NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Paź 04, 2013 7:19 pm
Z powrotem do polski.
Autor Wiadomość
piotrekpl 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 6:57 pm   Z powrotem do polski.

Czesc:D
Sprawa wyglada nastepujaco:
W nd 8.09 przyjechalismy do holandii z firma westflex. Jest to okropna firma, sprowadza ludzi z pl tylko zeby zajac miejsca w ich rozwalonych domkach za ktore kraja nas nie milosiernie. Na sam poczatek za same koszta przyjazdu i wyposazenia (buty, kaucje za klucze, bus itp.) bylismy z -150€. Praktycznie nie bylo pracy. Przez 1,5 tyg. przepracowalem z 9h (2 dni pracy, jedego az 1h gdzie pokrylo ot przejazd do pracy xD). Do tego zaliczka 50€ to juz jestem -200 czyli nic nie zarobilem za ta prace, same dlugi Tak samo moj kolega. I w tej firmie jest taki koles (Pedros, straszna szmata). On zalatwia roboty. Dzisiaj w koncu pojechalismy do roboty po tyg przerwy od ostatniej.
Bylismy dobrej mysli, zle nie moze az tak byc. Ale nie ten caly szmaciaz biegal nacpany od rana i poganial wszystkich. Mielismy obrywac liscie. Denerwujaca robota, jeszcze ta szklarnia. Caly mokry bylem po 1h. No i ten szmaciaz przyczepil sie do mojego kolegi (razem z innym kolesiem). On tez byl zdenerwowany i po chwili sprzeczki rzucil robote, ja poszedlem za nim bo sie do mnie tez przyczepili. Zwyzywalem go nie wiedzac ze to caly Pedros, no i przez to roboty nie dostane juz w tej firmie. Do tego nie chcial nas odwiezc do chaty to szlismy 10km z buta. Tak wiec do Nd mam sie wyniesc z kumplem z barakow.

Tu pojawia sie problem. Jak wrocic bez pieniedzy do polski :D Mieszkamy w okolicach Den Haag (Monster).
- Kasy na busa nie dostaniemy od firmy bo jeszcze im wisimy.
- Pozyczyc nie mamy skad.
- Slyszalem ze ambasada moze pomoc z powrotem ale przeczytalem negatywne opinie o urzednikach w polskiej ambasadzie w Hadze.
- I ostatecznośc, powrót na stopa. Ale do Nimieckiej granicy zeby zabrac sie z jakims TIRowcem jest 230km. Rowerem to nawet bedzie kilka dni:D

I jeszcze jedna mozliwosc zatrudnic sie w innym biurze. Ale tu jest inny problem. Kumpel nie mial BSN to dopiero mu biuro wyrobilo i wlasnie dostal dokument. Ja juz mialem BSN ale zostawilem go przez przypadek w domu :) Czy mozna go dostac w urzedzie skarbowym czy w inny sposob, nie dostalem jeszcze karty ubezpieczeniowej. I czy inne biuro to przyjmie. I tu kolejna sprawa jakies w miare normalne biuro w mojej okolicy z mieszkaniem i praca od zaraz. Znajdzie sie gdzies takie?

Tak wiec z gory dziekuje za odp. Moze ktos bedzie jechal teraz do PL i by nas podrzucil. Sam nie wiem co juz zrobic. Liczy sie czas, bo jutro tylko cos bede w stanie zalatwic.

Jak cos info tutaj, tele +31 687 458 093
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Paź 15, 2018 1:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 7:53 pm   

BSN to jest tylko numer. Mozesz go miec zapisanego nawet na serwetce.
 
 
marek_popczyk 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 8:35 pm   

Zadzwon/odwiedz polską ambasade. Obiło mi się kiedyś o uszy, że w nagłych przypadkach udzielają pożyczek na powrot do domu.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 10:06 am   

TenTyp napisał/a:
BSN to jest tylko numer. Mozesz go miec zapisanego nawet na serwetce.
Po raz kolejny musze CIe zasmucic bez kopi dokumentu z urzedu zadne biuro pracy nie wpisze go do systemu ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 10:38 am   

Beny.rac napisał/a:
TenTyp napisał/a:
BSN to jest tylko numer. Mozesz go miec zapisanego nawet na serwetce.
Po raz kolejny musze CIe zasmucic bez kopi dokumentu z urzedu zadne biuro pracy nie wpisze go do systemu ...


Niekoniecznie. W niektórych biurach wystarczy nr podać. A jak został w PL to może ktoś mógłby zeskanować i Ci wysłać mailem? Powrót stopem jest możliwy. Sama przerobiłam. Z Delft do granicy 2 auta, potem TIR do PL. Da się :)
_________________
<cenzura>
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 12:10 pm   

bagniaczka napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
TenTyp napisał/a:
BSN to jest tylko numer. Mozesz go miec zapisanego nawet na serwetce.
Po raz kolejny musze CIe zasmucic bez kopi dokumentu z urzedu zadne biuro pracy nie wpisze go do systemu ...


