NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Sie 10, 2013 8:39 pm
Numer sofi bez meldunku w Polsce
Autor Wiadomość
seq! 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 11:15 am   Numer sofi bez meldunku w Polsce

Witam serdecznie.
Szukałem wszędzie ale nie mogłem znaleźć...
Chodzi o to,że moja znajoma chce przyjechać do Holandii i rozpocząć prace.
Jest tylko problem ponieważ nie jest nigdzie w Polsce zameldowana, nie ma adresu wpisanego w dowodzie, nie ma ważnego paszportu oraz nie posiada prawa jazdy.
Czy jest możliwość aby dostała sofi numer bez miejsca zameldowania w Polsce ?
Opcja meldunku w Holandii raczej też nie wchodzi w grę póki co.
Proszę o w miarę konkretną odpowiedź.
Dzieki i pozdrawiam ;)



E: Nikt nie potrafi pomóc ? :(
Ostatnio zmieniony przez seq! Czw Lip 25, 2013 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thelema44 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 2:35 pm   

Sprawa jest dosyć prosta:D Ja dostałem sofi 25 lipca 2013 po 12 dniach oczekiwania. Idziesz do Tax Office. Belasting. Mówisz, że przyjechała na 1-3 miesiące max (short stay) i tyle. Umawiają na spotkanie. Podczas spotkania w okienku wypełnia druczek, czeka jakieś 15 min i gotowe:D Najważniejsza sprawa to nie mówić, że chce się pozostać dłużej niż 2 - 3 miesiące. W przypadku "Short stay" nie wymagają zarejestrowanego meldunku W Holandii czy polsce. W druczku należy tylko wpisać adres korespondencyjny.

Pozdro
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 2:56 pm   

W Urzędzie Skarbowym trzeba podać adres stałego zameldowania w Polsce (należy mieć przy sobie aktualny polski paszport lub dowod) i adres tymczasowego zamieszkania na terenie Holandii. Jeśli pracę znajdzie dla nas pośrednik, najczęściej pomaga on nam też dopełnić wszelkich formalności. Ja nie spotakalem sie z sofi nr bez meldunku czyli krotko mowiac osoby bezdomnej, ale moze robia jakies wyjatki ?. Wiem, ze sofi nr byl mi potrzebny do pracy i zalatwienia mieszkania, ale mialem meldunek w PL
Ostatnio zmieniony przez schogun Czw Sie 01, 2013 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thelema44 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 3:33 pm   

Zapomniałem napisać, że nie posiadam meldunku w Polsce ani Holandii i numer Sofi wyrobiłem w taki sposób jak opisałem wyżej beż żadnych problemów. W City Hall nie wryobisz bez meldunku dlatego idziesz do Belastingu(Tax office) i tam to załatwisz.
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 4:33 pm   

Skoro Tobie wyrobili tzn , ze jednak mozna. Ja sie z tym nie spotkalem, ale majac meldunek wcale nie musialem :039:
 
 
thelema44 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 4:37 pm   

I to jeszcze w Rotterdamie. Sporo ludzi ma problemy w dużych miastach z załatwianiem "oficjalnych" spraw bez zarejestrowanego meldunku. Ogólnie ten "knif" z "short stay" i biurem podatkowym podsuneła księgowa od znajomego.\

Pozdro
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 9:21 pm   

thelema44, a co zrobisz po 3 m-cach tu pobytu ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
thelema44 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 9:31 pm   

Numer sofi jest na zawsze. A po 3 miesiącach się zobaczy, meldunek w holandii i tyle. A jeżeli ktoś się nie chce meldować w ogóle to już nie mój problem. Temat taki, że numer Sofi da się wyrobić bez zameldowań i tyle. Reszta to już nie moja brocha. Dałem tylko sposób jak można to zrobić. Sporo ludzi mieszka bez zameldowania parę lat w Holandii.

Pozdro:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group