NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z lokatorami
Autor Wiadomość
riddera
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 6:20 pm   problem z lokatorami

przeszukałam posty i niestety nie znalazłam podobnej sprawy.

mianowicie mójproblem polega na tym iż, rok temu wynajęłam z chłopakiem od maklera apartament. kontrakt został sporządzony na nas dwoje. pokryłam wszystkie związane ztym koszty tj borg oraz opłata maklerska, do tego czynsz jest pobierany automatycznie z mojego konta.
jest to duży apartament i uzyskałam zgode na możliwośc zmaieskznia tam max 4 osób. więc pozwoliłam znajomej parze wynając pokój. nie podpisywałam z nimi żadnej umowy. zameldowałam siebie z chłopakiem oraz tą parę. jednak po roku czasu okazuje się że ta para jest uciążliwym lokatorem. i poprosiłam ich o wyprowadzenie się. niestety oni odmawiaja mi tego, grożąc i stawiając sie że nie mam prawa ich wyrzucić. co mam w tej sprawie zrobić? proszę o pomoc.
 
 
Anne1205
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 10:25 am   Re: problem z lokatorami

[quote="riddera"]przeszukałam posty i niestety nie znalazłam podobnej sprawy.

Skontaktuj sie z wlascicielem albo maklerem i przedstaw problem. Ja bym osobiscie z umowa udala sie do gminy i powiedziala ze jestes glownym najemca i mieszkasz tam tylko Ty z chlopakiem. Moze to chwyt ponizej pasa ale sami tez nie sa fajni. Nie masz z nimi slubu ani to Twoje dziecia na dodatek nie maja umowy. Powodzenia.
 
 
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 3:01 pm   

Wydaje mi się że skoro umowa z maklerem jest na Was to Wy macie prawo do decydowania kto z Wami mieszka lub nie.

Jeśli nie macie spisanej umowy z uciążliwymi lokatorami, proponuję dać im termin 2 tyg. na wyprowadzenie się, w międzyczasie skontaktowałabym się z maklerem i przedstawiła problem i spytała czy jest możliwość zmiany zamków w wynajmowanym apartamencie.

Jeśli po okresie 2 tyg. para dobrowolnie się nie wyprowadzi, wymeldowałabym ich z mieszkania i zmieniła zamki a ich rzeczy wystawiłabym za drzwi.

[ Dodano: Nie Lut 09, 2014 3:03 pm ]
Jeśli by się dobijali do mieszkania, można wezwać policję i powiedzieć że ci ludzie tu nie mieszkają i zakłócają Wam spokój, powinno pomóc.
 
 
riddera
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 6:46 pm   

dziękuje wszytskim za odpowiedzi. jutro lece do maklera. trudno będę musiała wyciągac wszytskie brudy na wierzch. chciałam po dobroci ale widac że z niektórymi się nie da..
 
 
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 7:31 pm   

Niestety nieraz w życiu tak bywa, że ktoś jest ugodowy i chce załatwić sprawę polubownie, lecz tak się nie da w niektórych przypadkach, bo inni w perfidny sposób wykorzystują dobroć człowieka i jak dasz im palca to chcą całą rękę i wtedy należy myśleć tylko i wyłącznie o swojej osobie i trzeba takim hieną pokazać pazurki.
Powodzenia życzę i mam nadzieję że sytuacja rozwiąże się pozytywnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group