NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Czw Sty 09, 2014 10:32 pm
Identificatie Kaart?
Autor Wiadomość
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 6:35 pm   Identificatie Kaart?

Osoba, u której będę wynajmować mieszkanie, przy spisywaniu umowy prosiła mnie o Identificatie Kaart, a jak nie mam to mam się o nią postarać. Czy osobie, która jeszcze nie ma obywatelstwa holenderskiego, ale jest w związku małżeńskim z Holendrem taką kartę wydają? jeśli tak, to gdzie się zgłosić (do gemeente?)? Jestem też ciekawa, czy meldunek ma jakiś wpływ na jej wydanie - co jeśli nie wymeldowałam się z Polski? Oświećcie mnie w tej materii, bo znajomi i rodzina z Holandii nie wiedzą.
_________________
Ilwa
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 6:49 pm   

Ilwa,

nie bedziesz miala takiej mozliwosci przynajmniej narazie
Cytat:

Als u de Nederlandse nationaliteit heeft, kunt u een paspoort of identiteitskaart (ID-kaart) aanvragen bij de gemeente waar u staat ingeschreven. U moet beide documenten persoonlijk aanvragen. U moet bij het aanvragen al uw reisdocumenten meenemen (paspoort en ID-kaart). Ook als deze verlopen zijn. Ook heeft u 1 goedgelijkende kleurenpasfoto nodig die voldoet aan de pasfoto-eisen. De ID-kaart en het paspoort worden ook wel reisdocumenten genoemd. U mag tegelijkertijd een paspoort én een Nederlandse identiteitskaart bezitten. Beide zijn meestal 5 jaar geldig
.


http://www.rijksoverheid....dentiteitskaart
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 9:21 pm   Re: Identificatie Kaart?

Ilwa napisał/a:
Osoba, u której będę wynajmować mieszkanie, przy spisywaniu umowy prosiła mnie o Identificatie Kaart, a jak nie mam to mam się o nią postarać. Czy osobie, która jeszcze nie ma obywatelstwa holenderskiego, ale jest w związku małżeńskim z Holendrem taką kartę wydają? jeśli tak, to gdzie się zgłosić (do gemeente?)? Jestem też ciekawa, czy meldunek ma jakiś wpływ na jej wydanie - co jeśli nie wymeldowałam się z Polski? Oświećcie mnie w tej materii, bo znajomi i rodzina z Holandii nie wiedzą.



ID otrzymasz jak bedziesz miala obywatelstwo holenderskie. To samo dotyczy paszportu holenderskiego. Jesli przebywasz w zwiazku z Holendrem to radze zglosic sie w IND. Mozesz otrzymac karte identifiacyjna przez IND. Wiem ze mowia ze jesli jestes z UE jest to niepotrzebne ale tak do konca nie jest. Nie do konca rozumiem po co temu wlascicielowi ID. Glownym najemca moze byc Twoj maz przeciez? Nikt tutaj nie wymaga wymeldowania z Polski.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 9:55 pm   

Ilwa napisał/a:
Osoba, u której będę wynajmować mieszkanie, przy spisywaniu umowy prosiła mnie o Identificatie Kaart, a jak nie mam to mam się o nią postarać.

Nie masz dowodu osobistego?
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 6:07 pm   Re: Identificatie Kaart?

Emmely napisał/a:

ID otrzymasz jak bedziesz miala obywatelstwo holenderskie. To samo dotyczy paszportu holenderskiego. Jesli przebywasz w zwiazku z Holendrem to radze zglosic sie w IND. Mozesz otrzymac karte identifiacyjna przez IND. Wiem ze mowia ze jesli jestes z UE jest to niepotrzebne ale tak do konca nie jest. Nie do konca rozumiem po co temu wlascicielowi ID. Glownym najemca moze byc Twoj maz przeciez? Nikt tutaj nie wymaga wymeldowania z Polski.


