NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skomplikowana sprawa z Eneco - Pomocy
Autor Wiadomość
asia1994
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 7
  Wysłany: Nie Gru 29, 2013 11:01 am   Skomplikowana sprawa z Eneco - Pomocy

Witam.

Sprawa jest skomplikowana i wygląda mniej wiecej tak:

1. Postanowiliśmy wynająć mieszkanie w Dordrechcie i tak też zrobiliśmy, podpisaliśmy umowę z właścicielem ( w sobote ) -piszę to po to bo trwało to 4 dni - wypełniliśmy kontrakt, właściciel powiedział że sami sobie mamy załatwiać sprawę z Eneco, on nam tylko wynajmuje .

2. Po 3 dniach dowiedzieliśmy się że straciliśmy pracę w Dordrechcie i przenosimy się do Venlo. Zadzwoniliśmy w ten sam dzień do własciciela informując go o tym, a on mówiąc że nie ma problemu oddał nam pieniądze we wtorek ( oczywiście wziął sobie nie mała cześć borgu).
My w tym mieszkaniu nie przespaliśmy ani jednej nocy. Nie wysyłałam nic do Eneco w sprawie płacenia im rachunków ponieważ mieszkanie zdałam po 4 dniach. Wszystko to działo się od 16-19 listopada.

3. Wszystko ok. Dziś patrze na moje konto w ING a tam w zakładce :

Mijn berichten
Er wordt € 65,00 van uw rekening afgeschreven.



Gdy klikam w ten link pojawia się :

Cytat:

ENECO SERVICES schrijft op 6 januari 2014 via het Europees incasso € 65,00 af van uw rekening.
Incasso bekijken
Wat betekent dit?
U heeft ENECO SERVICES met een doorlopend incasso gemachtigd om van uw rekening af te schrijven. Dat gebeurt voortaan met het nieuwe Europees incasso (met IBAN). Dat vervangt het Nederlandse incasso.

Al uw verstrekte incassomachtigingen blijven gewoon geldig. U hoeft niets te doen.

U ontvangt dit bericht omdat 1 van deze situaties geldt:
U wordt op basis van een in het verleden verstrekte incassomachtiging voor het eerst geïncasseerd via het nieuwe Europees incasso;
U heeft een nieuwe machtiging verstrekt en dit is de eerste incassoafschrijving.
Dit kunt u doen
Klik op 'Incasso bekijken' voor de details van het incasso
Is het incasso niet terecht? Dan kunt u deze vervolgens direct via Mijn ING weigeren
Heeft u vragen?
Heeft u vragen over de reden van dit incasso of is het incasso niet terecht? Neem dan contact op met ENECO SERVICES.



Potrzebuję porady ponieważ jestem kompletnie zdezorientowana o co w tym wszystkim chodzi.
W kontrakcie zawarty był mój rachunek konta ING ale przecież nic do Eneco nie wysyłalam. Gdy kontrakt zrywaliśmy własciciel na odwrocie napisał że zwrócił nam pieniądze i datę i schował do swoich teczek.
Moje pytania:
1. Czy to jest rachunek Eneco za ten okres 4 dni (?) czy za okres 2 tyg wypowiedzenia umowy?
2. Czy to jest może zgoda na polecenia stałe zapłaty z konta ING dla Eneco ( ponieważ istnieje opcja Anulowania lub zapłacenia tych 65€)
3. Co się stanie jeśli anuluje polecenie zapłaty tego rachunku ? Jakie będą tego konsekwencje dla mnie?

Załączam jeszcze zdjęcie rachunku o który się rozdchodzi :






Prosze o pomoc.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 11:54 am   

Mozesz anulowac te zaliczke,bo to na pewno jest ZALICZKA.Musisz jednak KONIECZNIE jak najszybciej zadzwonic do Eneco i do wlasciciela i wyjasnic te sprawe.W najgorszym wypadku zaplacisz za te cztery dni(na pewno mniej niz 65 e), chyba ze nie zapisalas stanow licznika.Wtedy masz problem.
 
 
asia1994
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 3:20 pm   

Dziękuje za odpowiedź.

Byliśmy teraz na tym mieszkaniu i już ktoś tam mieszka.
Anulowałam Incaso w ING na tą kwotę i jutro będziemy dzwonić do Eneco w celu wyjaśnienia problemu.

