NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotna matka ,szukam pomocy
Autor Wiadomość
zzzstefania
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 6:52 pm   Samotna matka ,szukam pomocy

Witam jestem samotna matka z dwojka dzieci i mam powazny problem opisze to od poczatku ,otóz przyjechałam do holandii z dziecmi poniewaz mama chciała mi pomóc i zapewniała mi prace , w polsce nie miałam gdzie mieszkac i tak tez chciała mi pomóc a teraz mam taka sytuacje ze jestem tu z dwójka dzieci bez pracy bez zameldowania (bez meldunku poniewaz własciciel mieszkania u którego wynajmuje moja mama, ciagle zwleka z kontraktem)dzieci tu uczeszczaja do szkoły ,ale moja matka nic mi nie pomogła sama pracuje i nie ma zamiaru mi pomagac poprostu teraz umywa rece od tego, zostałam sama nie bede za niedługo miała gdzie mieszkac zostane na bruku z dwójka dzieci poniewaz nie mam pracy nie mam nic jestem załamana prosze mi pomóc doradzic co mam zrobic ,w polsce nie mam nic nie mam gdzie wrócic, jestem załamana totalnie ,chciałam dobrze dla dzieci zeby tu jakas przyszłosc stworzyc a wszystko sie posypało ,na prace czekam i czekam ciagle dzwonie i w odpowiedzi dostaje ze nie ma wolnych miejsc ale napewno zadzwonimy , jestem u skraju załamania ,prosze mi doradzic gdzie sie mam udac o jakas pomoc ,za odpowiedzi z góry dziekuje
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Gru 14, 2012 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
arek86w 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 7:27 pm   

a ojciec dzieci ?

bardzo odpowiedzialne z twojej strony z 2jką dzieci w takiej sytuacji wylądować , to jest przykład ...

Zgłoś się do Caritasu , przy dobrych wiatrach jeszcze i polska wolontariuszkę znajda która będzie tłumaczyć twoje problemy , a może i pomogą je w jakimś stopniu rozwiązać ...
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 7:42 pm   

Nic nie napisalas w jakiej miejscowosci mieszkasz?
Moze ktos podalby jakies namiary na prace. Pierw musisz znalezc prace a pozniej mozesz szukac mieszkania.
Dzieci chodza do szkoly i nie sa tu zameldowane?
 
 
zzzstefania
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 7:54 pm   

ojciec dzieci jest w polsce nie interesuje sie nimi w ogole siedzi we wiezieniu za znecanie i rozboje,ja mieszkam w miejscowosci zaandam ,tak chodza do szkoły bez zameldowania jak narazie podałam adres tymczasowy gdzie przebywam ,nie miałam wyjscia poniewaz własciciel ciagle zwleka z kontraktem
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 8:46 pm   

Teraz jest taki okres, ze wszedzie trudno o prace.
Znam kilka tel. do biur, ktore rzyjmuja Polakow ale tam teraz tez nie ma pracy.
Pod koniec lutego lub w polowie marca pewnie beda przyjecia nowych osob.
Jezeli mama Was utrzymuje to moze jeszcze wytrzyma do wiosny i wtedy bedzie latwiej o prace.
Znasz jakis inny jezyk poza polskim? Dlaczego wlasciciel mieszkania nie daje kontraktu. Powiedz, ze szkola domaga sie zameldowania dzieci.

PS. Moje zdanie jest takie: staraj sie za wszelka cene znalezc prace i zameldowanie. Jezeli bedziesz miala zameldowanie to dostaniesz dodatki do czynszu, ubezpieczenia i na dzieci.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 8:54 pm   

zzzstefania przede wszystkim musisz znalezc prace a tak jak pisze Jagoda teraz jest ciezko. Masz sofinummer? Pracowalas juz w Holandii? Jaka prace moglabys wykonywac?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 10:16 pm   

Cytat:
ale moja matka nic mi nie pomogła sama pracuje i nie ma zamiaru mi pomagac poprostu teraz umywa rece od tego, zostałam sama


Ale,ale ... czy to na twojej mamie ciazy obowiazek pomocy tobie i twoim dzieciom czyzby twoja mama podpisala jakies zobowiazanie ze bedzie ci pomagala? a teraz z tego sie nie wywiazuje?

jak sama piszesz to mama sciagnela cie do Holandii pewnie z mysla ze staniesz na nogi
wiec uczynilala krok ku temu by pomoc tobie i twoim dzieciom

Jak stara maxyma glosi Jesli nie mozesz liczyc na pomoc innych ... niestety licz na siebie


a tu podobne tematy z forum

http://forum.niedziela.nl...688025cd437625b

http://forum.niedziela.nl...8f09782ab82e40a


http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=68496
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Gru 14, 2012 10:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 10:31 pm   

dlaczego tak lubicie dobijac kogos kto jest juz i tak w trudnej sytuacji,czasami mam wrazenie ze zanim komus na tym forum udzieli sie podpowiedzi albo pomocy to tworzy sie jego portret psychologiczny.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 10:45 pm   

agnieszka280,

A coz takiego tu umiescilas by pomoc autorce tematu
czy twoj post o tworzeniu portretu psychologicznego jest odpowiedzia na jej problem ?

niepotrzebnie robisz off topic w temacie
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Gru 15, 2012 9:30 am   

Ja zgadzam sie z tym co napisala Gochna , mialam przemilczec ale nie moge sie powstrzymac, jak mozna obmawiac swoja wlasna matke na forum. Jakby nie bylo zzzstefania to mieszkasz u matki i ona utrzymuje Ciebie i Twoje dzieci juz jakis czas ze swojej zapewnie ciezkiej pracy. Skoro to dla Ciebie nie jest pomoc, to jakiej pomocy od niej oczekujesz?
Poza tym nie wiemy co by nam Twoja mama powiedziala, moze mama znajdowala Ci prace tylko Tobie ta praca nie odpowiadala? Bo cos mi sie wierzyc nie chce, zeby Twoja mama wolala miec Ciebie i Twoje dzieci na swoim garnuszku, raczej zrobilaby wszystko zebys poszla do tej pracy.
Tytul watku jaki zalozylas - "Szukam pomocy " .... jakiej pomocy pytam? Mysle, ze powinnas wejsc do dzialu ogloszen i tam napisac - "Szukam pracy"
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group