NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kontem bankowym
Autor Wiadomość
Purpelina
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 8:50 pm   Problem z kontem bankowym

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jest to mój pierwszy post tutaj i niestety od razu z problemem.

Chociaż wiem, że takich tematów było tutaj mnóstwo, w żadnym z istniejących nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania. Przejdę do rzeczy:

Mam problem z otwarciem konta bankowego w Holandii. Byliśmy z mężem w placówce ING w Cuijk'u, ale tam Pani zarządała od nas dowodu, numeru sofi, umowy o pracę oraz adresu korespondencyjnego. O ile dowód i numer mielismy tak umowy ani adresu nie. Umowę teraz posiadamy, ale niestety nie mamy meldunku ani adresu korespondencyjnego. Mieszkać będziemy na kwaterze zakładu pracy. Nie wiem jak teraz rozwiązać problem. W internecie czytałam o mozliwości otwarcia skrytki pocztowej (Postbus czy coś takiego), ale nie wiem czy jest to opłacalne i możliwe. Nie wiem na dodatek jak to załatwić i czy jest w ogóle sens. Czy ktoś z obecnych forumowiczów mógłby nam pomóc? Z góry bardzo dziękujemy.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 6:24 am   

Wydaje mi się, że umowa nie jest potrzebna do otwarcia rachunku. Potrzebne są wpływy miesięczne, chociaż z mojego doświadczenia z ABN wynika, że tego nie przestrzegają. Pracowałem 3 lata na różnych umowach czasowych, czasem 3 mce nie miałem wpływu na konto a mam je do dziś od 2008 roku...

Zanim jednak trafiłem do ABN przerobiłem 2 banki:
- ING nie chcieli mi otworzyć bo miałem polski dowód a oni do indentyfikacji mieli wtedy tylko polski paszport. Konto otwarli, ale nie aktywowali. Olałem.
- Rabobank, stwierdziła miła Pani, że rachunek dla Polaka bez meldunku tu u nich przejdzie... Dlaczego zapytałem? "Ik weet niet, maar ik weet zeker dat kan niet" za błędy przepraszam. Też im podziękowałem.
W ABN zapytałem szefa czy by mi nie poswięcił pół godzinki w banku. Poszedł ze mną powiedział, że pracuję u niego, on bedzie kase przelewal na moje konto i tak zostałem z ABN do dziś.

Dobra rada, nie tylko jest ING. Idźcie do ABN np. Wiele razy pisano tu że w tym samym miescie jedna placówka nie chciala otworzyc a druga otwarla konto.

Innymi słowy- szukajcie a znajdzicie.

W ogóle w ABN zamówcie sobie kuriera żeby wam umowę do miejsca przywiózł. Spróbowac można.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 7:30 am   

Dziwne, moze to zalezy od rejonu, ja mam wrecz inne doswiadczenia. Pomagalam otwierac konta Rodakom i ING byl jedynym bankiem, ktory nie wymagal kontraktu ani meldunku.
Mozesz sprobowac w ABN a jesli sie nie uda probuj w innej placowce ING.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group