NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc prawna
Autor Wiadomość
antek323
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 4
  Wysłany: Pon Lut 04, 2013 3:42 pm   pomoc prawna

Miałem zaparkowane auto na bezpłatnym parkingu. Z dnia na dzień okazało się że są tam prace remontowe i trzeba po przestastawiać samochody. Znak musieli postawić zaraz przed robotami, ponieważ prędzej go nie widziałem, a jest naprawdę wielka tablica. Na parking chodzilem kilka razy w tygodniu. Pewnego dnia przychodzę, szukam auta, nigdzie go nie ma. Dzwonię na policję, mówią że mam iść na gminę bo oni nic nie wiedzą, w systemie nic nie ma, był piątek wieczór więc musiałem czekać do poniedziałku. w poniedziałek jestem na gminie po wielkich tródach dochodzą że to oni od holowali mi auto bo myśleli że jest zepsute nie zostałem powiadomiony nawet takiej próby z ich strony nie bylo,na gminie dowiaduje się że mam szczęscie bo normalnie musiałbym zapłacić 500euro ale on dla mnie to zrobi za 150euro,reszta pracowników gminy szok ze decyzją jednego pana biorą prawidłowo zaparkowane auto,problem z wydaniem auta,pracownik gminy umawia się zmna na odbiór auta gdzie się nie pojawia ,pytałem w każdym garażu o auto nikt nic nie wie ,kazdy szok że jak co gdzie ?przed chwilą dzwonią że jutro je mogę odebrać dowiadując się że auto nie pali ,skąd takie informacje nagle posiada ten pracownik?auto paliło było na chodzie a mowa tu o aucie marki bmw,z daleka widać że coś tu nie pasuje,bezprawie totalne ,czyli mam rozumieć ze auto zostało celowo zepsute?takie auto posiada komputer pokładowy gdzie są zapisywane informacje o rozruchu ,ale może auto dostanę na raty po kawałku?bardzo proszę jeśli ktoś może pomóc i zająć się tą sprawą ?proszę o pomoc 0647868636
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 04, 2013 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 6:15 pm   

antek323, mieli prawo odcholowac twoje auto
Cytat:
De grotere gemeenten hebben naast de eerder genoemde regelingen ook een zogenaamde wegsleepregeling in het leven geroepen. In deze wegsleepregeling ligt, wederom bekrachtigt door Burgemeester en Wethouders, vast onder welke voorwaarden en tegen welk tarief voertuigen mogen worden weggesleept.


Veelal is dit het geval in situaties waarbij het voertuig hinder en/of gevaar veroorzaakt of onterecht een grote druk legt op een beperkt aantal parkeerplaatsen (bijvoorbeeld een auto die zonder geldige invalidenkaart al 3 dagen lang 1 van de 2 beschikbare invalidenparkeerplaatsen bezet houdt).
De kosten van het wegslepen van een voertuig dienen geheel te worden voldaan door betrokkene/kentekenhouder en lopen vaak in de honderden euro's (u betaald de kosten van de sleep/takelauto) Daarnaast mag het takelbedrijf u ook nog kosten in rekening brengen voor de opslag van het voertuig.

http://www.infopolitie.nl...egsleepregeling
Czyli kosztami z tym zwiazane zostaniesz ty obciazony .
antek323 napisał/a:
auto paliło było na chodzie a mowa tu o aucie marki bmw

A co to bmw nie moze sie zepsuc ? moze akumulator nie ma pradu ? A pozatym czemu ma tu cos nie pasowac jak im nie dawales kluczykow do auta to i nie moga go odpalic wiec "auto nie pali/nie jest na chodzie "
A tak na marginesie masz jakies dowody ze auto przed odcholowaniem palilo /bylo na chodzie ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
antek323
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 6:26 pm   

baileys napisał/a:
antek323, mieli prawo odcholowac twoje auto
Cytat:
De grotere gemeenten hebben naast de eerder genoemde regelingen ook een zogenaamde wegsleepregeling in het leven geroepen. In deze wegsleepregeling ligt, wederom bekrachtigt door Burgemeester en Wethouders, vast onder welke voorwaarden en tegen welk tarief voertuigen mogen worden weggesleept.


Veelal is dit het geval in situaties waarbij het voertuig hinder en/of gevaar veroorzaakt of onterecht een grote druk legt op een beperkt aantal parkeerplaatsen (bijvoorbeeld een auto die zonder geldige invalidenkaart al 3 dagen lang 1 van de 2 beschikbare invalidenparkeerplaatsen bezet houdt).
De kosten van het wegslepen van een voertuig dienen geheel te worden voldaan door betrokkene/kentekenhouder en lopen vaak in de honderden euro's (u betaald de kosten van de sleep/takelauto) Daarnaast mag het takelbedrijf u ook nog kosten in rekening brengen voor de opslag van het voertuig.

http://www.infopolitie.nl...egsleepregeling
Czyli kosztami z tym zwiazane zostaniesz ty obciazony .
antek323 napisał/a:
auto paliło było na chodzie a mowa tu o aucie marki bmw

