NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Post.nl- czyli perypetie z poczta :)
Autor Wiadomość
biedrek
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 45
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 4:50 pm   Post.nl- czyli perypetie z poczta :)

Witajcie- podpowiedzcie mi jak zlokalizowac gdzie mam najbliższą pocztę (Amstelveen)- wysłano mi paczkę z innego miejsca w Nl- mam w ręku informację od nich (coś w rodzaju polskiego awizo) i nie wiem co z tym zrobić- tu jest napisane że na stronie mogę wybrać miejsce doręczenia przesyłki- ale nie mam pojęcia jak to zrobić
Po wejsciu na ta strone i wpisaniu kodu pokazuja sie jakies informacje o przesylce- ale jak cos probuje zrobic to przechodzi od razu do strony logowania.
A konta na ich stronie nie planuje zakladac.
Czy nie mozna tak jak w Pl po prostu isc gdzies do ich siedziby i odebrac poczty? Tylko jak zlokalizowac siedzibe?
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 5:08 pm   

Normalnie to zawsze jest do odebrania na poczcie najblizej twojego miejsca zamieszkania. Wiec znajdz na necieadres poczty co jest najblizej twojego domu i tam powinna byc do odebrania.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 7:40 pm   

Wpisz swoj kod pocztowy i poszukaj najblizszego oddzialu.
http://www.postnl.nl/loca...r-locatiewijzer

[ Dodano: Śro Sty 30, 2013 7:42 pm ]
Od kogo jest awizo? Powinno byc napisane, gdzie mozesz odebrac przesylke.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 8:56 pm   

Tez mam problem z poczta. Od srody czekam na paczke. Najpierw na ich stronie bylo, ze adresat nieznany, teraz, ze w poniedzialek doreczyli. A ja nie mam ani przesylki, ani awizo :(
_________________
<cenzura>
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 8:56 pm   

normalnie jest do odebrania w najblizszym punkcie pocztowym (np supermarket czy sklep z gazetami) ale czasem zostawiaja wlasnie informacje,ze mozna podac kiedy ponownie dostarcza przesylke pod adres, mozna tez ewentualnie do sasiada lub w punkcie. Wpisuje sie na ich stronie nr przesylki i powinno wyskoczyc okienko wyboru opcji.
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 1:18 am   

do siedzimy post.nl mysle ze sie nie dostaniesz, bo wpuszczaja tylko dostawcow i pracownikow, zadna paczka nie ginie, moze byc jedynie dzien opozniona (spadla z tasmy, kod jest nieczytelny, paczka jest uszkodzona itp)przewaznie dziennie popelnia sie 1, 2 % bledow, przynajmniej w Amesforcie tak jest:) i tak na przyszlosc :) Pakujcie lepiej paczki(bezpieczniej), szczegolnie te ciezkie :) pozdrawiam
 
 
biedrek
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 45
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 6:59 pm   Post.nl- czyli perypetie z poczta :)

A więc tak- sprawa zakończyła się tak że założyłem konto na ich stronie- zalogowałem się, używając kodu zapisanego na awizo wyszukałem przesyłkę i miałem tam możliwość wybrania daty oraz miejsca dostarczenia/odbioru przesyłki. Trafiła ona do mnie następnego dnia- dokładnie w godzinach określonych na www.A więc wielki szacun za terminowość- ale nie bardzo widzę logikę w tym że ktoś fatygował się do mnie wrzucić awizo- a nie zabrał od razu ze sobą paczki...
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 9:49 pm   

biedrek, A awizo dostales do reki czy ktos zostawil je w skrzynce??Bo ja dzisiaj rowniez otrzymalem karteczke od kuriera,ktory po prostu nie zastal nikogo w domu.Po zalogowaniu (dostalem linka na skrzynke) wszystko jest czytelnie wyjasnione.Druga proba dostarczenia przesylki jutro miedzy 11.00 a 13.00. Moge zmienic date doreczenia przesylki,wybrac dowolny oddzial do osobistego odbioru albo upowaznic kuriera do zostawienia jej u sasiada. Jesli Twoja sytuacja byla identyczna to nie rozumiem w czym miales problem.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Pią Lut 01, 2013 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
biedrek
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 45
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 11:16 am   Post.nl- czyli perypetie z poczta :)

