NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Sty 12, 2014 3:23 pm
Kontakt z urzedem antydyskryminacyjnym
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Wto Gru 10, 2013 4:15 pm   Kontakt z urzedem antydyskryminacyjnym

Siema,

Czy mozna uzyskac jakis namiar na urzad zajmujacy sie dyskryminacja pracownika na zakladzie pracy? Kto sie tym zajmuje.

Wczoraj miala miejsce pewna awantura z winy jakiegos goscia z Ameryki Południowej, ktory popchnal mnie i uderzyl w twarz a potem zwyzywal od jeb... Polakow, ze jestem glupi i rasista i kilka razy powtorzyl, ze mnie zabije.

Na razie wyslali go na urlop. Gosc robi na kontrakcie a zwiazki sa za nim, bo ma biedny 5 dzieci.

Ja nie podaruje takiemu cwelowi. Niech zapomni. Szczegolnie, ze awantura wynikla z prostej przyczyny - jechalem paleciakiem i bidula nie chcial sie z kolejnym kolorowym przesunac i jeszcze sapy do mnie.
 
 
MeryJane 
Poczatkujacy
MeryJane

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 22
Skąd: Deventer
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 4:35 pm   

http://www.rijksoverheid....CFZLKtAod8kcAkg


https://www.discriminatie...iminatie-melden


http://www.politie.nl/ond...criminatie.html

moje miasto ma tez odrebna organizacje zajmujaca sie takimi przypadkami na swoim terenie wiec mozliwe ze i u Ciebie jest cos takiego.

Powodzenia :)
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 4:46 pm   

Dziekuje slicznie.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 3:35 am   

Witaj w klubie! Ja dzien w dzien mam ochote ciapakow napier... bo nie moga sie przesunac kiedy pcham wozek ,a oni pogaduszki w kilku. Zycze powodzenia
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 6:21 pm   

Problem lezy w swiadkach. Stalo z 15 ludzi a teraz nikt nic nie wie. Potem ludzie sie dziwia czemu Polakow w dupe kopia.
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 6:24 pm   

moj maz nie ***, pracuje w firmie gdzie ponad 60% to polacy i o dziwo ma ten sam problem ale wlasnie z polakami, ktorzy maja problem z przesunieciem sie bo musza sie nagadac i zeby bylo malo to go jeszcze potrafia ladnie nazwac. Na szczescie pokazal ze z nim nie mozna zaczynac, dwoch panow wylecialo na bruk i sie reszta uspokoila.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 6:45 pm   

A ten maz to Holender i pewnie pracowity jest? Skoncz wymyslac prosze.
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 7:20 pm   

Winter napisał/a:
Skoncz wymyslac prosze.

to samo moglabym napisac o twoim poscie
Moj maz jest nigeryjczykiem z polskim obywatelstwem i niczego to nie zmienia bo w kazdej narodowosci znajda sie buraki ktore nie wiedza jak sie zachowywac. Uwiebiam jak jacys polacy wyzywaja mego meza po polsku nie wiedzac ze on to rozumie. Nie jeden juz sie zdziwil.
Mniejsza o wiekszosc jezeli zostales obrazony, poczules sie zdyskryminowany masz praw a nawet obowiazek dochodzic swoich praw, u mojego meza wystarczyla skarga u przelozonego i sprawa zostala super rozwiazana bo osoby dyskryminujace zostaly zwolnione. No ale moj maz mial swiadkow ktorzy nie bali sie mowic o tym co widzieli i slyszeli.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 6:40 am   

Winter a nie macie monitoringu w firmie?

W takiej sprawie jak opisujesz możesz pójść na posterunek policji. Możesz opowiedzieć co Cię spotkało. Boisz się naturalnie o swoje życie, bo nie wiesz co tak naprawdę może Ci grozić ze strony tego człowieka. Powinni Ci pomóc. Poza tym, jeśli nie masz świadków masz punkt zaczepny ; urlop tego człowieka z powodu danego zajścia. To w firmie jest odnotowane.

Porozmawiałbym też na Twoim miejscu z jakimś przełożonym i dał do zrozumienia, że dzisiaj Ty jutro kto inny a to zepsuje atmosferę w firmie bo kto lubi być oniewierany przez współpracowników?

Jeszcze raz radzę Ci policję zamiast tych dyskryminacji. Żyjemy w naszej Europie, gdzie nie możesz czuć się dyskryminowany będąc białym obywatelem UE. Jestem na 1000000000% pewien, że gdybyś był ciut ciemniejszy na skórze a modląc się spoglądał w strone Mekki to ten koleś już by nie pracował. Taki głupi świat niestety.

