NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Gru 16, 2012 11:58 am
Znalazłem dowód osobisty holendra
Autor Wiadomość
grzesiu_j
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 3:11 am   Znalazłem dowód osobisty holendra

Dzień dobry,
wczoraj wracając do domu drogą rowerową znalazłem holenderski dowód osobisty, niestety starszego pana z miejscowości oddalonej o 30km. Gdzie powinienem go oddać? Czy to prawda, że za znalezienie i oddanie dowodu osobistego do "KTÓREGOŚ" urzędu holenderskiego przysługuje jakaś ustawowa nagroda? (przynajmniej twierdzi tak jeden z moich współlokatorów). Proszę o poradę.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 8:01 am   

Oddaj osobiscie,
przeslij poczta na adres widniejacy na dokumencie,
odnies na posterunek policji.
Nagrode ufunduj sobie sam np. lizaka lub batonik, jezeli nie wystarczy ci satysfakcja z tego, ze mogles komus pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 9:42 am   

Athlon napisał/a:
przeslij poczta na adres widniejacy na dokumencie,
nie widnieje adres na holenderski ID .
grzesiu_j, zanies na najblizszy posterunek.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
grzesiu_j
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 9:53 am   

dlaczego nie.. tylko wiesz przyjechałem za pożyczone pieniądze do holandii na święta, mam rodzinę na utrzymaniu, a jeżeli należą mi się uczciwie jakiekolwiek pieniądze od państwa to dla czego nie brać skoro płacę podatki. Znajomy z mojego domu zgubił jakiś czas temu wszystkie dokumenty, był w urzędzie i pani powiedziała mu, że najlepiej chwilę poczekać z wyrabianiem nowych dokumentów ponieważ w Holandii jest nagroda dla znaleźcy gdy odda do urzędu dokumenty. Tylko jest mały problem mój znajomy nie jest pewny czy dobrze to zrozumiał. Proszę o opinie osoby która naprawdę wie coś na ten temat.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:02 am   

A kogo to interesuje ze pdzyjechales sie dorobic na swieta i masz rodzine? Na pewno nie pania z geemente.
Odnies na najblizszy posterunek i juz.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:04 am   

grzesiu_j napisał/a:
dlaczego nie.. tylko wiesz przyjechałem za pożyczone pieniądze do holandii na święta, mam rodzinę na utrzymaniu, a jeżeli należą mi się uczciwie jakiekolwiek pieniądze od państwa to dla czego nie brać skoro płacę podatki.


Matko!!! Przeraza mnie ludzka pazernosc :072:

Na policje albo przeslij poczta do gminy lub w ktorej mieszka ta osoba
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Nie Gru 16, 2012 10:17 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
grzesiu_j
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:26 am   

dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Jeśli jednak ktoś się orientuję jak jest na prawdę (mój lokator twierdzi, że jeśli dobrze zrozumiał urzędniczkę to państwo płaci ponad 100e nagrody) proszę zdementować lub potwierdzić słowa mojego sąsiada z domku jeśli ktoś dysponuje wiedzą na ten temat.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:29 am   

grzesiu_j, panstwo nic nie placi za oddanie dokumentow . jesli bys znalazl potrmonetke z kilkoma tys euro to moze . Ale to tylko moze mogl bys liczyc na cos od wlascieiela .
100 euro moze kosztowac wyrobienie ID i prawa jazdy . wiec watpie by ktos placic 100 € za znalezienie plastiku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Gru 16, 2012 10:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:33 am   

Jakbys znalazl np. rower i zwrocil to mozesz oczekiwac nagrody od gminy w postaci np. bonu ale nie sto euro tylko 10% wartosci znalezionej rzeczy.
Jesli chodzi o dokumenty ID kaart, paszport, prawo jazdy to Twoim zakichanym obowiazkiem jest zwrocic dokument.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
  Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:35 am   

Znajdź w książce tel. numer właściciela i zadzwoń do niego. On sam pewnie chętnie przyjedzie i odbierze. Być może gdy zobaczy takiego wygłodzonego Polaczka co za pożyczone pieniądze przyjechał odebrać pracę jego wnukom to z litosci podaruje lizaki dla całej Twojej rodziny.

No i nie zapomnij współlokatora porządnie piznąć w pusty łeb... tak w imieniu forumowiczów z Niedzieli !
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
LaszkarEToiba
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:55 am   

grzesiu_j napisał/a:
przyjechałem za pożyczone pieniądze do holandii na święta, mam rodzinę na utrzymaniu, a jeżeli należą mi się uczciwie jakiekolwiek pieniądze od państwa to dla czego nie brać skoro płacę podatki.

Serce mi krwawi z rozpaczy.. Widać, że jesteś typową łachudrą z Polski, która tylko szuka okazji, aby otrzymać zapłatę za coś, co powinno wykonywać się z dobrym sercem.. Nigdy nie oczekuję nic w zamian, gdy zwracam komuś zagubiony przedmiot i nawet się cieszę, że mogłem komuś pomóc.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 11:58 am   

grzesiu_j,
Cytat:

Czy to prawda, że za znalezienie i oddanie dowodu osobistego do "KTÓREGOŚ" urzędu holenderskiego przysługuje jakaś ustawowa nagroda?

Nie prawda,
wyrobienie dowodu nie kosztuje nawet 40 euro a ty tu o 100 marzysz ? nie licz na wiecej niz slowo dziekuje

Wiec posluchaj dobrych rad innych forumowiczow

moze nieladnie ale dosadnie
YANNOSICK,
Cytat:

No i nie zapomnij współlokatora porządnie piznąć w pusty łeb... tak w imieniu forumowiczów z Niedzieli !



no i chyba wszystko w temacie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group