NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Mar 17, 2013 7:34 pm
TEMPO TEAM
Autor Wiadomość
ROSK
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 11:00 pm   TEMPO TEAM

Witam!

Mam bardzo duzy problem, otóż dostałem kare umowną z TEMPO TEAMU Euflex ...

za.. nie wiem za co.... ;|

dostaje listy juz z odsetkamy na cene 288 euro...

bylem 10 dni pracowalem w firmie Vezet (sałatki) zdazylo mi sie nie wziasc okularow ochronnych, jeden z BHPowcow podszedl i sie zapytal.. gdzie sa moje okulary, odpowiedzialem, ze zapomnialem... - akurat wykonywalem czynnosc czyszczenia tasm za pomoca sprezonego powietrza..

po pracy, gdy chcialem sprawdzic list nie bylo mnie na niej...
wiec poszedlem do biura, by zapytac sie co sie stalo... nie chcieli ze mna rozmawiac...

powod, nieprzestrzeganie regulaminu....

po czy dzwonilem w sprawie nowej... znalezli mi prace jako Pracownik Euflex - czyli osoba ktora pracuje w mniejszej ilosci h , na magazynie... dokladnie nie wiem...

bo nastepnego dnia biuro dzwonilo i powiedizeli mi ze niestety ale tej pracy jednak nie dostane, i bede musial wracac do PL.

mija rok odkad nie pracuje w tym biurze.. i dostaje smieszne listy z zaplaceniem kary... nie ma paragrafow tylko ogolny temat zerwanie regulaminu, czuje sie pokzywdzony, pomozcie z kim najlepiej rozmawiac... i jak ta sprawe rozwiazac...

aha, gdy dzownilem pod podany adres w liscie odpowiedzieli ze musze do biura do pl dzwonic bo oni sie tym nie zajmuja... pisalem maila 2 tyg temu na skrzynke WORK TO DAY, zostal on potwierdzony ale do dnia dzisiejszego w ktorym dostalem kolejny list juz z odsetkami... nic w tej sprawie sie nie zmienilo.... nnie wspominajac ze moje proby polaczenia z biurem byly niemozliwe, bo za kazdym razem zglaszal sie ich operator... mowiac "przepraszamy w tym momecie linie sa zajete...prosze zadzwonic pozniej" dzowniac 20 razy w ciagu dnia wkoncu dalem sobie spokoj... !!!!!!!!!! NIE MOGE W TO UWIERZYC TO JEST JAKAS ISTNA BZDURA...

musze jakies srodki podjac, tylko nie wiem jakie...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Paź 27, 2012 12:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 3:29 am   

Czy agencja zalega Ci z jakimiś płatnościami typu wynagrodzenie, pieniądze wakacyjne, płatny urlop lub dofinansowanie do kosztów dojazdu do pracy (reiskosten), etc. ?
Wydaje mi się, że szukają w ten sposób "haka" aby położyć łapę na Twoich pieniążkach. Jeśli będziesz chciał je w jakiś sposób wyegzekwować to będziesz musiał przy okazji udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
Jeżeli natomiast nie zalegają z niczym, to będąc na Twoim miejscu nie czyniłbym żadnych kroków.

Nikt Cię nie pozwie, bo gra jest nie warta świeczki, a poza tym to nie jest argument żeby za złamanie regulaminu w postaci braku okularów ochronnych nakładać kary finansowe. Sędzia padłby ze śmiechu.

Pamiętaj, że o egzekucji jakiejkolwiek kary decyduje sąd.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 8:22 am   

janosik napisał/a:
a poza tym to nie jest argument żeby za złamanie regulaminu w postaci braku okularów ochronnych nakładać kary finansowej.


moglbys sie zdziwic, w wielkich firmach,duzych budowach przepisy BHP ktore sie lamie,to ogromny argument,zeby miec duzo klopotow,albo wyleciec z pracy w sekunde.
A kolega jak pisze,nie dostal kary za brak okularow tylko za niedotrzymanie umowy.
 
 
senior024 
Nieśmiały użytkownik
senior024

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 54
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 5:48 pm   

Z ponizszego tekstu wynika ze biuro go zwolniło: bo nastepnego dnia biuro dzwonilo i powiedizeli mi ze niestety ale tej pracy jednak nie dostane, i bede musial wracac do PL.
Posłuchaj co napisał janosik-swieta prawda.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 1:02 pm   

ewcia.pol napisał/a:
janosik napisał/a:
a poza tym to nie jest argument żeby za złamanie regulaminu w postaci braku okularów ochronnych nakładać kary finansowej.


moglbys sie zdziwic, w wielkich firmach,duzych budowach przepisy BHP ktore sie lamie,to ogromny argument,zeby miec duzo klopotow,albo wyleciec z pracy w sekunde.
A kolega jak pisze,nie dostal kary za brak okularow tylko za niedotrzymanie umowy.


Jakie to ogromne kłopoty masz na myśli? Utrata "pracy"? Przestań, proszę. Kary finansowe? To chyba tylko w przypadku gdy o niej zadecyduje SĄD. A tymczasem takie bezpodstawne wezwanie do zapłaty to i ja mogę Ci wysłać, bo tą "umową" to co najwyżej tyłek można sobie podetrzeć.

W umowie można wiele rzeczy sobie zastrzec, które nie koniecznie mogą być zgodne z prawem!
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 9:21 pm   

janosik,
jeśli w regulaminie zakładu stoi że mają być okulary ochronne to mają być i ch...
jeśli zakład zapewnia nowe w odpowiednich ilościach i tzw."stację UVEX"
do ich czyszczenia to robi to w celu wyeliminowania sytuacji wypadkowych za które zakład ponosiłby odpowiedzialność.
Co więcej zakład może pozwać do sądu pracownika za złamanie zasad bezpieczeństwa.Niech się cieszy że tylko tyle...
Krótko-Rosk jest .... ponieważ czyścił sprężonym powietrzem bez okularów a najlepiej gogli ochronnych.
Wypadek to zdarzenie nagłe pod wpływem zaniedbań lub głupoty.
 
 
jhony 
Poczatkujacy
jhony

Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: uk
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 8:30 am   

Utrata "pracy"? Przestań, proszę. Kary finansowe? To chyba tylko w przypadku gdy o niej zadecyduje SĄD. A tymczasem takie bezpodstawne wezwanie do zapłaty to i ja mogę Ci wysłać, bo tą "umową" to co najwyżej tyłek można sobie podetrzeć.
_________________
If want to learn web designing then join 70-291 web design 300-206 braindumps tutorials and 646-364 demos to learn how to create amazing background patterns for your web project.
 
 
rasia 
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 20
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 1:04 pm   

Nie masz się co wahać - pisz tu:

http://www.sncu.nl/pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group