NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa gwarancyjne klienta
Autor Wiadomość
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 6:35 pm   Prawa gwarancyjne klienta

Witam,
Mam problem z samochodem kupionym w salonie ok. 1,5 roku temu. Po letnich upalach czarny dach pokryly spore matowe plamy. Najpierw myslalem ze to tylko jakis sok z drzew itp. ale po kilkukrotnym porzadnym pucowaniu okazalo sie ze lakier jest "spalony". Reszta auta jest biala i tam nie ma problemu. Zglosilem sie do dealera i uslyszalem po paru tygodniach czekania ze to jakies chemiczne uszkodzenie i moga to pomalowac ale na moj koszt. Napisalem odwolanie w ktorym umotywowalem ze nie jest to niczym polane itp. poniewaz uszkodzenie wystepuje wylacznie na czarnym dachu, nigdzie wiecej. Po kolejnych paru tygodniach dowiedzialem sie telefonicznie ze nie jest to fabryczne auto poniewaz nie bylo takiej wersji itp. Przedstawilem dokumenty zakupu u dealera tej marki ale w innym miescie. Po paru telefonach okazalo sie ze faktycznie auto ma taki lakier fabryczny ale pochodzi z importu z Belgii. Mniejsza z tym, stanelo na tym ze naprawia ten dach w ramach gwarancji, ale musze je zostawic na caly dzien w warsztacie. Problem w tym ze pracuje w miejscu gdzie nie moge dojechac transportem publicznym wiec poprosilem o auto zastepcze, jak to mialo juz kilkukrotnie u dealera tej samej marki tylko w innym miescie. Pan odparl z ironicznym usmieszkiem ze nie przysluguje auto zastepcze mimo ze jest to naprawa w ramach gwarancji. Moga mi udostepnic (wypozyczyc) auto ale odplatnie cos ok. 30eu plus koszty paliwa i ubezpieczenia... Czy ktos z forumowiczow zna konkretne przepisy w tej sprawie ? Mam wrazenie ze jestem przez tego dealera od samego poczatku zbywany i olewany. Prosze tez ew. o info gdzie w Holandii moge sie zwrocic ew. z atkimi lub podobnymi problemami wiazacymi sie z dochodzeniem praw klientow. Prosze o szybka odpowiedz, bo sprawa sie juz niebezpiecznie przeciaga, boje sie ze minie termin gwarancji na lakier lub cos w tym stylu. Mam wrazenie ze na tej "naprawie " sie nie skonczy, bo nawet nie chca powiedziec czy auto bedzie malowane czy tylko polerowane itp.
Pozdr
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 7:18 pm   

Robus_1,

Cytat:
ze nie przysluguje auto zastepcze mimo ze jest to naprawa w ramach gwarancji. Moga mi udostepnic (wypozyczyc) auto ale odplatnie cos ok. 30eu plus koszty paliwa i ubezpieczenia...


Niestety to by sie zgadzalo ,mialam podobna sytuacje, wlasne auto odstawione do naprawy
a auto zastepcze otrzymalam odplatnie , dodam ze tego rodzaju praktyke wprowadzono juz jakis czas temu ...kiedys tak nie bylo .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 6:54 am   

Aha, czyli dealer u ktorego wczesniej serwisowalem (i kupilem) to auto, po prostu wyswiadczal mi uprzejmosc. Szkoda, trzeba bedzie po prostu wypozyczyc auto zastepcze. Masz moze namiary na jakies "stowarzyszenie ochrony praw klienta" jakby ew. byly jakies problemy z naprawa tego dachu ? Powiedzieli ze naprawia to w jeden dzien, czyli to bedzie tylko polerowanie lakieru co nie naprawi przyczyny czyli "spalonego lakieru". Obawiam sie ze nie rozwiaze to problemu.
Pozdrawiam
 
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 9:34 am   

Musialabys wczytac sie w paragrafy warunkow reklamacji, poniewaz niedawno kupilam nowe auto i osobno wykupilam za 90 euro 3 letnia gwarancje na lakier, poniewaz standardowe warunki sa scisle okreslone a wystawiony na sloncu lakier wchodzi w reakcje chemiczna wiec... zalezy jaki dealer i jak to przyjmna. Auto do wypozyczenia to samo... dlatego warto wykupic w serwisie ich @pomoc@. Powodzenia!
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 10:26 am   

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuację abym musiał auto zostawić u dealera na dłużej niż godzinę bez otrzymania auta zastępczego. Choć muszę przyznać ,że często próbowano wcisnąć mi auto innej klasy (szczególnie dealerzy Mercedesa uparcie przekonywali mnie że nie ma wielkiej różnicy między klasą B a ML...) no i raz ze względu na to,że nie potrzebowałem właściwie auta zgodziłem się na rower jako pojazd zastępczy ale było to w myjni więc niech będzie. Zadzwoń więc do innego dealera i spytaj jak on to widzi. Poproś o opinię na oficjalnym forum marki. Jeżeli faktycznie tak traktowani są klienci tej marki to radzę zmienić auto.
Pozdrawiam.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 6:34 pm   

Ale numer...
Pojechalem dzis odebrac autko i... Dach wprawdzie pieknie pomalowany, ale przod auta skasowany... Pracownik wracajac z lakierni wbil sie nim pod tyl ciezarowki...
Od razu inna rozmowa, pytaja czy naprawiac czy moze inruillen i inne od nich kupie...
Na razie czekam na wycene mojego, czy ktos sie orientuje jak moge najlepiej sprobowac innej
wyceny, bo jak znam zycie beda chcieli maksymalnie zanizyc wartosc auta bo chociaz mialo tylko 1,5 roku to juz zdazylem najechac ponad 40 tys. km . Czy ktos juz moze byl w podobnej sytuacji i moze cos doradzic ? Przy okazji przestrzegam przed Mazda/Mitsubishi/Hyunday Dealer Nooteboom Barendrecht. Wczesniej bylem klientem dealera Mazdy w Hadze i bez porownania podejscie do klienta.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Robus_1 Pon Lis 04, 2013 6:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 6:59 pm   

Kiedys na stronie BOVAG były tabele z uśrednionymi wartościami pojazdów. Teraz chyba na autoscout24 lub autotrader są.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
  Wysłany: Wto Lis 05, 2013 6:52 am   

Dzieki Yannosick , na tej stronce autoscout24 jest faktycznie "cos w rodzaju kalkulatora w zaleznosci od rocznika, modelu i przebiegu" Dzieki :083:
Zobaczymy co mi dzis powiedza. Jestem w bojowym nastroju bo bylem swierzo po wydatkach dodatkowych typu drugi przeglad (prawie 600 eu ) plus kola zimowe (prawie 700eu) a boje sie ze oni uwzglednia tylko ten duzy przebieg.
Pozdr
Ostatnio zmieniony przez Robus_1 Wto Lis 05, 2013 6:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group