NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wroce na czas z urlopu ,co mi grozi
Autor Wiadomość
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 11:11 pm   Nie wroce na czas z urlopu ,co mi grozi

moj problem polega na tym ze zotal mi przydzielony urlop swiateczny nie w takim terminie jaki mi pasuje,wygladalo to tak: poszlam do szefowej i od 20 do 27 grudnia wyrazila zgode,zaraz skonsultowalam sie z rodzina w polsce i wyszlo nam ze najlepiej bedzie od 24 do 2 stycznia, szybko pobieglam do szefowej z prosba o przesuniecie wolnego ale nistety nie da rady ,koniec i kropka.
Nie dam rady wrocic na czas z urlopu niz na 3 stycznia bo musze zalatwic cos pilnego w polsce, i tu moje pytanie ,co robic? udawanie choroby odpada. Mam kontrakt na stale ,co mi grozi jak nie wroce? od razu zwolnienie dyscyplinarne = brak mozliwosci zasilku?

probowalam kilkakrotnie prosic ale juz mam dosc,nie wiem co robic?
poradzcie cos!


'' zwolnienie z pracy za niestawienie sie na czas z urlopu''.... ? jeszcze nikt cie nie zwolnil
tytul edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 03, 2012 12:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 12:03 am   

agnieszka280, tak moga ciebie zwolnic dyscyplinarnie .
Cytat:
Ontslag op staande voet gebeurt alleen wanneer u verwijtbaar gedrag vertoond heeft. Dit kan zijn diefstal, nooit op tijd komen of ongeoorloofd verzuim

http://www.gratiscontract...op_staande_voet
Cytat:
Uit de hierboven besproken uitspraken blijkt wel dat de Hoge Raad een vrij strenge lijn hanteert: ongeoorloofd werkverzuim kàn een reden voor ontslag op staande voet opleveren. De werkgever heeft in geval de werknemer het ontslag op staande voet aanvecht wel een lange adem nodig. Immers, in beide zaken diende de werkgever bewijs te leveren van de onrechtmatigheid van het werkverzuim.

http://www.banning.nl/170...chtsgeldig.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Gru 03, 2012 12:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 12:38 am   

agnieszka280,

Czytajac to co tu umiescilas odnosi sie wrazenie , ze i tak wszystko planujesz i robisz po swojemu ...na chybcika , a na forum w ostatecznosci szukasz potwierdzenia ewentualnie podpowiedzi cos w stylu ...jak by tu zrobic tak po swojemu ,ale w razie niepowodzenia ,spasc na cztery lapki ?

niedawno zaczelas watek o uropie >>>> http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#281884

Cytat:
poradzcie cos!
na to, co chcesz zrobic nie ma rady



W kolejnym temacie pytasz o zwolnienie za porozumieniem stron http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#282729

no i robi sie coraz ciekawiej

Cytat:
co robic? udawanie choroby odpada.


Pewnie, ze odpada ,

wczesniej , o tym wspominalas juz w innym temacie

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#279680
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 19, 2013 12:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 1:19 am   

Nastepna ciezko pracujaca Matka Polka,co patrzy jak tu zakombinowac ,zeby dostac kase ,a nic nie robic .Zalosne :073:
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 11:20 am   

Bez przesady Dziewczyny. Nie ma co oceniać pochopnie (choć wyraźnie rysuje się obraz nieciekawy).
Z mojej strony dzisiaj tylko porada ( krytyki postępowania nie będzie bo mam dobry dzień).
agnieszka280, złóż wniosek o kolejny urlop w dniach 2-4 stycznia. Jeżeli firma pracuje między świętami a Nowym Rokiem to wróć normalnie do pracy na 3 dni i potem znów do PL pozałatwiać sprawy. Jeżeli nic nie kręcisz i pobyt w PL ma być w celu spędzenia świąt i potem załatwienia czegoś "pilnego" to moje rozwiązanie załatwia sprawę.
Pozdrawiam
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 3:56 pm   

ludzie jak latwo pochopnie oceniacie sytuacje i mnie przy okazjji, szkoda!

milego dnia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 4:10 pm   

agnieszka280, u ciebie jak ( czytajac twoje wypowiedzi/pytania ) to zawsze pod gorke i zawsze ty nie winna jestes .A tak ja sie osobiscie zastanawiam jak ty kobieto sie uchowalac ? Bo dorosla nie jestes a w glowie masz jeszcze motyle .
odnosnie pochopnego oceniania to jak ma ciebie ktos oceniac czytajac twoje posty ? . NP.W innych postach prosilas o porade co masz zrobic bo dziecko/dzieci maja ferie a ty nie wiesz co masz zrobic i czy masz krecic u lekarza zeby dostac wolne . A co to dzieci napewno nie dostalas grafiku z dniami wolnymi dzieci ?
pytalas o zwolnienie sie za porozumieniem , a to problemy z policja spisujaca tablice, o wkacje ktoer byly zniknely a teraz o konsekwencje nie wrocenia z wakacji i wiele innych takich spraw swiadczacych o twojej niekomptentnosci .
Teraz jak nie wrocisz na czas z wakacji to masz gwrantowne zwolnienie dyscyplinarne a potakowym ( z twojej wlasnej winy ) nie masz prawa do zasilkow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 9:49 pm   

Wszystko to dziwne jakieś.

Mając stały kontrakt, w czasach kiedy coraz gorzej się dzieje nie ryzykowałbym "nie wracania na czas po urlopie". Mimo wszystko Holandia to ta część Europy gdzie nadal (i dobrze) panuje etos pracy...

Takie rzeczy urlopowe załatwia się dużo prędzej, poza tym nie wierzę, że tą pilną sprawę możesz załatwić tylko między świętami a nowym rokiem... Patrząc na kalendarz na załatwienie tej pilnej sprawy masz dwa dni robocze jak i przed świętami tak i po...

Sam mam kontrakt, jednak zawsze mam urlop od 21 grudnia do max 10 stycznia. Dogadałem się z szefem a propos sobót, i dni ustawowo wolnych. Cóż albo coś się daje w zamian za święta w Polsce albo pracuje się 152 godziny miesięcznie...
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 10:23 pm   Re: Nie wroce na czas z urlopu ,co mi grozi

agnieszka280 napisał/a:
udawanie choroby odpada.

Źle Ci nie życzę, ale zastanów sie następnym razem zanim coś takiego napiszesz. Przykre, ze wielu zdrowych, i do tego "dorosłych" ludzi wpada na takie pomysły.

Przepraszam za offtopa, czepiam sie :033:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 4:48 pm   

Gdyby ludzie byli zdolni do krytykowania samych siebie tak, jak krytykują swych bliźnich, pojawiłaby się na świecie nowa choroba, która zwałaby się samowstręt


A tak serio dzieki wszystkim,w sumie to daliscie mi troche do myslenia (ale tylko troche) :039:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 7:11 pm   

Cytat:
Mając stały kontrakt, w czasach kiedy coraz gorzej się dzieje nie ryzykowałbym "nie wracania na czas po urlopie"


Powoli naprawde zaczynam sie zastanawiac czy ludzie maja ogolne pojecie o sytuacji na rynku pracy w NL ... :073:

Nie jedna osoba tyra ile moze i na ile jej sil starcza aby pracowac w firmie ( na smieciowej umowie - przedluzanej co 1/2/3 miechy ) a ktos inny ( np autorka tematu ) ma kontrakt staly i robi wszystko aby ja wywalili na zbity pysk ...

Agnieszka bez urazy ale obudz sie ze swojej BAJKI albo zycie splata CI figla i bedziesz potem bardzo żałować... :083:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group