Powodzenia Ci życzę, i wytrwałości bo szukałeś pracy jakiś czas a teraz pewnie jakbyś mógł to byś pewnie zmienił... bywa. Głowa do góry!
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 5:04 pm   

jolcia29 napisał/a:

Moj maz jest nigeryjczykiem z polskim obywatelstwem


Nie mogłem się powstrzymać ale czy chodzi o Olisadebe?? Bo coś o nim cicho ostatnio :P

Z ciapkami zawsze był, jest I będzie problem. Niestety dzikusów ciężko będzie wychować na cywilizowanych ludzi. Możecie mnie banować itd za rasizm ale akurat ten gatunek jest jednym z najbardziej...hmmmm...problemowych.
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 6:43 pm   

vanrafell napisał/a:
Nie mogłem się powstrzymać ale czy chodzi o Olisadebe?? Bo coś o nim cicho ostatnio

hahaha, na prawde smieszne. tak na serio tak to on przestal kopac pilke i teraz pracuje w holenderskiej fabryce
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 6:43 pm   

vanrafell,

Cytat:
ale akurat ten gatunek



Nie no aryjczyk cala geba ... :119:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 7:04 pm   

Aryjczyk nie aryjczyk. Gochna Ty jesteś taka poprawnie polityczna czy tylko kazali Ci?

Chyba Ci kazali bo mi bana na 60 dni założyłaś za zgrywanie się z "czekających na zwrot od Najświętszej Panienki i dzieciątka" a tu za szerzenie nienawiści rasowej nic...

Dwa proste pytania a propos kolorowych:

- dlaczego mieszkania tam gdzie mieszkają różnej maści czciele allaha cieszą się tak słabym wzięciem? Pewnie sprzyjają temu przyjacielski postawy ludności tam mieszkającej. Chyba w dobie internetu nikogo nie dziwią małe osiedla w Anglii np. gdzie kozoje*y wprowadziły prawo szariatu (tak im się wydaje).

- kupiliście kiedyś telewizor, samochód, komputer, pralkę, lodówkę, stół czy golarkę MADE IN AFRICA? Nie. Nie dyskryminuję Afrykanów, tylko trzeba jednak wziąść poprawkę na to, że Ci ludzie żyjący w o niebo lepszych warunkach niż dawni np potomkowie wikingów nie wypracowali nic czym zachwycalibyśmy się do dziś. europejczycy, Azjaci wszycy tworzyli jakieś monumenty, które slawią dawne narody i władców do dziś a w Afryce? Dobra egipt i piramidy do Afryki mają się tak jak Ukraina do Ue...

Rasizm, jako postawa jest zła. Jesteśmy ludźmi, szanujmy się, jednak myślmy bo szlag mnie trafia jak slyszę, że tu czy tam zabraniają choinki bo kogoś to obraża. Wybaczcie ale ja jestem z Europy i tu święta były odkąd się urodziłem...

wracając do tematu. Winter rano nie doczytałem. Chłopie idź na policję za pobicie i agresję a nie dyskryminację. Dyskryminację zostaw sobie na koniec.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 12:46 am   

Mnie bardzo razi jak ktos nazywa ludzi o odmiennym kolorze skory ***, brudasami itp.
Tego typu okreslenia dla innej nacji sa nie do przyjecia :119:

Jak sie czujecie jak ktos okresla wszystkich Polakow jako zlodziej, pijakow i jezdzacych pod wplywem alkoholu awanturnikow?
To prawda, ze nie wszyscy tacy sa ale tez nikt nie moze powiedziec, ze takich Polakow nie ma.
Krytykowac, napietnowac mozna konkretne zachowana, a nie cale narody i nacje.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Pią Gru 13, 2013 12:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 7:43 am   Re: Kontakt z urzedem antydyskryminacyjnym

Winter napisał/a:
Siema,

Czy mozna uzyskac jakis namiar na urzad zajmujacy sie dyskryminacja pracownika na zakladzie pracy? Kto sie tym zajmuje.

Wczoraj miala miejsce pewna awantura z winy jakiegos goscia z Ameryki Południowej, ktory popchnal mnie i uderzyl w twarz a potem zwyzywal od jeb... Polakow, ze jestem glupi i rasista i kilka razy powtorzyl, ze mnie zabije.

Na razie wyslali go na urlop. Gosc robi na kontrakcie a zwiazki sa za nim, bo ma biedny 5 dzieci.

Ja nie podaruje takiemu cwelowi. Niech zapomni. Szczegolnie, ze awantura wynikla z prostej przyczyny - jechalem paleciakiem i bidula nie chcial sie z kolejnym kolorowym przesunac i jeszcze sapy do mnie.


Radze sie uspokoic i zastanowic kto tu ma problem. Jakis pajac grozi i wyzywa a Ty czujesz sie zdyskriminowany. Ok. Zachowanie Twojego napastnika jest agresywnoscia gdzie podloze lezy w jego bezsilnosci, strssie i malym poczuciu wartosci. ATy reagujesz. Coo oznacza ze tez nie czujesz sie pewny i jestes slaby. Radzilabym nie isc do urzedudow bo w konsekwencji moze tosie przeciw Tobie rozegrac. Co oczekujesz od organu meldunkowego o dyskriminacji czy policji? Zapewniam ze oprcz eldunku nic nie zrobia. Twoj pracodawca tez takich akcji z policja nie lubi. Jae zwiazki sa za nim?
Brzmi jak w komunie. Radze groznego omijac i cieszyc sie zyciem. I przygotowac sie do kolejnych tego typu akci. Rzywiduje sie ze nastapi tutaj wzrost.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group