NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Olbrzymi problem z holendrem
Autor Wiadomość
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:09 am   Olbrzymi problem z holendrem

Witam wszystkich
Wynajmuje dom przy granicy z NL ale po str.niemieckiej od holendra ktory ten dom wybudowal ale w dokumentach on stoi na wlascicielke czyli jego byla zone.
Holender mieszka obok nas ze swoja nowa rodzina i robi nam od 1,5 roku duzo problemow, szykanowanie,wyzywanie itd....naprawde dluzsza historia nadajaca sie bardziej dla psychoanalityka jak na forum dlarodakow ;( Na poczatku wygadal sie sam ze ma sporo dlugow w NL i ze oficjalnie nie moze miec nic na siebie dlatego dom jest na jego zone a perfumeria w Venlo stoi na nazwisko slupa kumpla.
Teraz pytanie:
- gdzie i do kogo moglbym to zglosic w okol.Roermond/Limburg
Facet mieszka w DE obok mnie nielegalnie bez zameldowania.
Pytanie w urzedzie w DE ale nie maja na niego haka bo zawsze moze powiedziec ze on jest u swojej przyjaciolki jako gosc.
Chcialbym zglosic albo do jakiejs instytucji albo do komornika z tego regionu anonimowo ze taki i taki ukrywa sie w DE i pod przykrywka kumpla szefa prowadzi codziennie perfumerie w Venlo gdzie mozna go codziennie spotkac.
Z gory dzieki za porady i wskazowki
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 5:41 pm   

A nie prościej zmienić lokal i mieć świety spokój.
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 5:43 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
A nie prościej zmienić lokal i mieć świety spokój.


Kazdy nam to samo radzi ale chyba nie wiesz jak ciezko z 3 dzieci znalezc dom do wynajecia ... najgorsze jest ze czlowiek placi na czas i musi sie borykac z takimi problemami...bo co ze wschodniej Europy jestesmy przybysze co ?
Gosc ma jeszcze 2500 Euro naszej kaucji i to tez chcialbym odzyskac.
Poradzcie mi cos ciekawszego ;)
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 7:54 pm   

Skąd wiesz, że prowadzi on perfumerię?

Znajdź sobie mieszkanie i nie rób ludziom kłopotu zadając pytania w stylu czy chcieliby też ubrudzić się Twoją kupą. Co Ty sobie myślisz, że jak doniesiesz na niego to wszystko będzie po staremu? Równie dobrze, możecie utracić to mieszkanie gdyż jego sytuacja prawna nie jest jasna.

Radzę mimo wszystko szukać mieszkania, znaleźć i się wyprowadzić. Faceta przy okazji nagrać jak was wyzywa. Pewnie nie będzie chciał oddać kaucji to go postraszyć ewentualnym donosem. Mimo wszystko donoszenie nie jest postawą moralną ocenianą pozytywnie. On jest bydlakiem dla was, Ty możesz zachować się jak człowiek.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:17 pm   

arecky69, nie przesadzaj... z wynajęciem w Niemczech Polacy nie mają problemów. Również jestem za tym by na nikogo nie donosić, tym bardziej że Twoje informacje mogą się okazać tylko plotkami i narobisz tylko sobie i komuś kłopotów. Bądź mężczyzną i weź się w garść, zamiast plotkować.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 7:31 am   

Estamos napisał/a:
Skąd wiesz, że prowadzi on perfumerię?

Znajdź sobie mieszkanie i nie rób ludziom kłopotu zadając pytania w stylu czy chcieliby też ubrudzić się Twoją kupą. Co Ty sobie myślisz, że jak doniesiesz na niego to wszystko będzie po staremu? Równie dobrze, możecie utracić to mieszkanie gdyż jego sytuacja prawna nie jest jasna.

Radzę mimo wszystko szukać mieszkania, znaleźć i się wyprowadzić. Faceta przy okazji nagrać jak was wyzywa. Pewnie nie będzie chciał oddać kaucji to go postraszyć ewentualnym donosem. Mimo wszystko donoszenie nie jest postawą moralną ocenianą pozytywnie. On jest bydlakiem dla was, Ty możesz zachować się jak człowiek.


