NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vakantiedagen - jak to w koncu jest
Autor Wiadomość
dnb
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 11:56 am   Vakantiedagen - jak to w koncu jest

Witam, wrocilem z holandii 2 grudnia, pracowalem dla Tempo-Team'u.
Przez 24 tygodnie nie moglem nazekac w sumie na nic, praca byla ok, wyplaty zawsze na czasz i wszystko sie zgadzalo. Problem nastapil po 2 grudnia. Chodzi dokaldnie o " Vakantiedagen in uren ". Nie zostaly mi on wyplacone z ostatnio wyplata. Jest to dokladnie 98 godzin urlopowych po stawce 9.20 netto. Dostalem informacje ze pieniadze te zostana wyplacone po 4-6 tygodniach, poniewaz, uwaga... Nie wiedza czy nie dostalem zadnych kar, oraz mandatow. Pomijajac fakt iz nie bylem kierowca, a kary w prypadku biur pracy sa nielegale, czy istnieja prawne przeslanki aby tak zwlekac z wyplata tych pieniedzy. Czy nie powinny one zostac wyplacone z ostatnia wyplata ? ( nie zerwalem umowy, po 24 tygodniach skonczyl mi kontrakt, ktorego grzecznie nie przedluzylem, o czym poinformowalem T-T 2 tygodnie wczesniej ). Oraz czy moge sie spodziewac jakich potracen z ich strony ??. O Vakantiebijslag sie narazie nie kluce.

z Gory dziekuje za pomoc.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 10:12 pm   

nie musza wcale wyplacic z ostatnia wyplata, zadzwon do nich przypomnij ze wiecej nie bedziesz dla nich pracowal i ponownie popros o wyplate wszystkich godzin, tak samo przypomnij o vakantiebijslag,bo jesli juz dla nich nie pracujesz,tak jak jest to zapisane na loonstrook,zostaja one wyplacone wciagu 6tyg po skonczonej pracy.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 10:43 pm   Re: Vakantiedagen - jak to w koncu jest

dnb napisał/a:
Witam, wrocilem z holandii 2 grudnia, pracowalem dla Tempo-Team'u.
Przez 24 tygodnie nie moglem nazekac w sumie na nic, praca byla ok, wyplaty zawsze na czasz i wszystko sie zgadzalo. Problem nastapil po 2 grudnia. Chodzi dokaldnie o " Vakantiedagen in uren ". Nie zostaly mi on wyplacone z ostatnio wyplata. Jest to dokladnie 98 godzin urlopowych po stawce 9.20 netto. Dostalem informacje ze pieniadze te zostana wyplacone po 4-6 tygodniach, poniewaz, uwaga... Nie wiedza czy nie dostalem zadnych kar, oraz mandatow. Pomijajac fakt iz nie bylem kierowca, a kary w prypadku biur pracy sa nielegale, czy istnieja prawne przeslanki aby tak zwlekac z wyplata tych pieniedzy. Czy nie powinny one zostac wyplacone z ostatnia wyplata ? ( nie zerwalem umowy, po 24 tygodniach skonczyl mi kontrakt, ktorego grzecznie nie przedluzylem, o czym poinformowalem T-T 2 tygodnie wczesniej ). Oraz czy moge sie spodziewac jakich potracen z ich strony ??. O Vakantiebijslag sie narazie nie kluce.

z Gory dziekuje za pomoc.

Wszystkie pieniadze, ktore zostaja do wyplacenia po zakonczeniu pracy, pracodawca ma obowiazek wyplacic nie pozniej niz do 6-ciu tyg. Z tego wynika, ze podali Ci przepis ogolny dotyczacy wszystkich instancji wyplacajacych pieniadze. W praktyce spotkalam sie z tym, ze wyplacaja znacznie wczesniej, po 2-ch lub 3-ch tyg.
Czy bedziesz mial jakies kary to juz trudno powiedziec, kary sa nielegalne ale niektore biura mimo to stusuja kary. Miejmy nadzieje, ze Ciebie to nie bedzie dotyczyc :039:
 
 
AGAkwiatek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 10:08 pm   

Witaj
Co do tych 6 tyg.zgoda bo to norma
Wakacyjne w sumie też ,ale gdybyś wracał do nich z powrotem to raczej pod koniec maja wypłacą.
Ale nurtuje mnie coś innego,a mianowicie "Vakantiedagen in uren " Piszesz że 98 godzin po stawce 9 z groszami netto.
Ja również dostawałam w innej firmie te pieniądze,po 6 tygodniach ale potrącili mi tyle samo podatku co z wakacyjnego czyli około 40% i zastanawiam się teraz czy i Tobie potrącą też tyle podatku czy to mnie oszukano...
Może ktoś wie?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AGAkwiatek Czw Sty 03, 2013 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 6:15 pm   

AGAkwiatek napisał/a:
Witaj
Co do tych 6 tyg.zgoda bo to norma
Wakacyjne w sumie też ,ale gdybyś wracał do nich z powrotem to raczej pod koniec maja wypłacą.
Ale nurtuje mnie coś innego,a mianowicie "Vakantiedagen in uren " Piszesz że 98 godzin po stawce 9 z groszami netto.
Ja również dostawałam w innej firmie te pieniądze,po 6 tygodniach ale potrącili mi tyle samo podatku co z wakacyjnego czyli około 40% i zastanawiam się teraz czy i Tobie potrącą też tyle podatku czy to mnie oszukano...
Może ktoś wie?
Pozdrawiam


Z pieniezy wakacyjnych odciagane jest 52%
Z dni wakacyjnych tyle ile normalnie ( w zaleznosci do grupy podatkowej)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group