Sytuacja PRAWIE identyczna- z tym że ja doskonale wiedziałem ze będę miał przesyłkę i w ten dzień siedziałem w domu. Więc do domu nikt nie przyszedł- awizo wrzucono do skrzynki przy ulicy (około 30 m od domu) więc nie miałem nawet możliwości porozmawiania z kimkolwiek.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 2:44 pm   Re: Post.nl- czyli perypetie z poczta :)

Cytat:
Czy nie mozna tak jak w Pl po prostu isc gdzies do ich siedziby i odebrac poczty?

juz po powyzszym pytaniu otrzymales odpowiedz

teraz to juz nakrecasz i siebie i innych a z otrzymanego avizo zrobiles temat w ktorym trzeba zasiasc do wielkiej debaty

biedrek napisał/a:
Sytuacja PRAWIE identyczna- z tym że ja doskonale wiedziałem ze będę miał przesyłkę i w ten dzień siedziałem w domu. Więc do domu nikt nie przyszedł- awizo wrzucono do skrzynki przy ulicy (około 30 m od domu) więc nie miałem nawet możliwości porozmawiania z kimkolwiek.




matko jakas ... bedzie ze sie czepiam, ale jak widac niektorzy z'' bele ''gowna ,robia sprawe wagi panstwowej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 02, 2013 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
biedrek
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 2:41 am   Post.nl- czyli perypetie z poczta :)

Gohna- masz racje- czepiasz sie... Widac nie rozumiesz do konca idei forum... dopoki ktos udziela sie w temacie i zadaje pytania- udzielam odpowiedzi. Nawet gdybym mial sie powtarzac. Jesl moderatorowi to przeszkadza- wystarczy zamknac temat. faktem jest ze nic nowego do sprawy juz kolejne posty nie wniosa. Amen
 
 
bzrock
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 10:45 pm   

Pytanko takie: Czekam na paczkę z Marktplaats.nl(oczywiście wysyłający nie chciał się zgodzić na rebours). Zapłaciłem za paczkę plus przesyłkę. Koleś podrzucił informacje, że wysyła paczę jako ubezpieczoną. Dostałem barcode, który nie działa w momencie jak się nie zaznaczy tej opcji o wysyłce za granice. Jak zaznaczę to wchodzi w track and trace oraz mijn pakket, tyle że nie ma tam żadnego info. poza:

Zending is ontvangen door PostNL oraz Afzender i bezorgadres Niet online beschikbaar w obu rubrykach. Bezorg datum Nog niet bekend. Mam się zacząć bać o paczkę? Piszą, że ubezpieczona zawsze następnego dnia przychodzi. Facet wysłał paczkę wczoraj wieczorem(około 17 - 19) Opierdzielił mnie, bo go nagabywałem mailami i sms'ami o co kaman, że barcode nie działa.

Sytuacja, że listonosz paczkę doręczył do sąsiadów(klatkę bliżej) nie może się przytrafić? Nowi teraz jeżdżą i poprzednią paczkę też wbił się do klatki obok, ale byłem z psem na dworze to go cofnąłem. Napisałem na twitterze w ich klantservice i czekam na info. Wie ktoś może, jak długo czeka się na wiadomość? Może być tak, że doręczył awizo do sąsiada? Powiedzą mi coś jak pójdę do AH czy tam Plus z zapytaniem o paczkę na mój adres? W sumie to powinno być coś na track en trace a tu nic się nie zmienia.

