NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia niemowląt i dzieci
Autor Wiadomość
Nynka 
Poczatkujacy
Natalia

Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:24 am   

Czesc! Moj maly ma 3 miesiace i jeszcze nie byl wogole szczepiony.Jak tu jest ze szczepionkami czy ktos cie powiadamia o szczepieniu? nie wiem co mam robic:-/ Pomuzcie
_________________
Natalia:-)
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:34 am   

Zobacz w tym temacie:
http://www.niedziela.nl/f...nie+szczepienia
 
 
Nynka 
Poczatkujacy
Natalia

Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 12:19 pm   

Dzieki za namiar! :D :D

Dodano: Wto Lis 04, 2008 12:57 pm
Hej! Moj maz w gemente zeby zameldowac malego, ale my jestesmy na mieszkaniu sluzbowym i nie mamy zameldowania. Jednak nie przyszedl nam żaden papier dotyczacy karty szczepien. Co mam zrobic? A i jeszcze jedna sprawa my mamy ubezpieczenie ale narazie nie mozemy malego ubezpieczyc , czy moge isc zarejestrowac malego do lekarza na moje ubezpieczenie? Prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic! :(
_________________
Natalia:-)
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 12:21 am   

'przeniesione


krysta55 napisał/a:
Droga Bronko i Gosiu może najpierw same przeczytacie posty z linków do których odsyłacie. Bez obrazy ale nic nie dowiedziałam się o tym konkretnym szczepieniu p/gruźlicy. Tam gdzie mnie odesłałyście znajdują się inf na temat holenderskiego kalendarza szczepień lub jak zaktualizować polską książeczkę szczepień.
Na temat gruźlicy jest jedno zdanie kobiety która w Holandii nie szczepiła p/ gruźlicy.
Więc nic się nie dowiedziałam a temat został zamknięty.
Moje dzieci sa w wieku 5 i 6 lat to już do maluszków się nie zaliczają. Pytałam się czy ktoś zaszczepił dziecko w Holandii p/ gruźlicy która nie występuje w holenderskim kalendarzu szczepień a nie o tężec, błonnice, czy różyczkę.
Pytałam się jak to wygląda? Robią próbę tuberkulinowa? Kiedy odczytują wynik tej próby.
Ps.Jak bym się zapytała o szczepionkę p/kleszczowemu zapaleniu mózgu również odesłałybyście do szczepienia DKTB?
Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 12:43 am   

BCG-vaccinatie voor kinderen
Kinderen waarvan de ouders uit een land komen waar veel tuberculose voorkomt, kunnen een BCG-vaccinatie krijgen. Deze vaccinatie geven wij als een kind ongeveer 10 maanden oud is. Komt uw kind in aanmerking voor de BCG-vaccinatie? Dan ontvangt u van ons een uitnodiging voor de vaccinatie.

zrodlo tu http://ggd.groningen.nl/i...gen-tuberculose

Z powyzszego wynika , ze szczepi sie tylko do 10 miesiaca zycia i to te dzieci ktore przybyly do Holandii z kraju w ktorym odonotowuje sie zachorowania ,Starszych dzieci sie nie szczepi

oraz
osoby w tym dzieci , wyjezdzajace do krajow w ktorych notowane sa przypadki zchorowan na gruzlice
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 12, 2013 12:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 11:29 am   

Czy szczepienia od 13 m-ca beda juz w reke a nie w nozke jak dotychczas?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 5:50 pm   

Z tego co pamietam to tak, w ramie
 
 
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 9:47 pm   

A ja mam pytanie bardziej techniczne - gdy wysyłacie te dokumenty, np. właśnie ksero karty szczepień, to listem zwykłym czy poleconym? (nie wiem jak to się tutaj nazywa) Czyli czy tutaj zwykły list potrafi zaginąć po drodze tak jak w PL? :)
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 1:47 am   

Listem zwyklym wystarczy.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group