NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Sob Gru 22, 2012 9:13 pm
Mąż spoza UE
Autor Wiadomość
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 12:22 pm   Mąż spoza UE

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o przeniesienie jeżeli taki wątek już istnieje, bo nie mogę znaleźć :/

Mianowicie zastanawiam się nad pracą w Holandii jako pracownik tymczasowy, tylko że zastanawiam się po jakim czasie mój mąż spoza UE będzie mógł mnie odwiedzić. Wsród wymaganych dokumentów w przypadku aplikowania o wizę do Holandii jest mowa o tym, że ja musiałabym posiadać residence permit tylko że nie wiem czy jako pracownik tymczasowy mogę to wyrobić? I jakie są zasady wyrabiania zaproszenia dla obcokrajowca (Invitation/guarantee obtained at the municipality in the hometown of the host)?

Za wszelkie linki i informacje będę bardzo wdzięczna.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 1:14 pm   

http://forum.niedziela.nl...3657f60f1c344cd
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 7:38 am   Re: Mąż spoza UE

Jadwiga84 napisał/a:
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o przeniesienie jeżeli taki wątek już istnieje, bo nie mogę znaleźć :/

Mianowicie zastanawiam się nad pracą w Holandii jako pracownik tymczasowy, tylko że zastanawiam się po jakim czasie mój mąż spoza UE będzie mógł mnie odwiedzić. Wsród wymaganych dokumentów w przypadku aplikowania o wizę do Holandii jest mowa o tym, że ja musiałabym posiadać residence permit tylko że nie wiem czy jako pracownik tymczasowy mogę to wyrobić? I jakie są zasady wyrabiania zaproszenia dla obcokrajowca (Invitation/guarantee obtained at the municipality in the hometown of the host)?

Za wszelkie linki i informacje będę bardzo wdzięczna.



Jesli Twoj maz ma zalegalizowany pobyt w polskim Urzedzie Emigracyjnym to moze Ci towarzyszyc podczas Twojej podrozy po Uni Europejskiej. Malo tego w Niemczech moze nawet bez wielkich problemow sezonowo pracowac. w Holandii jest to niemozliwe poniewaz tutejszy Urzad Podatkowy wysyla do IND celem sprawdzenai czy faktycznie jestescie malzenstwem. To taki dowcip holenderski azeby wyeliminowac czlonkow nie Uni Europejskiej z legalnej pracy sezonowej. I wedlug prawa Unijnego moga to robic (kazdy czlonek UE moze stosowac wlasne procedury celem weryfikacji dokumentow). Procedura ta musi zamknac sie w 3 miesiacach i jesli wezmiesz pod uwage fakt ze sezonowa praca moze trwac do 4 miesiecy to szans zadnych. Sprawa na marginesie: proccedury w holenderskim IND trwaja miesiacami, nawet latami.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 9:13 pm   

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#283513

w dwoch roznych watkach nie bedziemy ciagneli tego tematu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group