NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwod- jak wygladaja procedury w NL ?
Autor Wiadomość
maska92 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 1:55 pm   rozwod- jak wygladaja procedury w NL ?

Chce sie rozwiesc ze swoim mezem ale nie wiem jak to wyglada w Holandii. Mam 36 lat, nie mamy dzieci, mamy za to hipoteke na dom. NIe wiem jak to tutaj dziala, co z podzialem majatku. Prosze doradzcie mi cos. Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony przez maska92 Pią Lip 10, 2009 1:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:29 pm   

mozecie wziasc rozwod blyskawiczny zalatwiony w 1 godzinke. jest to mozliwe o ile jestescie zgodni co do podzialu i innych warunkow.
Jesli w czyms sie nie zgadzacie to niestety musicie isc do adwokata i do sadu :(
Co do hipoteki to zalezy czy ja macie na was dwoje i czy dom ma overwaarde.
p.s.
zrobiliscie przed slubem "huwelijkse voorwaarden"? po polsku to chyba intercyza .
 
 
kasienka_lady 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 7:49 pm   

Witam mam podobny problem. Rok temu wzielismy z mezem kredyt hipoteczny i kupilismy dom. Teraz chcemy sie rozwiezc... Moje pytanie brzmi: czy on moglby wziac cala hipoteke na siebie? Bo sprzedawac nam sie nie oplaca.. A moze sa jakies inne mozliwosci? bardzo prosze o odpowiedz. z gory dziekuje i pozdrawiam
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 8:52 pm   

baileys napisał/a:
mozecie wziasc rozwod blyskawiczny zalatwiony w 1 godzinke. jest to mozliwe o ile jestescie zgodni co do podzialu i innych warunkow.


Pierwsze slysze bo nawet jesli oboje sa zgodni to taka procedura trwa minimum 4-6 tygodni od zlozenia wniosku. Ewentualnie czasem da sie zalatwic w trybie przyspieszonym i wtedy rozwiazanie malzenstwa nastepuje w ciagu 2 tygodni ale w ciagu 1 godziny??
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 9:39 pm   

Bronka, ze ty nie mialas z takim czym stycznosci lub nie wiesz jak to zalatwic nie znaczy ze takie cos nie istnieje .


[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 9:44 pm ]
Cytat:
Dit hele traject kan in theorie binnen een dag worden afgehandeld, doch zal in de praktijk enkele dagen in beslag nemen.

http://www.flitsscheiding.net/

http://www.echtscheidings...itsscheiden.nl/
http://www.flitsscheiding.nl/home

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 9:46 pm ]
kasienka_lady, czy to jest mozliwe my tego nie wiemy . Chyba przedewszsystkim trzeba z tym pytaniem zajsc do jakiegos doradcy ktory wam sprawdzi czy prawnie i finansowo jest to mozliwe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Paź 15, 2012 9:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 11:24 pm   

baileys napisał/a:
Bronka, ze ty nie mialas z takim czym stycznosci lub nie wiesz jak to zalatwic nie znaczy ze takie cos nie istnieje .


A czy ja napisalam, ze nie istnieje? Po prostu dziwie sie bo po raz pierwszy o czyms takim slysze, dziekuje za podanie zrodla choc z ta 1 godzina to i tak lekka przesada, pisze ze w praktyce trwa to zazwyczaj kilka dni.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Wto Paź 16, 2012 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 11:32 pm   

Bronka, wcale nie przesada . Trzeba wiedziec gdzie i jak zalatwic i wtedy jest to jak najbardziej realne.

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 11:34 pm ]
Bronka napisał/a:
A czy ja napisalam, ze nie istnieje?

tak tak napisala ale innymi slowami
Bronka napisał/a:
Pierwsze slysze bo nawet jesli oboje sa zgodni to taka procedura trwa minimum 4-6 tygodni od zlozenia wniosku. Ewentualnie czasem da sie zalatwic w trybie przyspieszonym i wtedy rozwiazanie malzenstwa nastepuje w ciagu 2 tygodni ale w ciagu 1 godziny??
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 12:30 am   

Wedlug slownika polskiego zwrot - Nigdy nie slyszalam = nic nie wiem na ten temat a Ty sobie cos tam nadinterpretujesz i wkladasz mi slowa, ktorych nigdy nie napisalam :061:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 1:34 pm   

kasienka_lady napisał/a:
Witam mam podobny problem. Rok temu wzielismy z mezem kredyt hipoteczny i kupilismy dom. Teraz chcemy sie rozwiezc... Moje pytanie brzmi: czy on moglby wziac cala hipoteke na siebie? Bo sprzedawac nam sie nie oplaca.. A moze sa jakies inne mozliwosci? bardzo prosze o odpowiedz. z gory dziekuje i pozdrawiam


Najlepiej to udać się do radcy prawnego. Możecie przecież takie spotkanie zamówić sobie w JL. Jeśli się dogadujecie to nie ma problemu, jeśli natomiast macie jakieś problemy miedzy soba ktorych w ,,ludzki" sposob nie da sie przejsc to poproście o mediatora.