Wiem ze prowadzi na czarno perfumerie bo chwalil sie nam tym i na otwarciu bylismy u niego i zrobilismy zakupy na przeszlo 250 Euro....okazalo sie ze to nie oryginalne perfumy sprzedawane jako outlet...nie wazne to jestem w stanie przebolec...

[ Dodano: Czw Lut 13, 2014 7:34 am ]
mamqa napisał/a:
arecky69, nie przesadzaj... z wynajęciem w Niemczech Polacy nie mają problemów. Również jestem za tym by na nikogo nie donosić, tym bardziej że Twoje informacje mogą się okazać tylko plotkami i narobisz tylko sobie i komuś kłopotów. Bądź mężczyzną i weź się w garść, zamiast plotkować.


Domyslalem sie ze znajde tego typu porady ...jak mezczyzna moglbym zachowac sie bedac w PL czyli ide i gadam z facetem ewent. daje mu w ryj....tu jest inne prawo i inni ludzie...ludzie-swinie a ja broniac sie schodze naturalnie do ich poziomu...
Ale nie pozwole sobie zeby ani mnie ani moje dzieci nazywano od"polskich szmat"...nie znacie pikantnych szczegolow tej pieknej opowiesci i wierze ze jesli ktores z Was bylo w mojej pozycji, w mojej sytuacji emocjonalnej nie pisalibyscie takich rzeczy komus radzac.
Proste on chce mi zaszkodzic , klamie, pisze bzdury, wysyla listy od adwokata, szykanuje wiec ja mam sie nadstawiac i dawac sie lac ??
O nie...
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 9:45 am   

arecky69, przesadzasz, nikt od szmat Cię nie wyzywał, tym bardziej polskich - w końcu jesteśmy tej samej narodowości. Po prostu weź rusz się i wynajmij inne mieszkanie, borg jak rozumiem ma właścicielka więc dostaniesz go bez problemu, a nawet jak będzie Ci robiła jakieś problemu to jak masz umowę to bez problemu musi Ci go zwrócić, łaski Ci nie robi, takie jest prawo.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 9:50 am   

arecky69,

Czekaj, wiec w Polsce jest prawo ze gadasz z kims i ewentualnie dajesz mu w ryj? I to jest uwazane ze tak powinien sie zachowac mezczyzna?

A tak na serio, wlasnie przez to ze juz nie zadajesz sie z takim idiota, pokazujesz ze jestes na innym, wyzszym poziomie niz on. Przeprowadzasz sie i twoj problem znika, a on zostaje ze swoim problemami.

Ale jakbys chcial sypnac:

Tel do UWV, jesli kreci cos z zasilkami:
http://www.uwv.nl/particu...aude/index.aspx

Tel jesli podejrzewasz ze robi przekrety z meldunkiem:
https://www.overheid.nl/identiteitsfraude

Ale ja bym postapil tak:
http://www.youtube.com/watch?v=hAuSTQUa3tM
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 9:57 am   

mamqa napisał/a:
arecky69, przesadzasz, nikt od szmat Cię nie wyzywał, tym bardziej polskich - w końcu jesteśmy tej samej narodowości. Po prostu weź rusz się i wynajmij inne mieszkanie, borg jak rozumiem ma właścicielka więc dostaniesz go bez problemu, a nawet jak będzie Ci robiła jakieś problemu to jak masz umowę to bez problemu musi Ci go zwrócić, łaski Ci nie robi, takie jest prawo.


Nie w sensie ze na forum tylko takie slowa ja i moje corki slyszymy regularnie od holendra, jego konkubiny i jej dzieci...
Jeszcze raz powtarzam nie jest latwo znalezc cos duzej rodzinie!!
Jesli ktos jest w stanie pomoc to zapraszam ;)

[ Dodano: Czw Lut 13, 2014 10:09 am ]
GeraltRivia napisał/a:
arecky69,

Czekaj, wiec w Polsce jest prawo ze gadasz z kims i ewentualnie dajesz mu w ryj? I to jest uwazane ze tak powinien sie zachowac mezczyzna?

A tak na serio, wlasnie przez to ze juz nie zadajesz sie z takim idiota, pokazujesz ze jestes na innym, wyzszym poziomie niz on. Przeprowadzasz sie i twoj problem znika, a on zostaje ze swoim problemami.

