NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietrzeżwy pieszy a policja
Autor Wiadomość
sebkanlnl
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 9:42 am   Nietrzeżwy pieszy a policja

witam.mam pytanie.w lutym tego roku wracając z zakrapianych urodzin znajomego zostałem zatrzymany przez policje w stanie wskazującym prowadzac obok siebie rower(nie jechałem na nim).zostałem spisany itd...teraz po 8 miesiącach przyszło mi pismo o wstawienie się do sądu...czy to jest normalne w holandi że za bycie wstawionym w sumie pieszym trzeba się zgłaszac do sądu i co mi ewentualnie za to grozi w sądzie.Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Ostatnio zmieniony przez sebkanlnl Nie Paź 14, 2012 9:55 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 10:47 am   

sebkanlnl, z artyk. 426 wynika ze maja ciebie oprawo posadzic do 6 dni i pieniezna kare dolozyc . W praktyce jesli to byl pierwszy raz dostajesz taakstraf i kare piebniezna .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 12:20 pm   

sebkanlnl napisał/a:
witam.mam pytanie.w lutym tego roku wracając z zakrapianych urodzin znajomego zostałem zatrzymany przez policje w stanie wskazującym prowadzac obok siebie rower(nie jechałem na nim).zostałem spisany itd...teraz po 8 miesiącach przyszło mi pismo o wstawienie się do sądu...czy to jest normalne w holandi że za bycie wstawionym w sumie pieszym trzeba się zgłaszac do sądu i co mi ewentualnie za to grozi w sądzie.Z góry dziękuję za wszelkie informacje


W przypadku jazdy na rowerze po promilach moze zostac zastosowany zakaz jazdy rowerem przez pewien okres i / lub mandat ktorego najnizsza wysokosc wynosi € 110. W Twojej sytuacji to sprawa sadowa z wniosku komornika dot.z pewnoscia niezaplaconego mandatu i nikt w tym przypadku nie bedzie Cie nigdzie "zamykal do odsiadki"
 
 
sebkanlnl
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 1:25 pm   

problem w tym że ja nie jechałem rowerem tylko go prowadziłem nawet nie dmuchałem w alkomat więc poco ten sąd.czy za bycie pieszym pod wpływem alkoholu idzie się tutaj do sądu i co za te bycie pijanym pieszym może mi ewentualnie grozic?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 1:58 pm   

sebkanlnl, jesli ci wtedy wypisali mandat a go nie zaplaciles to jest jak pisze Grey a jak nie dostales mandatu to jest jak ja pisze . Poszukaj artykul 426 i poczytaj ile i jak .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group