Dziękuję Emmely :) Jeszcze jedno pytanie: A co z DigiD? Też trzeba mieć obywatelstwo, by to otrzymać?

Mathnl napisał/a:
Nie masz dowodu osobistego?


Mam dowód osobisty.
_________________
Ilwa
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 7:27 pm   

Ilwa napisał/a:
Mam dowód osobisty.

I to jest Twoja identiteitskaart.

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 7:37 pm ]
Ilwa napisał/a:
A co z DigiD? Też trzeba mieć obywatelstwo, by to otrzymać?

Nie musisz miec obywatelstwa NL,ale potrzebujesz meldunku.

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 7:42 pm ]
Emmely napisał/a:
ID otrzymasz jak bedziesz miala obywatelstwo holenderskie

A jak ma polskie obywatelstwo to nie otrzyma ID???ID card to po prostu dowod osobisty.Polak ma polski,Holender holenderski a Niemiec niemiecki.Ale to caly czas ID card.

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 7:47 pm ]
Emmely napisał/a:
Mozesz otrzymac karte identifiacyjna przez IND.

Bardzo prosze o link jak wyglada "karta identyfikacyjna przez IND",bo ja nie moge znalezc.I tusze,ze wiesz co to jest verblijfsvergunning.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Czw Sty 09, 2014 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 7:54 pm   

Mathnl napisał/a:

Ilwa napisał/a:
A co z DigiD? Też trzeba mieć obywatelstwo, by to otrzymać?

Nie musisz miec obywatelstwa NL,ale potrzebujesz meldunku.


OK, dzięki.

Emmely napisał/a:
Mozesz otrzymac karte identifiacyjna przez IND.

Mathnl napisał/a:
Bardzo prosze o link jak wyglada "karta identyfikacyjna przez IND",bo ja nie moge znalezc.I tusze,ze wiesz co to jest verblijfsvergunning.


Kilka lat temu, gdy po raz pierwszy jechałam do Holandii na 4 lata nie musiałam mieć pozwolenia na pobyt, wystarczył meldunek w gemeente. Zmieniło się coś w kwestii verblijfsvergunning?
_________________
Ilwa
Ostatnio zmieniony przez Ilwa Czw Sty 09, 2014 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 7:54 pm   

http://en.wikipedia.org/wiki/Polish_identity_card

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 7:57 pm ]
Ilwa napisał/a:
Kilka lat temu, gdy po raz pierwszy jechałam do Holandii na 4 lata nie musiałam mieć pozwolenia na pobyt, wystarczył meldunek w gemeente. Zmieniło się coś w kwestii verblijfsvergunning?

Nic sie nie zmienilo.Nadal nie musisz,ale niektore sprawy urzedowe wymagaja zezwolenia na pobyt staly albo latwiej je przeskoczyc.
http://www.nuffic.nl/toel...r-eu-onderdanen

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 7:59 pm ]
Is de inschrijving verplicht?

Nee, maar het kan wel handig zijn. Bij onder meer het aanvragen van huurtoeslag, het aangaan van een ziektekostenverzekering of het afsluiten van een hypotheek kan hierom gevraagd worden.
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:11 pm   Re: Identificatie Kaart?

Jeszcze jedno pytanie: A co z DigiD? Też trzeba mieć obywatelstwo, by to otrzymać?


Wejdz na strone DigiD aanvragen i wypelnij formularz. Jesli masz zameldowanie i sofienumer to powinnas dostac. Jest obecnie super balagan urzedowy i prawo ktore istnialo latami tak pomieszali ze sie sami zgubili. Jesli tutaj mieszkasz to bez DigiD nic w urzedzie nie zalatwisz. To super proste przy odrobinie znajomosci jezyka.
Powodzenia.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:22 pm   

Emmely napisał/a:
Jest obecnie super balagan urzedowy i prawo ktore istnialo latami tak pomieszali ze sie sami zgubili. Jesli tutaj mieszkasz to bez DigiD nic w urzedzie nie zalatwisz.

