NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sty 17, 2013 4:46 pm
Praca w Holandii i wykształcenie uzyskane w Polsce
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 2:56 pm   Praca w Holandii i wykształcenie uzyskane w Polsce

Witajcie,

Na pewno wielu z Was spotkało się z tym problemem. Mianowicie jestem w trakcie poszukiwania pracy, jednak mam problem ze zdefiniowaniem dyplomu w trakcie wypełniania formularzy. Jestem po ogólniaku z profilu językowego (ang.-niemiecki) i po studiach filologii angielskiej.

Jak zatem wygląda sprawa w Holandii? MBO zdaje się to odpowiednik naszego liceum ogólnokształcącego. HBO to studia. Czy w zakładce Opleidingen należy wpisywać ukończone szkoły i ew. staże? Odbywałem również staże w tym kierunku.

Pytam, bowiem wysłałem dość sporo odpowiedzi na oferty i większość odrzucają, a wymagania spełniam i to zdecydowanie, w dodatku mam sporo doświadczenia, zarówno z pracy, jak i ze stażów.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:29 pm   

Czesc Winter,

Moze problem nie lezy w doswiadczeniu , znajomosci jezyka a moze w narodowosci tzn chca np tylko Holendra na to miejsce ?

Psss
Dlugo juz na bezrobociu jestes ?

Powodzenia w szukaniu pracy :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:34 pm   

Jestem od dwóch tygodni bez pracy, dostaję odprawę z firmy i trochę kasy będzie, wnioskowałem o zasiłek, ale chcę iść do pracy, bo:
- nie jestem pasożytem i lubię pracować
- chcę się rozwijać i zdobywać doświadczenie, żeby mieć lepszą pracę
- bo mam ambicję na bycie kimś, a nie na jałmużnę od państwa

Znam niemiecki biegle, angielski biegle i holenderski na dobrym poziomie. Nie piszę, że znam przez "znam", tylko znam biegle.

Pracowałem długo, jako specjalista komputerowy, obecnie moja była firma została przejęta przez Onet. Potoczyło się, jak się potoczyło.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 4:42 pm   

Winter,
Winter napisał/a:
Witajcie,

Cytat:
Na pewno wielu z Was spotkało się z tym problemem. Mianowicie jestem w trakcie poszukiwania pracy, jednak mam problem ze zdefiniowaniem dyplomu w trakcie wypełniania formularzy. Jestem po ogólniaku z profilu językowego (ang.-niemiecki) i po studiach filologii angielskiej.

Jak zatem wygląda sprawa w Holandii? MBO zdaje się to odpowiednik naszego liceum ogólnokształcącego. HBO to studia. Czy w zakładce Opleidingen należy wpisywać ukończone szkoły i ew. staże? Odbywałem również staże w tym kierunku.

Pytam, bowiem wysłałem dość sporo odpowiedzi na oferty i większość odrzucają, a wymagania spełniam i to zdecydowanie, w dodatku mam sporo doświadczenia, zarówno z pracy, jak i ze stażów.



http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#284381

W co Ty sobie polatujesz ? przeciez umiesciles juz taki post w innym temacie a teraz zakladasz kolejny watek ,co to ma byc poszukiwanie przez forum pracy .ze umieszczasz tu detale ze swojego CV


Cytat:
holenderski na dobrym poziomie. Nie piszę, że znam przez "znam", tylko znam biegle


...powiadasz biegle ?
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#258023
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 5:01 pm   

Biegle odnosiło się do języka niemieckiego i angielskiego. Holenderski znam dobrze w mowie, w pisowni słabo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group