Widocznie właściciel zgłosił nas do Eneco już w poniedziałek, ale dlaczego jak nowi lokatorzy sie wprowadzili to automatycznie rachunki z tego mieszkania nie przeszly na nich?Czy przez to że nie chcą być tam zameldowani?

Mam zdjęcia liczników jak wchodziliśmy na mieszkanie, ale najgorsze jest to że nei mamy tego zerwanego kontraktu ponieważ przy zdaniu kluczy właściciel podarł naszą kopię a na swoim oryginalnym kontrakcie napisał że zwrócił nam kasę.

Myslałam ze to my musimy sie zglosic do Eneco lub innego dostawcy ze spisanymi licznikami a nie ze to zrobi za nas ten człowiek.

Nie wiem czy mam się czego obawiać czy poprostu bez mojego zameldowania, bez posiadania DigiD'u i bez wysłania przez Mnie stanu liczników do Eneco - to nie mogą być rachunki na Mnie.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 4:24 pm   

asia1994 napisał/a:
Myslałam ze to my musimy sie zglosic do Eneco lub innego dostawcy ze spisanymi licznikami a nie ze to zrobi za nas ten człowiek.

I tak byc powinno.To wlasciciel narobil mlynu ,a nie Ty.Niestety coraz czesciej slysze o takich sytuacjach,ze wynajmujacy lokal Holendrzy zachowuja sie nieuczciwie.Choc moze "wasz" chcial Wam pomoc,tylko mu nie wyszlo.

[ Dodano: Nie Gru 29, 2013 4:35 pm ]
asia1994 napisał/a:
ale dlaczego jak nowi lokatorzy sie wprowadzili to automatycznie rachunki z tego mieszkania nie przeszly na nich?

To nie dziala automatycznie.Kontrakt z dostawca energii trzeba zawrzec osobno.Moze nowi najemcy spisali liczniki.Wyslij do Eneco stany poczatkowe swoje i nowych najemcow.Jesli nie jest wielka roznica ,a z tego co opowiadasz byc nie powinna,sprobuj sie z nimi dogadac np.daj im 20 e.Nie zapomnij tylko albo anulowac ,albo zakonczyc kontrakt.Jedna uwaga-jesli kontrakt jest zawarty na czas okreslony i go zrywasz- placisz kare.Dlatego dzialaj jak najszybciej.
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 5:38 pm   

asia1994 napisał/a:
Dziękuje za odpowiedź.

Byliśmy teraz na tym mieszkaniu i już ktoś tam mieszka.
Anulowałam Incaso w ING na tą kwotę i jutro będziemy dzwonić do Eneco w celu wyjaśnienia problemu.

Widocznie właściciel zgłosił nas do Eneco już w poniedziałek, ale dlaczego jak nowi lokatorzy sie wprowadzili to automatycznie rachunki z tego mieszkania nie przeszly na nich?Czy przez to że nie chcą być tam zameldowani?

Mam zdjęcia liczników jak wchodziliśmy na mieszkanie, ale najgorsze jest to że nei mamy tego zerwanego kontraktu ponieważ przy zdaniu kluczy właściciel podarł naszą kopię a na swoim oryginalnym kontrakcie napisał że zwrócił nam kasę.


Rzeczywiscie umowe z eneco mozesz tylko ty osobiscie zawrzec i to dotyczy upowaznienia pobrania pieniedzy z twego konta. Super dziwna sprawa i niezgodna z prawem. Nie ignoruj rachunku i zadzwon do eneco. Powodzenia i naprawde czytajcie co podpisujecie. W nl wyglada wszystko na wolna amerykanke i kazdemu chodzi o zarobienie. Powodzenia.

Myslałam ze to my musimy sie zglosic do Eneco lub innego dostawcy ze spisanymi licznikami a nie ze to zrobi za nas ten człowiek.