Jesli chodzi natomiast o hipoteke, to powiem wam szczerze że nigdy nie spotkalam (przy kilku znanych mi przypadkach rozwodow) sie zeby ktorys z malzonkow przerzucil na siebie kredyt - ale mloda jestem moze jeszcze malo widzialam. :039:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 4:29 pm   

kasienka_lady napisał/a:
Witam mam podobny problem. Rok temu wzielismy z mezem kredyt hipoteczny i kupilismy dom. Teraz chcemy sie rozwiezc... Moje pytanie brzmi: czy on moglby wziac cala hipoteke na siebie? Bo sprzedawac nam sie nie oplaca.. A moze sa jakies inne mozliwosci? bardzo prosze o odpowiedz. z gory dziekuje i pozdrawiam


Zasadniczo istnieją dwa rozwiązania zakładając, że hipoteka została przyznana na bazie wspólnych zarobków.

1/ można przejąć dług hipoteczny, jeżeli spłata zadłużenia jest możliwa w dotychczasowej postaci z tylko jednego dochodu;
2/ jeżeli powyższa spłata zadłużenia nie jest możliwa, niestety bank [lub inna organizacja, która udzieliła Wam pożyczki] nie wyda zgody na przeniesienie zadłużenia.

To tak w telegraficznym skrócie. Tylko bank/jednostka, która udziła Wam hipoteki tak do końca i konkretnie odpowie na Twoje pytania.

A co do rozwodu - jeśli strony same potrafią uregulować swoje sprawy i nie ma w tym konfliktu, wystarczy jeden adwokat (mediator), który życzenia stron osadzi w prawie i sprawę formalnie ureguluje.
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 7:08 pm   

baileys napisał/a:
Bronka, wcale nie przesada . Trzeba wiedziec gdzie i jak zalatwic i wtedy jest to jak najbardziej realne.

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 11:34 pm ]
Bronka napisał/a:
A czy ja napisalam, ze nie istnieje?

tak tak napisala ale innymi slowami
Bronka napisał/a:
Pierwsze slysze bo nawet jesli oboje sa zgodni to taka procedura trwa minimum 4-6 tygodni od zlozenia wniosku. Ewentualnie czasem da sie zalatwic w trybie przyspieszonym i wtedy rozwiazanie malzenstwa nastepuje w ciagu 2 tygodni ale w ciagu 1 godziny??


A można wiedzieć gdzie i jak załatwić taki szybki rozwód. Jutro planuję wizytę w jurdish loket, może tam się dowiem czegoś więcej?
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 11:21 pm   

anias napisał/a:

A można wiedzieć gdzie i jak załatwić taki szybki rozwód

http://wyborcza.biz/bizne...ekspresowe.html
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 10:50 pm   rozwód

a jak się nazywa dokument w Holandii,gdyż jest niezbędny do przedstawienia dokumentacji w Polsce ,chodzi mi o art. 39 rozporządzenia nr 2201/2003. Zgodnie z tym przepisem „właściwy sąd albo właściwy organ państwa członkowskiego pochodzenia wystawia zaświadczenie na wniosek uprawnionej strony, przy użyciu formularza znajdującego się w załączniku I (orzeczenia w sprawach małżeńskich) lub w załączniku II (orzeczenia w sprawach odpowiedzialności rodzicielskiej)”. Istnieje wzór polski, natomiast każdy kraj ma swoje wzory. Zaświadczenie wypełnia sąd, który orzeczenie rozwodowe wydał.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 11:31 am   

jordan233, jak dobrze zrozumialam twoje pytanie to chodzi ci o wydanie poswiadczenia praw jakie ma rodzic po rozwodzie ?
Jesli ci o to chodzi to nazywa sie to :ouderlijk gezag
Cytat:
Ouderlijk gezag houdt in de verantwoordelijkheid voor de opvoeding en verzorging van het kind. De ouder met gezag heeft het recht en de plicht om het kind zelf op te voeden. Hierbij hoort dat de ouder met gezag belangrijke beslissingen in het leven van het kind neemt, zoals waar het kind woont en naar welke school het gaat. De minderjarige krijgt naarmate hij ouder wordt wèl een steeds grotere eigen verantwoordelijkheid met een daarbij behorende beslissingsbevoegdheid op bepaalde terreinen, zoals bijvoorbeeld besteding van zijn geld en het sluiten van arbeidscontracten.


http://ec.europa.eu/civil...p_net_nl.htm#1.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 5:20 pm   

a czy ktos wie ile czasu trwa uprawomocnienie wyroku o rozwod w holandii?
ja jestem w trakcie rozwodu, adwokat zapewnial ze 3 miesiace i po sprawie, tak juz to sie ciagnie 6 miesiecy i nadal nic, dodam ze zlozylismy wspolny wniosek o rozwod i sami wszystko ustalilismy, teraz czekamy na decyzje sadu, niby do 4 tygodni i co dalej?
bo jak mi adwokat powiedzial to dopiero zapisanie w gemmente tak naprawde daje rozwod.

lecz ile to moze potrwac?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group