NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracodawca nie zgadza sie na udzielenie urlopu.
Autor Wiadomość
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 3:12 pm   Pracodawca nie zgadza sie na udzielenie urlopu.

Witam mam problem i chcialbym zasiegnac porady,moze ktos juz mial podobne doswiadczenia.
Pracuje w firmie na stalym kontrakcie - obecnie jest to juz 4 rok mojej pracy dla tej firmy.
W zeszlym roku okolo lipca poinformowalem przelozonego ze w czerwcu tego roku bede musial wziac miesiac urlopu bo bede bral slub. Nie bylo zadnego problemu wrecz same gratualcje itp.
Dzisiaj kiedy oficjalnie wypisalem karte urlopowa dostalem odpowiedz od przelozonego ze moze byc problem bo menadzer prawdopodobnie nie zatwierdzi mi urlopu w tym akurat miesiacu bo jestem potrzebny w firmie. I tak rzeczywiscie sie stalo, moj urlop nie zostal zatwierdzony.

Oczywiscie ja slubu nie przeloze, mam juz wszystko zarezerwowane przeciez....i co teraz?

Moj bezposredni przelozony twierdzi ze nic nie moze zrobic a operation manager nie chce sie wysilic zeby ze mna porozmawiac, poprostu twierdzi ze to moj problem, on nie moze sie zgodzic zeby mnie w czerwcu nie bylo. Nagle w jeden dzien z cenionego pracownika stalem sie wielkim problemem dla firmy.

Zostaje mi skontaktowanie sie z human resource ale jak wiadomo po czyms takim to stosunki miedzy mna a firma kompletnie sie zepsuja.

Mozecie cos doradzic?
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 3:43 pm   

Niestety maja prawo odmowic jesli w tym czasie bedziesz potrzebny.prawdopodobnie masz to w kontrakcie.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 4:01 pm   

Na slub przysluguja ci 3 dni wolne ustawowo
Niewierze w to ze nie moga znalesc jakiegos zatepstwa
Porozmawiaj z nimi tym bardziej ze najpierw sie zgodzili[/list]
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 4:26 pm   

mavd,

byc moze w Polsce ale czy w Holandii przysluguja trzy dni wolnego na slub ? jesli tak to od kiedy


a tu cos z forum


Duuvelke

Cytat:
i nawet to nie zawsze jest tak jak mowisz... niestety... moj maz nie dostal dnia wolnego na wlasny slub... bo wedlug jego CAO nie ma czegos takiego... smieszne ale prawdziwe... niestety jak juz bylo wspomniane, kazda branza ma swoje CAO... a co niektore firmy nawet wlasne CAO...


http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=10118
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 5:21 pm   

Musi to on sprawdzic w swoim CAO , wiem ze jak ja pracowalam to tez mialam na moj slub w holandii 3 dni wolnego
bez przesady przeciez to nie jest prosba o wolne bo chce pochodzic po sklepach tylko na wlasny slub ,przeciez nie mozna tego zrobic po godzinach pracy jak dla mnie to jest swiadomy czepianie sie zeby pokazac kto tu rzadzi i jest gora , najpierw tak a potem nie glupota
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 5:39 pm   

tharr, masz prawo do 2 do 4 dni wolnych . Sa to dni ustanowione przez prawo . idz do swojego menagera i powiedz mu ze masz prawo do 2 dni .
Cytat:
Als een werknemer zelf gaat trouwen heeft hij/zij recht op twee tot vier vrije dagen.

http://www.mkbservicedesk...en-zijn-wet.htm
http://www.mistermoney.nl/buitengewoon-verlof.asp
Cytat:
Dank je voor de vraag. Deze regel van gelijkwaardigheid van huwelijk en geregistreerd partnerschap* is volgens nieuw civiel recht in de aanpassingswet geregistreerd partnerschap vastgelegd. Dit is dan ook van toepassing voor individuele arbeidsovereenkomsten die onder wet- en regelgeving van Boek - 7 arbeidsrecht valt.

De gelijkstelling is inmiddels in de meeste cao’s opgenomen.

http://www.jobtrack.nl/Jo...-op-vrije-dagen
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
  Wysłany: Wto Sty 29, 2013 6:52 pm   

Dokladnie. Masz prawo ustawowo do 3 czy 4 dni wolnego. Nie pamietam. Ja jak bralem u siebie w firmie urlop tak zeby wypadl kiedy mialem slub to zamiast potracic mi 3 tyg urlopu to potracono mniej o te dni ustawowo wolne. Btw jakby moj szef mi pierw obiecal ze da wolne a pozniej przycial wala to byl go zjechal rowno. Pamietam jak mi 2 lata temu obiecal miesiac wolnego a przed wyjazdem powiedzial ze jednak nie 4 a 3 tygodnie moge miec to myslalem ze mnie trafi. No ale w koncu stanelo na moim i mialem miesiac :033: fakt ze klocilismy sie pare dni ale jak obiecal to sie slowa dotrzymuje.
 
 
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 1:47 pm   

Dziękuję wszystkim za informacje. Moderatora proszę o zamkniecie tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group