Nie wiem czy mam się czego obawiać czy poprostu bez mojego zameldowania, bez posiadania DigiD'u i bez wysłania przez Mnie stanu liczników do Eneco - to nie mogą być rachunki na Mnie.



co wnosisz do tematu przytaczajac ten cytat ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Gru 31, 2013 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asia1994
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 7:46 pm   

Emmely pw ponieważ coś ci tu nie poszło.

czy to są te kary za zerwanie umowy z Eneco ?

https://thuis.eneco.nl/klantenservice/overstappen/opzegvergoeding/
Ostatnio zmieniony przez asia1994 Nie Gru 29, 2013 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:45 pm   

asia1994 napisał/a:
Emmely pw ponieważ coś ci tu nie poszło.

czy to są te kary za zerwanie umowy z Eneco ?

https://thuis.eneco.nl/klantenservice/overstappen/opzegvergoeding/


No kar za zerwanie umow nie ma. Wiem ze eneco jest w stanie naliczyc jakas tam kare jesli w danym czasie nie podpiszesz umowy a oni jedynie dostarczaja energie. W Rotterdamie dzieje sie tak przy mieszkaniach spoldzielczych. Naprawde musisz sie z nimi skontaktowac i sprawe wyjasnic. Wyglada na to ze upowaznilas wlasciciela mieszkania do podpisania umowy z eneco i pobrania zaliczki z banku poprzez automatyczne incasso. Super dziwna sytuacja. Jesli rachunku nie zaplacisz to nalicza kary plus incasso i eventualnie komornik. Czyli to juz bedzie chodzilo o pare setek. Niewiadomotez czy nowi lokatorzy maja podpisana umowe z eneco. W kazdym razie musisz koniecznie zerwac z nimi umowe i po wyjasnieniu nie sadze ze cos zaplacisz..

Ten link dotyczy osob jesli zmienia sie dostawce energii w trakcie trwania kontrktu. Was to nie dotyczy poniewaz zmieniacie miejsce zamieszkania. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez Emmely Pon Gru 30, 2013 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asia1994
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Gru 31, 2013 6:14 am   

Byłam wczoraj u ogarniętego w prawie księgowego i sprawa wygląda tak :

ten turas od którego wynajeliśmy te trafne mieszkanie ZAREJESTROWAŁ nas do Eneco, używając moich danych z kontraktu i dlatego na tym rachunku Incasso mam już numer klienta Eneco a rachunek jest od 28 listopada do 1 stycznia 2014 r (!)

Księgowy zadzwonił do Eneco i pierwsza babka nie wiedziała co zrobić, dopiero druga powiedziała, że rachunek "zamraża" i będą się z Nim kontaktować co dalej. Mi natomiast księgowy poradził aby isc po nowym roku na policje - z tym ze ktos bez mojej zgody uzyl moich danych ( mowil ze ta osoba jesli ma znajomosci w gementee - a wiem ze ma - moze mnie zameldowac zalozyc digit, nabrac dodatków itp itd a potem odwiedzi mnie komornik).
Kontrakt powinien podrzec on swoj a nam oddac oryginal z napisanym zwrotem kasy. Bylo odwrotnie. Madry Polak po szkodzie, wiem.


Podobno tak wykorzystuja takie sytuacje .

Mam pytanie:
Jak wygląda podpisanie umowy z Eneco? On mówił że skoro my nic nie podpisywaliśmy ani nie rejestrowaliśmy się z własnej woli ( a tak było, bo on jak to powiedzial - on nam tylko wynajmuje a eneco zalatwiacie sobie sami i nie musi to byc eneco- to ten Turek złąmał prawo).

Prosze o odpowiedź i dziękuje.
Ostatnio zmieniony przez asia1994 Wto Gru 31, 2013 6:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Wto Gru 31, 2013 6:32 pm   

asia1994 napisał/a:
Byłam wczoraj u ogarniętego w prawie księgowego i sprawa wygląda tak :

ten turas od którego wynajeliśmy te trafne mieszkanie ZAREJESTROWAŁ nas do Eneco, używając moich danych z kontraktu i dlatego na tym rachunku Incasso mam już numer klienta Eneco a rachunek jest od 28 listopada do 1 stycznia 2014 r (!)

Księgowy zadzwonił do Eneco i pierwsza babka nie wiedziała co zrobić, dopiero druga powiedziała, że rachunek "zamraża" i będą się z Nim kontaktować co dalej. Mi natomiast księgowy poradził aby isc po nowym roku na policje - z tym ze ktos bez mojej zgody uzyl moich danych ( mowil ze ta osoba jesli ma znajomosci w gementee - a wiem ze ma - moze mnie zameldowac zalozyc digit, nabrac dodatków itp itd a potem odwiedzi mnie komornik).
Kontrakt powinien podrzec on swoj a nam oddac oryginal z napisanym zwrotem kasy. Bylo odwrotnie. Madry Polak po szkodzie, wiem.