Niekoniecznie. W niektórych biurach wystarczy nr podać. A jak został w PL to może ktoś mógłby zeskanować i Ci wysłać mailem? Powrót stopem jest możliwy. Sama przerobiłam. Z Delft do granicy 2 auta, potem TIR do PL. Da się :)


dokladnie tak.
Jak ma sie karte ubezpieczeniowa to tam tez jest BSN.

Ambasada to nie forma udzielajaca pozyczek, to,ze ktos wladowal sie w klopoty nie myslac zeby wziac ze soba do obcego kraju troche grosza zeby miec chociaz na powrtot jak cos nie wyjdzie to nie ich problem. Pozyczaja kase ale w naprawde wyjatkowych sytuacjach, a tak doradzaja aby skontaktowac sie z rodzina by pomogla.
Mozna zadzwonic do firmy przewozowej powiedziec o sytuacji i zaplacic na miejscu w PL.
 
 
ublanta
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 1:53 pm   

Dokładnie, można firmie przewozowej zapłacić na miejscu w Polsce.
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 3:40 pm   

Wiesz Beny...
Ja przez biuro nigdy nie pracowalem ale zyje tutaj tak legalnie jak to jest mozliwe bedac wszedzie zarejestrowanym i nigdy nikomu nie przedstawialem oryginalu/kopii mojego BSN (nawet pracodawcy).

Wyglada na to, ze agencje kieruja sie innymi zasadami (musialem przegapic Twoj poprzedni post na ten temat).

Swoja droga juz nie raz mozna bylo zauwazyc, ze co inny region/bank/urzednik/firma to inne zasady.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 5:20 pm   

bagniaczka napisał/a:
Niekoniecznie.
We wszystkich biurach jakie mialem przyjemnosc odwiedzic zyczyli sobie dokumentu z urzedu / skanu / zdjecia itp nie wystarczal im sam nr wpisany na zwyklej kartce ...

TenTyp napisał/a:
Swoja droga juz nie raz mozna bylo zauwazyc, ze co inny region/bank/urzednik/firma to inne zasady.
Tutaj pewnie masz racje bo sam mialem przyjemnosc otwierac np kilka kont bankowych w roznych miastach i co miasto to mieli inne wymagania ... :039:

piotrekpl napisał/a:
Mielismy obrywac liscie. Denerwujaca robota, jeszcze ta szklarnia. Caly mokry bylem po 1h. No i ten szmaciaz przyczepil sie do mojego kolegi (razem z innym kolesiem).
Co do autora tematu to polecam CI prace w PL bo z tego co widze do pracy w NL sie nie nadajesz ...

Psss
Zycze udanego i bezpiecznego powrotu do kraju
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
icoteraz
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 7:26 am   

Ja polecam podbijac do ludzi w centrum miasta gdzieś, najlepiej do takich w średnim wieku, albo jak słyszysz, że mówią po polsku to po polsku, nawinąc że zostałem fucked up przez agencje i nei masz za co wrócić do domu, dobrze by było jakbyście se wzięli po torbie, co by nie myśleli, żescie so oszuści, i prosić o pare euro 1,2 ,5 na busa, po 8 gdzinach powinniscie uzbierac więcej mniż za dniówkę wtedy macie 2 opcje, albo edziecie od POOlski czego nie polecam, alb wynajmijcie se jakis cuś, są takie za 5-10 uero, no i sukajcie orboty nowej, jeśi chcecie ten numer wyciąć drugi dzięń z rzedy to ... zmieńcie miejscówkę no i szukajcie orboty, podrukujcie se cvki po eng i ciscie po biurach i wysylajci eprzez neta dacie rade
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 11:11 am   

icoteraz,
Cytat:

i prosić o pare euro 1,2 ,5 na busa, po 8 gdzinach powinniscie uzbierac więcej mniż za dniówkę


nie no super rada ... najlepiej wyzebrac !

Cytat:
jeśi chcecie ten numer wyciąć drugi dzięń z rzedy to ... zmieńcie miejscówkę


mam rozumiec ,ze w tym miejscu opisujesz wlasne doswiadczenia w zebractwie ... tfuu w spolecznej zbiorce pienieznej !
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 12:26 pm   

icoteraz,

Polak potrafi! :D
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 1:40 pm   

icoteraz,
A ja skladam Ci gratulacje za sarkazm i poczucie humoru.
 
 
Velos
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 1:38 pm   

[Widzę, że temat już parę dni ma, ale może pomóc innym]

Nie wracaj do polski. W jakim mieście jesteś? Przejdź się po pośredniakach, wytłumacz sytuację, że możesz pracować od już, że nie masz lokum, że agencja oszukała.

Dług u agencji olej. Ewentualnie jak się odbijesz to możesz im spłacić.

Następnym razem na budowe/produkcje/magazyn. Szklarnie to szatan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group