NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Maj 15, 2013 5:24 pm
kradziony rower w holandi
Autor Wiadomość
sajenka88 
Poczatkujacy
sabina


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Hellouw
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 1:51 pm   kradziony rower w holandi

cze, taka sytuacja kupiłam rower na maarktplaats wszystko ładnie pięknie, rower działa bez zarzutów po czym na drugi dzień dowiaduje się że rower został skradziony rok temu co robić? czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy czy raczej nie? gdybym wiedziała jaki będzie finał w życiu bym nie kupiła kradzionego, jestem osobą prawdomówną i nie lubię krętactwa, co robić? zgłosić się na policję?
_________________
jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód... beztrosko na prosto:)
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 5:43 pm   

Pytanie pierwsze. Skąd wiesz, że rower był kradziony? W Holandii rowery znikają, no ale nie są wszystkie identyczne. Może to tylko pomyłka czy masz pewność że chcąc nie chcąc zostałaś paserką?

Jeśli kupiłaś rower w jakiejś firmie ogłaszającej się namarktplaats to możesz do nich iść i powiedzieć o co chodzi na pewno Ci pomogą. Jeśli kupiłaś u prywatnej osoby to:
- jeśli płaciłaś paypal jest bardzo duża szansa na zwrot kasy.
- jeśli gotówką, czyli kasa za rower to już zależy od dobrej woli sprzedawcy (o ile go jeszczxe spotkasz)
- warto zachować numer/y telefonu sprzedawcy, adrs email itp rzeczy i w razie czego opis sylwetki etc.

Idąc na policję niestety zatrzymają rower.
 
 
sajenka88 
Poczatkujacy
sabina


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Hellouw
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 11:10 am   

sprawdziłam na tej stronce https://fdr.rdw.nl/default.aspx wpisując numery z ramy, wyskoczyła data zgłoszenia dokładnie rok temu kradzieży oraz kolor i model roweru, kupując na maarktplats byłam pewna że sprzedający to holender na miejscu okazało się że to arab i trochę się zlękłam ale rower wydawał się w porządku, płaciłam gotówką do ręki czyli nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy, następnym razem jak będę kupować rower biorę laptopa i sprawdzam numery.
_________________
jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód... beztrosko na prosto:)
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 5:06 pm   

Zglos na policje, przeciez wiesz gdzie Arab mieszka. Tak to przy kontroli tez ci zabiora rower i dostaniesz jeszcze kare za kupno kradzionego roweru.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 6:39 am   

GeraltRivia napisał/a:
Tak to przy kontroli tez ci zabiora rower i dostaniesz jeszcze kare za kupno kradzionego roweru.


Czym trzeba sobie zasluzyc na taka kontrole? Odkad tu mieszkam, ani ja, ani nikt z rodziny czy znajomych na cos takiego nie trafil. Zdarzyl sie jedynie mandat za brak swiatel.
_________________
<cenzura>
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 10:55 am   

bagniaczka napisał/a:

Czym trzeba sobie zasluzyc na taka kontrole? Odkad tu mieszkam, ani ja, ani nikt z rodziny czy znajomych na cos takiego nie trafil. Zdarzyl sie jedynie mandat za brak swiatel.


Przy wlasnie takiej kontroli swiatel, albo np. chodza na dworcach lub w centrum i sprawdzaja. Rzadko sie zdarza, ale sie zdarza

http://www.centrumfietsdi...ontrole_woerden
 
 
Honda
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Zaandam
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 7:50 pm   

bagniaczka napisał/a:

Czym trzeba sobie zasluzyc na taka kontrole? Odkad tu mieszkam, ani ja, ani nikt z rodziny czy znajomych na cos takiego nie trafil. Zdarzyl sie jedynie mandat za brak swiatel.


Niczym , polskimi rysami twarzy moze, jechałem rowerem po miescie , zwykła przejazdzka, zatrzymał mnie pan milicjant , kazał rower do gory łapami przewrócić i sprawdził sobie numer , powiedział ze rower jest ok i kazał dalej jechać.
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 9:02 pm   

Honda napisał/a:

polskimi rysami twarzy moze, ...zatrzymał mnie pan milicjant

Hahaha...Dobre! A czasami nie miałeś czerwonej gwiazdy na plecach z napisem CCCP?
A może to był Plac Czerwony w Moskwie gdzie stoi "pan milicjant"?
Co jak co, ale "pana milicjanta" w Holandii chciałbym zobaczyć i to najlepiej z "moze" "polskimi rysami twarzy" . Pozdro!
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Honda
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Zaandam
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 5:16 pm   

Pan milicjant wlepi za polski pysk mandat nawet za oddychanie , rozejrzyj sie pełno ich na ulicach. Panowie milicjantowie są nerwowi jeśli chodzi o obcokrajowców, ten co mnie kontrolował był bardzo nerwowy , wydaje mi sie ze był w 101% przekonany ze ukradłem rower, sytuacji opisywał nie będe bo i po co , jednak bardzo sie zdziwił że rower jednak nie był kradziony... widok jego miny ..... bezcenny...
Pzdr
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 6:27 pm   

Honda,

Cytat:
Pan milicjant wlepi za polski pysk mandat nawet za oddychanie


nie masz o czym trollowac ?





Ani w Holandii ani w Polsce nie ma milicji jest policja !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
  Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 4:51 pm   

Gochna H napisał/a:

Ani w Holandii ani w Polsce nie ma milicji jest policja !


Thank you captain obvious :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group