Kontrakt jest tu juz nieistotny. Sprawdz w gminie gdzie jestes zameldowana. Sprawdz mozliwosc otrzymania wlasnegodigi code. Wtedy masz dostep do wszystkich danych i nikt Cie nie nabije w butelke. Jesli w ciagu tygodnia eneco nie zareaguje to napisz list opisujacy sytuacje, posluguj sie nowym adresem. Narazie nie ma zadnego problemu i nie sadze ze bedzie. Takie umowyw takich sytuacjach sa zrywane w momencie przeprowadzki. Zawieranie nowych polega a zadzwonieniua oni wysylaja druk do wypelnienia. W sumie to eneco jest w bledzie jak do tej pory. Na policje szkoda czasu isc, przynajmniej narazie. Powodzenia


Podobno tak wykorzystuja takie sytuacje .

Mam pytanie:
Jak wygląda podpisanie umowy z Eneco? On mówił że skoro my nic nie podpisywaliśmy ani nie rejestrowaliśmy się z własnej woli ( a tak było, bo on jak to powiedzial - on nam tylko wynajmuje a eneco zalatwiacie sobie sami i nie musi to byc eneco- to ten Turek złąmał prawo).

Prosze o odpowiedź i dziękuje.






Nabijasz sobie posty ? o co ci chodzi ....? przeciez cytujac wypowiedzi innych osob nic nie wnosisz do tematu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Gru 31, 2013 6:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 9:30 am   

Jeśli umowa była terminowa np. na 1 rok - to jest kara za zerwanie umowy.

Cytat:
Contract aangegaan vanaf 1 juli 2009:

Resterende looptijd (maanden)


Opzegvergoeding per overeenkomst
0 tot 18 € 50
18 tot 24 € 75
24 tot 30 € 100
Meer dan 30 € 125


Istnieje także taki zapis, że jak zrezygnujesz w przeciągu 14 dni kalendarzowych to anulacja jest bezpłatna.

Jeśli umowę załatwiasz przez internet to nic nie musisz podpisywać. Przychodzi tylko potwierdzenie na adres, od kiedy Eneco jest twoim dostawcą.
 
 
federalni
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 3:31 am   Problem z Essent!

Ja mam również problem z dostawcą mediów.Mogę dopiąć do tego posta czy załozyć nowy?
Sama jestem świeża na forum :)
Pozdrawiam.
 
 
lovehermusic87 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 7:25 pm   

Eneco to sa najgorsi zlodzieje! Ja mialam powazna sprawe z nimi, ciagnie se to miesiacami. Wyobrazcie sobie, ze oni mi zalozyli nowa umowe na energie (druga, po pierwszej zakonczonej), bez mojej wiedzy?? Automatycznie pobrali oplate, kiedy ja juz na tym mieszkaniu dawno nie mieszkalam i wymeldowalam sie. Teraz zadam zwrotu tej kwoty, oni tylko przepraszaja, ze to blad systemu, a zadnego pisma wyjasniajacego jeszcze nie wyslali i czekam i mysle, ze sie nie doczekam. Nie mam slow na ta firme, jescze gorszego badziewia nie widzialam...
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 8:47 pm   

lovehermusic87 napisał/a:
Eneco to sa najgorsi zlodzieje! Ja mialam powazna sprawe z nimi, ciagnie se to miesiacami. Wyobrazcie sobie, ze oni mi zalozyli nowa umowe na energie (druga, po pierwszej zakonczonej), bez mojej wiedzy?? Automatycznie pobrali oplate, kiedy ja juz na tym mieszkaniu dawno nie mieszkalam i wymeldowalam sie. Teraz zadam zwrotu tej kwoty, oni tylko przepraszaja, ze to blad systemu, a zadnego pisma wyjasniajacego jeszcze nie wyslali i czekam i mysle, ze sie nie doczekam. Nie mam slow na ta firme, jescze gorszego badziewia nie widzialam...


Witam,
Mysle ze wszystko da sie wyjasnic, mozesz przyblizyc troche swoj problem?
_________________
Mariusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group