Czy ubezpieczona paczka jest bardzo bezpieczna(jeszcze mi nic nigdy nie zaginęło w NL) Nie wiem czy mam już lecieć do banku i próbować jakoś cofnąć przelew/dogadywać się z gościem, aby cofnął przelew i sam się martwił o paczkę. Koleś miał status 7 lat na marktplaats. Mam jego wszystkie dane włącznie z adresem(sprawdziłem w książce jest autentyczny) telefonem etc. Mam lekkiego stresa, bo 500 euro pieszo nie chodzi, a każdą paczkę dostawałem następnego dnia(tylko raz paczka szła długi czas od nadania - ipad od paradigit z oxxio) Dzięki za odpowiedź jeśli jakaś nadejdzie.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 22, 2015 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 11:39 pm   

bzrock napisał/a:
Koleś miał status 7 lat na marktplaats. Mam jego wszystkie dane włącznie z adresem(sprawdziłem w książce jest autentyczny) telefonem etc.


To sprawdz czy nie jest na liscie oszustow:

http://www.bokt.nl/forums...84412&start=100

[ Dodano: Śro Lut 13, 2013 11:41 pm ]
bzrock napisał/a:
Koleś podrzucił informacje, że wysyła paczę jako ubezpieczoną. Dostałem barcode, który nie działa w momencie jak się nie zaznaczy tej opcji o wysyłce za granice.


Ale skad dokad szla ta paczka?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
bzrock
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 12:08 am   

Bronka napisał/a:
bzrock napisał/a:
Koleś miał status 7 lat na marktplaats. Mam jego wszystkie dane włącznie z adresem(sprawdziłem w książce jest autentyczny) telefonem etc.


To sprawdz czy nie jest na liscie oszustow:

http://www.bokt.nl/forums...84412&start=100

[ Dodano: Śro Lut 13, 2013 11:41 pm ]
bzrock napisał/a:
Koleś podrzucił informacje, że wysyła paczę jako ubezpieczoną. Dostałem barcode, który nie działa w momencie jak się nie zaznaczy tej opcji o wysyłce za granice.


Ale skad dokad szla ta paczka?


Nadawca Oss - Hillegom odbiorca czyli ja.

Przed chwileczką napisał e maila(mam z nim ciągły kontakt) że opóźnienie może być spowodowane karnawałem(był w ogóle jakiś karnawał?) w dniu wczorajszym i przedwczorajszym

Zawsze uważałem holendrów za uczciwych(tylko z takimi miałem do czynienia) Może rzeczywiście przez karnawał się przedłużyło? Mam jego pełne dane(adres zgadza się z książką telefoniczną) mam barcode, który bądź co bądź wchodzi i data jest napisana zgodna z tym kiedy wysłał paczkę. Nie pokazują się tylko adres odbiorcy i nadawcy oraz kiedy paczka będzie doręczona(pisze, że jeszcze nie wiadomo kiedy) teraz track en trace nie działa. Jakiś storing pewnie mają.

Napisałem na helpdesk twitterowy oby mi jutro odpisali.

Pytanie nr 2 co mogę zrobić aby odzyskać ewentualnie pieniądze? Policja? Bank nie pomoże chyba, bo overboeking nie da się cofnąć. Mam wszystkie e maile, smsy zapisane od gościa, a także wyciągi z banku.
Ostatnio zmieniony przez bzrock Czw Lut 14, 2013 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 9:16 am   

Bzrock, nie ma powodu do paniki. Nie zawsze adres odbiorcy pojawia w systemie track and trace. Nie wszystkie paczki sa tez dostarczane w nastepny dzien, coraz czesciej PostNL ma opoznienia w sortowaniu i dostarczeniu. Z mojego doswiadczenia paczki prawie zawsze przychodza, niestety nieraz z 2-3 dniowym opoznieniem. Facet ma racje, jest teraz karnawal w poludniowej Holandii. Jezeli ktos jest 7 lat aktywny na Marktplaats i podal ci swoje dane adresowe, to szansa ze to oszust jest naprawde mala.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Lut 14, 2013 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group