Koncz wasc,wstydu oszczedz.
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:22 pm   

Karta identyfikacyjna wydana przez IND jest stwierdzajaca ze mieszkasz tutaj na stale. Jest to dokument holenderski czasami super pomocny jesli chodzi o sprawy finansowe a i rowniez nie bez znaczenia jesli kiedys bedziesz chcial ubiegac sie o obywatelstwo badz socjal. W kazdym razie nie trzeba udawadniac ze tutaj iles tam lat pracowales.
Idziesz do IND i mowisz ze chcesz verblijfsverguning. Musisz byc zameldowany, miec kontrakt pracy, ubezpieczenie. Kiedys dostawalo sie na rok i to dotyczyly rowniez czlonkow UE (wtedy Polska do niej nie nalezala). Co roku sie przedluzalo i chyba po 3 latach dostalas na kolejne 2. Po 5 latach mozna bylo sie starac o obywatelstwo.
Moga wyslac Cie z powrotem mowiac ze dla czlonkow UE nei potrzebne, ale ja bym sie uparla ze chce.
Obecne zmiany zmierzaja do tego co bylo. To w sumie logiczna procedura.
Niestety do konca nei wiem jak to obecnei dziala jak sie cos dowiem to napisze. Ale ja bym probowala juz na takim etapie.

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 8:32 pm ]
Mathnl napisał/a:
Emmely napisał/a:
Jest obecnie super balagan urzedowy i prawo ktore istnialo latami tak pomieszali ze sie sami zgubili. Jesli tutaj mieszkasz to bez DigiD nic w urzedzie nie zalatwisz.

Koncz wasc,wstydu oszczedz.


No Mathnl, mi sie bez DigiD nic nie udaje zalatwic. Jesli to robisz na formularzach dlugopisem wypelnionych to masz fajnie.

A jesli chodzi o balagan urzedowy to jest tak wspanialy ze autobusami przywozili Bulgarow, meldowali i toeslagen pobierali. Do konca niewiadomo kto i ile ale to swiadczy o madrosci urzedow.
A tak na marginesie, to brzydko mowisz. Troche Kultury?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 9:23 pm   

Emmely napisał/a:
Karta identyfikacyjna wydana przez IND jest stwierdzajaca ze mieszkasz tutaj na stale. Jest to dokument holenderski


co ty pierdzielisz ? jakaz to karta identyfikacyjna jest wydawana przez IND ? wlepka w paszport to i owszem ! ale nie taki dokument
Karte identyfikacyjana wydaje tylko i wylacznie Gemeente , kobieto idz sie lecz na nogi bo na glowe to juz za pozno, kogo ty chcesz na forum w blad wporowadzic ?
gdzie jest moderator, by te dyrdymaly co tu ta kobieta z bujna fantazja wypisuje ,usunal :119:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Sty 09, 2014 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:28 pm   

Emmely napisał/a:

Idziesz do IND i mowisz ze chcesz verblijfsverguning. Musisz byc zameldowany, miec kontrakt pracy, ubezpieczenie.




Mylisz pojecia, verblijfdocument to jest dokument pobytu dla obcokrajowcow.
IDcard to jest dowod osobisty, ktory moga miec tylko i wylacznie obywatele danego kraju.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:32 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Mylisz pojecia, verblijfdocument to jest dokument pobytu dla obcokrajowcow.
IDcard to jest dowod osobisty, ktory moga miec tylko i wylacznie obywatele danego kraju.

Amen

Autorka tego watku otrzymala odpowiedzi na swoje pytania

Jesli nie jest nimi usatysfakcjonowana to proponuje szukac odpowiedzi

w temacie dotyczacym IND,
- ewentualnie innych dotyczacych otrzymania obywatelstwa
- malzenstw mieszanych ....
- zameldowania , etc... temat zamykam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group