowac albo biora ryzyko na siebie ze stanie ci sie cos w podozy .

ona280 napisał/a:
moj lekarz zabronil mi ze wzgledu na moj stan zdrowia
Masz moze reuamtyzm na wszystkich stawach ? i/lub jestes przywiazana na stale do lozka lub wozka ? masz ciagla kroplowke ? a moze musisz sie stawiac 2 x dziennie na jakies zabiegi podtrzymujace cie przy zdrowiu/zyciu ? Jeszcze niespotkalam sie z forma reumatyzmu ktory by nie pozwalal na krodkie podroze . Ja ponad 3 lata temu bylam w polowie sparalizowana i wozili mnie na wozku i mimo to powolali mnie na komisje .

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 8:53 pm ]
tak p.s. reuma i niedalekie podroze sa mozliwe
http://www.reumabond.nl/m...n/vakantie.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group