A co to bmw nie moze sie zepsuc ? moze akumulator nie ma pradu ? A pozatym czemu ma tu cos nie pasowac jak im nie dawales kluczykow do auta to i nie moga go odpalic wiec "auto nie pali/nie jest na chodzie "
A tak na marginesie masz jakies dowody ze auto przed odcholowaniem palilo /bylo na chodzie ?
...................................auto to rocznik 2011 na gwarancji,a policja nic wspólnego z tym nie miała nikt nie został poinformowany,ale brawo za myślenie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 6:34 pm   

antek323 napisał/a:
brawo za myślenie

nie pisalam o policji a o gminie .Link jest przypadkowo ze strony policji . Pozatym policja nie ma nic wspolnego z odcholowaniem auta na potrzeby robot drogowych , tymbardziej ze znak byl ustawiony wcesniej .
antek323 napisał/a:
auto to rocznik 2011 na gwarancji
no i co z tego ?
czy to jakis nadgatunek czy cos ze nie moze ci np akumulator pasc ? lub poprostu popsuc sie tak jak kazde inne ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 7:52 pm   

antek323,

Jak gmina miala cie powiadomic ?przeciez nie zostawiles im adresu



Jak sam juz wiesz to nie jest zadne tlumaczenie, ze tablicy informujacej o pracach na parkingu nie zauwazyles
szczerze mowiac to bylo twoje zadanie, przeczytac co pisze i na czas auto przestawic w inne miejsce


Nie wiem jakiej pomocy prawnej od nas oczekujesz ale najlepiej chyba bedzie bys skontaktowal sie z nimi
http://www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 8:01 am   

Znaczy co? Auto nie pali to znaczy ze zostawiles im kluczyk w srodku? Czy wybili szybe i probowali odpalic komputerem podlaczajac sie pod gniazdo obd? Bo innej opcji nie ma na to.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 8:42 am   

skoro nie mieli kluczykow to jak mialo auto zapalic??!!
zreszta w ich gestii chyba nie jest sprawdzanie czy auto jest na chodzie czy nie,tylko powiadomienie wlasciciela o jego odholowaniu i wydanie auta.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Lut 05, 2013 8:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 4:39 pm   

Antek323 inni (powyzej) dali ci ,,spojrzenie" z drugiej strony... Na twoim miejscu nie szukalabym tutaj profesjonalnej porady prawniczej a udala sie najzwyczajniej do JL lub do prawnika, bo moze fakt mozna cos z tym fantem zrobic. Lepiej znac swoje prawa jak ich nie znac! Jeśli ktoś (jedna osoba) potrafi wniesc do sądu pozew przeciw gminie dotyczacy podatku od posiadania psa (i sprawe wygrywa!!!) to moze i antek323 moze cos wywalczyć (chociazby nieplacenie tych rachunkow za odholowanie auta).

Powodzenia zycze :039:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
antek323
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 5:14 pm   

no i okazało sie moje auto jest zniszczone karoseria zniszczona wgniecenia po obu stronach drzwi,i dlatego ,a zresztą brak siły żeby pisać ,proszę podajcie jakieśnamiary adwokata który wynagrodzenie pobiera po sprawie,albo na raty spłata,z góry dziękuje i prosze o normalne odpowiedzi a nie mieli prawo zniszczyć
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 6:34 pm   

antek323 napisał/a:
prosze o normalne odpowiedzi a nie mieli prawo zniszczyć

nikt nie mowil ze mieli prawo zniszczyc .Ale teraz zacznie sie zabawa w kota i myszke , bo jak im udowodnisz ze auto nie bylo uszkodzone nim oni je przestawili ?
antek323 napisał/a:
proszę podajcie jakieśnamiary adwokata który wynagrodzenie pobiera po sprawie

Masz moze rechtsbijstand ? to mozesz liczyc na ich darmowa pomoc .
jesli masz auto na NL blachach i tu meldunek to mozesz sie starac o Gesubsidieerde rechtsbijstand . Takowy ci sie nalezy jesli zarabiasz ponizej 24.900 brutto na rok .
Jesli zas auto jest na PL blachach to musisz poprzez swoje ubezpieczenie w PL zalatwiac ta sprawe o ile auto bylo ubezpieczone od takich wypadkow .
zas o adwokatach no cure no pay przy auto szkodach jeszcze nie slyszalam .
Ale wpisz no cure no pay advocat autoschade w googel i moze cos znajdziesz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 6:57 pm   

Bejce zniszczyc to profanacja :-(
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
  Wysłany: Śro Lut 06, 2013 7:23 pm   

feel_x napisał/a:
Bejce zniszczyc to profanacja

one sa przeciez po to robione :030: :043:
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lut 06, 2013 7:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
antek323
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 10:01 pm   

edytowane
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 13, 2013 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vania1962
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 9:57 pm   

Czy ktoś korzystał z usług tego adwokata " Mr Drs E.R.Weegenaar Westeinde 49 2512 GV Den Haag." przez polaka ogłoszenie było na niedzieli. Polak zapisuje i podobno przkazuje sprawę do adwokata chciała bym wiedzieć czy to nie jest jakiś oszust. A może ktoś zna dobrego adwokata mówiącego po polsku i zajmuje się prawem pracy. Będę wdzięczna za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group