Ale jakbys chcial sypnac:

Tel do UWV, jesli kreci cos z zasilkami:
http://www.uwv.nl/particu...aude/index.aspx

Tel jesli podejrzewasz ze robi przekrety z meldunkiem:
https://www.overheid.nl/identiteitsfraude

Ale ja bym postapil tak:
http://www.youtube.com/watch?v=hAuSTQUa3tM


Normalnie to nie w moim stylu ale to byl przyklad bo juz mi rece opadaja...
Tak samo nie jest w moim stylu sypanie jestem wrecz przeciwnikiem donosicielstwa ale...w tym przypadku musze cos zrobic zeby sie bronic.Poki co sprawa jest w Sadzie w DE mimo ze brakuje mu argumentow do wyrzucenia nas chce nam zaszkodzic.
M.in.dom ktory wynajmuje ma o 30m2 mniej jak na umowie.
To jest podstawa zeby on mogl dostac za to kare.
To zwykle oszustwo!!
Jesli popieracie oszustow to tylko pozostaje mi pogratulowac !!
Ostatnio zmieniony przez arecky69 Czw Lut 13, 2014 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 10:15 am   

arecky69,

Nikt oszustow nie popiera, tylko po pierwsze znamy jedynie twoja wersje wydarzen a po drugie kazdy ci radzi ze przez konflikt duzo nie zyskasz a mozesz sobie odpuscic i miec swiety spokoj.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Lut 13, 2014 10:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 10:47 am   

Piszesz ze nie pozwolisz zeby was wyzywano, a sam chcesz jeszcze bardziej podkrecic sytuacje donoszac na niego. Ja jakbym chciala to zakonczyc to bym sie wyprowadzila i tyle. Moze nie jest latwo znalezc mieszkanie dla duzej rodziny ale od pisania i szukania info jak gdzie i do kogo doniesc marnujesz swoj cenny czas ktory moglbys poswiecic na szukanie lepszego miejsca dla ciebie i rodziny.
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 10:50 am   

jolcia29 napisał/a:
Piszesz ze nie pozwolisz zeby was wyzywano, a sam chcesz jeszcze bardziej podkrecic sytuacje donoszac na niego. Ja jakbym chciala to zakonczyc to bym sie wyprowadzila i tyle. Moze nie jest latwo znalezc mieszkanie dla duzej rodziny ale od pisania i szukania info jak gdzie i do kogo doniesc marnujesz swoj cenny czas ktory moglbys poswiecic na szukanie lepszego miejsca dla ciebie i rodziny.


Nie zycze nikomu takiej sytuacji...nawet wrogowi...
Doskonale wiecie jak ciezko sie zyje nam na emigracji.
Zebyscie mogli lepiej zrozumiec moja sytuacje musialbym napisal kilkustronnicowe opowiadanie ale to uwazam za marnowanie czasu.
Dziekuje za porady i duzo zdrowia...tym samym jesli nikt nic nowego procz zbednych komentarzy nie wnosi to temat moge uwazac za zamkniety !!
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 5:20 pm   

Dziwne-przecież Ty mu płacisz za wynajem.Dlaczego on was wyzywa.
To się w głowie nie mieści.
Nie ma wstępu do Twojego mieszkania, masz prawo do nietykalności.

Nagrywajcie wszystko jak wychodzicie z domu, telefony mają duże karty pamięci.
Nic to nie kosztuje.
Nie ujawniać się że nagrywacie, dopiero przedstawcie nagrania na ew. sprawie sądowej.

Jak w Niemczech to nie wiem, w Holandii można nagrywać jeśli jest się uczestnikiem rozmowy.

Gdy ktoś jest w pracy szykanowany polecam cały czas chodzić w włączonym nagrywaniem.
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 5:26 pm   

Tutaj w DE nagrywana osoba musi wyrazic aprobate...hihi
W sadzie to zadne dowody...
Kolko sie zamyka...
 
 
bolba 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 36
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 3:41 pm   

jest jedno możliwe wytłumaczenie, facet wynajmuje mieszkanie, bierze kaucje, maltretuje psychicznie, lokator się wynosi, facet nie oddaje kaucji i następnie facet wynajmuje mieszkanie, bierze kaucje, maltretuje psychicznie, lokator się wynosi, facet nie oddaje kaucji i ........

może zacznij cos szukac cos nowego i zanim mu wypowiesz następny krok podjęty w zaleznosci czy masz z nim umowę czy tez nie.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group