NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Gru 30, 2013 12:29 pm
operacja w Holandii na ubezpieczenie z biura
Autor Wiadomość
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:55 pm   

dzelaska napisał/a:
Bronka jestem ubezpieczona w HollandZorg...


I masz standart 350 euro eigen risico ? To tak jak pisalam na pewno bedziesz musiala zaplacic te kwote za wizyte u ginka plus operacje/zabieg. Zawsze mozesz splacac w ratach.

[ Dodano: Wto Paź 01, 2013 12:09 am ]
rybcia13 napisał/a:
Beny.rac, Faktycznie sporo biur ma takie ubezpieczenie, że pracownika nie interesuje eigen risico. Równiez za leki płaci pracodawca, mam tutaj na mysli leki wypisane na receptę. Wiem, bo pracowalam przez takie biuro i tak jest do dnia dzisiejszego.


A skladek biuro za Ciebie nie placi? Wiesz co, tak jak pisze Baileys to istnieje jedynie opcja wykupienia wlasnego ryzyka i wtedy czlowiek jest stratny 150 euro zamiast 350 euro ale osoby ktore nie chodza po lekarzach na pewno nie beda chcialy korzystac z takiej opcji bo i po co. To jest dobre jedynie dla tych, ktorzy czesto choruja. Poza tym nie kazda ubezpieczalnia oferuje opcje wykupienia wlasnego ryzyka wiec znajac realia podejrzewam, ze w zamian za to wyzsze sa inne koszta,a mniejsze zwroty za leki, terapie, dentyste itp. tutaj nie ma nic za darmo.
Sorry, ale nie uwierze ze pracodawca placi za pracownika wlasne ryzyko i za leki dopoki nie zobacze zrodla tej informacji na wlasne oczy.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 12:46 am   

Bronka, tylko ze wlasnie biura pracy ubezpieczaja ludzi colektywnie i z najwiekszym ryzykiem wlasnym czyli 850€ . Ludziom nic nie mowia bo sciagaja skladki jak za normalne ubezpieczenie , a w razie choroby idzie ktos z biura z chorym i placi za leki a wlasne ryzyko oplacaja odrazu jak przyjdzie do administacji b.pracy acceptgiro . Na setki ludzi ktorzy pracuja przez b.pracy zachoruje tylko kilka osob wiec im sie i tak oplaci zapalacic z wlasnej kieszeni to ryzyko za chorego . Takim cudownym sposobem sa oferowane ludziom ubezpieczenia bez ryzyka wlasnego . Oczywiscie nie w kazdym biurze tak jest ale napewno w 80% .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 8:44 am   

baileys napisał/a:
Bronka, tylko ze wlasnie biura pracy ubezpieczaja ludzi colektywnie i z najwiekszym ryzykiem wlasnym czyli 850€ . Ludziom nic nie mowia bo sciagaja skladki jak za normalne ubezpieczenie , a w razie choroby idzie ktos z biura z chorym i placi za leki a wlasne ryzyko oplacaja odrazu jak przyjdzie do administacji b.pracy acceptgiro . Na setki ludzi ktorzy pracuja przez b.pracy zachoruje tylko kilka osob wiec im sie i tak oplaci zapalacic z wlasnej kieszeni to ryzyko za chorego . Takim cudownym sposobem sa oferowane ludziom ubezpieczenia bez ryzyka wlasnego . Oczywiscie nie w kazdym biurze tak jest ale napewno w 80% .


No wlasnie, ubezpieczenie kolektywne - verzekering collectief ma duzo plusow, skladki sa nizsze a refundacje sa wieksze niz przy ubezpieczeniu indywidualnym. Takie ubezpieczenie ma plusy zarowno dla pracownika jak i pracodawcy. Tylko szkoda, ze wiele osob zyje w przeswiadczeniu ze to pracodawca jest na tyle laskawy i jak ten Swiety Mikolaj funduje im leki itp. cytuje Rybcia13 :
" Faktycznie sporo biur ma takie ubezpieczenie, że pracownika nie interesuje eigen risico. Równiez za leki płaci pracodawca, mam tutaj na mysli leki wypisane na receptę. "
Nic bardziej blednego ! Jesli pracownika nie interesuje eigen risico to znaczy ze pracownik je wykupil placac wyzsze skladki i koszty lekow nie pokrywa pracodawca tylko ubezpieczalnia.
Wystarczy poczytac troche postow zeby wiedziec ile osob nie widzialo na oczy swojej polisy, nie wiedza nawet jakie maja ubezpieczenie ani gdzie sa ubezpieczeni, wszystko odbywa sie w sposob tajemniczy - za raczke do lekarza wskazanego przez pracodawce, zakaz zmiany ubezpieczalni - malo bylo takich postow ? A jeszcze ile osob nie wie ze nalezy im sie dodatek zdrowotny ktory pobiera jego pracodawca - tez nie raz byly takie skargi.
Czyli krotko podsumowujac - Ci ktorzy maja ubezpieczenie zdrowotne poprzez pracodawce - jesli nie macie polisy ubezpieczeniowej żądajcie jej i sprawdzcie ile i za co placicie zeby nikt nie robil Was przyslowiowego konia.

