NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HOLENDERSKI RESPEKT?
Autor Wiadomość
EWA100 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Noord Brabant
  Wysłany: Sob Sty 12, 2013 8:35 pm   HOLENDERSKI RESPEKT?

Witam Was!Mieszkam na wsi 25000 mieszkańców w Noord Brabat,chciałam podzielić się swoim doświadczeniem które ostatnimi razy często mi się przytrafia.Mówi i pisze się o Polakach w Holandii że są tacy i owacy,ale jacy są Holendrzy to już z tym gorzej.Prawie rok temu dostałam mieszkanie ze spółdzielni mieszkaniowej i mieszkam sama,dzielnica bez zarzutów cisza,spokój.W sierpniu posmarowano mój samochód farbą na szczęście zeszła,ale to nic.W drugi dzień świąt porysowano mi cały bok auta (chyba jakimś śrubokrętem)a dwa tygodnie po tym całą przednią maskę i napluto,samochód mam na polskich tablicach.Jak to określić:zawiść,zazdrość,s....two czy choroba psychiczna sami odpowiedzcie.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez EWA100 Sob Sty 12, 2013 8:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 9:27 pm   

Witaj.
Ja określam to wyrazem,sk......syństwo.
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 10:15 pm   

EWA100,
zmien tablice na NL i nie bedziesz miala takich problemow .
Bo niestety biale ( Pl ) tablice kojaza sie wielu Holendrom z nie oplacaniem podatku drogowego ktory jak sie domyslam ty oplacasz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 10:35 pm   

baileys napisał/a:
EWA100,
zmien tablice na NL i nie bedziesz miala takich problemow .
Bo niestety biale ( Pl ) tablice kojaza sie wielu Holendrom z nie oplacaniem podatku drogowego ktory jak sie domyslam ty oplacasz .


nie zawsze akurat zmiana na NL tablice cos pomoze,jesli to jakis swirniety rasista lub homofob,to nie bedzie na to patrzal.
Przyklad sprzed swiat, nasz sasiad (stary,zapyzialy holenderski idiota) porysowal nowy samochod (na nl blachach-holderce)kluczami przy okazji spaceru z psem,ktory za blisko stal jego auta,to wszystko widzial przez okno moj maz,po czym wszystkiego sie wyparl,sprawa wiadomo gdzie trafila.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Sob Sty 12, 2013 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 10:56 pm   

W naszym samochodzie wylamano boczne lusterko, samochod na blachach NL.
Jak widac wandale na rejestracje nie patrza.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 10:07 am   

Takie sytuacje będą się nasilać wraz z pogłębianiem sie kryzysu w Holandii.Wiele osób traci pracę,lub ma obniżane zarobki (dochody) a więc kogoś muszą winić i dzięki wczesniejszym kampaniom (np.Wilders) mają "winnych" i kozły ofiarne. Ja osobiście myślę że bedzie jeszcze gorzej.
 
 
bolcik
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 19
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 10:15 am   

a ja powiem tak :) w nl jestem niedlugo ale sami sobie jestesmy winni i nie ma co sie dziwic holendrom. niestety juz kilka razy "udalo" mi sie spotkac grupki polakow ktorzy zachowuja sie gorzej niz bydlo spuszczone lancucha. mieszkam w stosunkowo niewielkim miescie i daleko od osrodkow kwiaciano - rolniczych. strach pomyslec co jest w miejscach gdzie "nasze" skupiska sa wieksze.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 11:58 am   

Amen.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 2:27 pm   

Dopoki takie bydlo bedzie zatrudniane przrz agencje typu otto (biora wszystko i wszystkich bez chocby wymogu jezyka), dopoty niestety bedziemy tak postrzegani wszyscy.
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 2:48 pm   

Stroowafel..
Zadziwia mnie twoja wypowiedz,naprawdę.Znam kilka osób nie znających języka...uczciwych , uczynnych ...Trzeba dać ludziom szansę.Jak nie zna języka i przez OTTO to,co?Hmm,dziwne...W moim mieście nie dostrzegam dziwnych akcji,a rodacy wcale nie są postrzegani w takich barwach , jakie malujesz.Trzeba popatrzeć na zachowanie innych nacji np.Turków,Marokanów,Bułgarów.W każdym stadzie są czarne owce,a Holandia to wolny kraj,znajdą tu miejsce i ludzie nie znający języka(nauczą się z czasem,bo chyba ty też się uczyłeś?)
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 3:08 pm   

Dobrze ok zdarza sie i tak ale wedlug mnie 90% bez znajomosci jezyka to wlasnie takie zachowanie o ktorym pisaliscie wyzej
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 3:25 pm   

Znam wielu Holendrów zachowujących się baardzo nieprzyjemnie,i że co???To my ,Polacy tak negatywnie na nich wpływamy?To my wpłynęliśmy tak bardzo na rodzaj ich wychowania?
Jasne że mamy swoją łatkę,ale bez przesady.
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 5:49 pm   

stroopwafel napisał/a:
Dobrze ok zdarza sie i tak ale wedlug mnie 90% bez znajomosci jezyka to wlasnie takie zachowanie o ktorym pisaliscie wyzej


Nie zapominaj ze ty tez kiedys zaczynales i tez nie znales jezyka...
Znam wielu polakow ktorzy nie znaja jezyka a sa normalnymi ludzmi,nie jakimis co prxyjechali by nachlac sie i wielce sie dorobic za 5e na godz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group