Przy okazji troche info o ubezpieczeniu kolektywnym:

http://www.collectievezor...-werkgever.html
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 12:26 pm   

Bronka,

Ubezpieczalnia ZorgenZekerheid, Jeśli ktoś poprosi o polisę, to dostaje ja bez problemu, a ludzie biora polisy, bo potrzebuja do rozliczenia z zorgtoeslag. Pracownik płaci okolo 80 euro za ubezpieczenie na miesiąc.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 4:13 pm   

rybcia13 napisał/a:
Bronka,

Ubezpieczalnia ZorgenZekerheid, Jeśli ktoś poprosi o polisę, to dostaje ja bez problemu, a ludzie biora polisy, bo potrzebuja do rozliczenia z zorgtoeslag. Pracownik płaci okolo 80 euro za ubezpieczenie na miesiąc.


80 euro n miesic to jest zwiekszone ryzyko wlsne:

"Zorg en Zekerheid. U bent al verzekerd vanaf € 76,41 met een korting en een eigen risico van €500,00."

http://www.zorgenzekerhei...-en-offerte.htm
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 4:36 pm   

dzelaska napisał/a:
wiem wyniki po lacinie wysle mi moja siostra poleconym,,,dzwonilam dzisiaj do mojej ginekolog w Polsce powiedziala ze tutaj spokojnie ginekolog rozczyta co jest grane ale tak jak ona twierdzi potrzebny bedzie wymaz a raczej tez mala operacja ale zreszta zobaczymy co sie okaze ...najwzniejsze wlasnie co chce wiedziec to czy jest potzreba zmiany ubezpieczenia bo wiadomo takie biurowe to praktycznie niczego nie pokrywa(a moze sie nie znam ..nigdy nie chorowalam tutaj)pozdrawiam

Dzelaska pieknie ze siostra ci wysle , napewno lekarz ci rozczyta ale niestety musisz tu isc najpierw do lekarza domowego po skierowanie do specjalisty . Specjalista zas zadecyduje czy i jak bedzie dalej prowadzil twoje leczenie . Nie jest to tak jak w pl ze idziesz do specjalisty i po placzu . Czy to holand zorg czy tez inne ubezpieczenie nie robi roznicy musisz miec skierowanie od lekarza domowego . Jezeli bedzie potrzebna operacja to napewno ja ci zrobia czy to z ubezpieczenia poprzez b.pracy czy tez przez indywidualne , niestety niektore koszta podlegaja pod wlasne ryzyko i te bedziesz musiala pokryc sama . Jak wysokie jest twoje ryzyko to mozesz sie dowiedziec lub w ubezpieczalni lub z twojej polisy , tak samo sie dowiesz jakie masz to ubezpieczenie czy rozszezone czy tylko podstawowe . Mozesz zadzwonic do ubezpieczalni osobiscie , jedynie co potrzebujesz to nr ubezpieczenia a ten masz na twojej karcie . Dzoniac zapytaj czy pokryja ci wszystkie koszta czy i ile musisz sama zaplacic . Mozesz tez poszukac na stronie twojej ubezpieczalni co pokrywaja z jakiego ubezpieczenia .
pozatym zycze szybkiego powrotu do zdrowia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 7:23 pm   

baileys...pewnie ze ide pierw do lekarza domowego..nie wiem jakie mam ryzyko wlasne nigdy sie tym nie interesowalam ale jutro tam zadzwonie i sie wszystkiego dowiem...dzieki wam bardzo za rady,,w pracy z jedynymi opiniami jakimi sie spotykam to :jedz do Polski tutaj sie nie lecz,...strasznie narzekaja na lekarzy...a jakie jest wasze zdanie???
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 8:00 pm   

dzelaska napisał/a:
strasznie narzekaja na lekarzy...a jakie jest wasze zdanie???


Ale to juz pytanie na inny temat , bylo kilkakrotnie poruszane ..szukaj odpowiedzi na forum

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 01, 2013 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group