NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ING karta bankowa problem z wybraniem pieniędzy POMÓŻCIE!!!
Autor Wiadomość
LeoTeo 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 12:16 pm   ING karta bankowa problem z wybraniem pieniędzy POMÓŻCIE!!!

Witam
Ostatnio chciałam wybrać pieniądze w PL z bankomatu i pisało że karta jest niezaktywowana w innym bankomacie pisało że wybranie pieniędzy jest nie możliwe.
Jeszcze miesiąc temu bez problemu wybrałam pieniądze.
Karta jest ważna do maja tego roku.
Rok temu zjechałam na stałe do Polski i nie wracam tam

Pomóżcie
Co zrobić w tej sytuacji?
Co się stało?
Czy były jakieś nowe karty w tym czasie ?
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 2:28 pm   

Moja karta tez byla wazna do maja ,dlatego w grudniu dostalem nowa. Moze zablokowali ja a na twoj adres holenderski wyslali nowa ktorej nie odebralas bo cie nie ma. Swoja droga skoro nie masz zamiaru wracac do nl to czemu nie zlikwidowalas konta? Co kwartal sa naliczane koszta obslugi konta. W koncu wpadniesz w debet i bedzie kolejny temat co teraz.
 
 
LeoTeo 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 2:53 pm   

Dzięki za odp.to dużo wyjaśnia
Nie likwidowałam jeszcze konta bo myślałam że może jeszcze się przyda.
W takim razie jak będąc w polsce mogę odzyskać resztę pieniędzy i zablokować konto?

[ Dodano: Pią Mar 14, 2014 3:09 pm ]
a jeśli nie odebrałam karty to i tak puki nie aktywuje nowej to stara powinna normalnie działać czy się mylę?
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 4:12 pm   

LeoTeo napisał/a:
Dzięki za odp.to dużo wyjaśnia
Nie likwidowałam jeszcze konta bo myślałam że może jeszcze się przyda.
W takim razie jak będąc w polsce mogę odzyskać resztę pieniędzy i zablokować konto?

[ Dodano: Pią Mar 14, 2014 3:09 pm ]
a jeśli nie odebrałam karty to i tak puki nie aktywuje nowej to stara powinna normalnie działać czy się mylę?

Wiesz nie wiem juz sama jak to jest z aktywowaniem tych kart z ING.Ja nie musialam aktywowac zadnej karty(czy to tymczasowej-bo w Banku mi ja odrazu aktywowano,czy to imiennej,ktora przyszla po paru dniach poczta),a niektorzy pisali juz gdzies tu na forum,ze musieli aktywowac,Moze jest tak jak napisal przedmowca,ze tamta Ci zablokowali,bo wyslali Ci nowa?Reszte pieniedzy mozesz odzyskac robiac np przelew internetowy z Twojego konta na jakies konto walutowe.Co do zamkniecia konta to jeszce prosciej napisz pismo/list z prosba o zamkniecie konta,ktos tu gdzies podawal adres musialabys poszukac.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Pią Mar 14, 2014 4:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 4:45 pm   

LeoTeo napisał/a:
Czy ktoś może mi podać przykładową treść listu do ING w sprawie zamknięcia konta i przelania reszty pieniędzy na inne konto
Mieszkam w Polsce więc nie mogę tego załatwić osobiście a tak byłoby mi łatwiej bo z językiem nie najlepiej u mnie,
Proszę o pomoc
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 4:52 pm   

LeoTeo


Aangetekend
Van:
Uw naam
Uw straat
Uw postcode en gemeente
Aan:
Uw bank
Uw straat
Uw postcode en gemeente
Betreft: Stopzetting rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX
Adsense: no
Geachte mijnheer/mevrouw,
Graag wens ik (met onmiddelijke ingang of vanaf datum XX/XX/XXXX > zie voorwaarden van uw bank) mijn spaarrekening/zichtrekening met rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX af te sluiten.
Gelieve het resterende saldo en intresten van mijn rekeningnummer dat geschrapt zal worden, over te schrijven naar rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX. In bijlage kan u daarnaast een kopie van mijn ID terugvinden.
Graag zie ik uw bevestiging van deze stopzetting tegemoet.
Met vriendelijke groeten,
Naam
Handtekening


http://www.hoedoen.be/hoe...ng-verwijderen/
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 17, 2014 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeoTeo 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 5:05 pm   

Dziękuję a czy można by było to przetłumaczyć?
Rozumiem conieco ale nie do końca


Co tu pisze?

Geachte mijnheer/mevrouw,
Graag wens ik (met onmiddelijke ingang of vanaf datum XX/XX/XXXX > zie voorwaarden van uw bank) mijn spaarrekening/zichtrekening met rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX af te sluiten.
Gelieve het resterende saldo en intresten van mijn rekeningnummer dat geschrapt zal worden, over te schrijven naar rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX. In bijlage kan u daarnaast een kopie van mijn ID terugvinden.
Graag zie ik uw bevestiging van deze stopzetting tegemoet.
Met vriendelijke groeten,
Naam
Handtekening
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 5:31 pm   

Aangetekend
Van: ing bank
Uw naam - twoje imie i nazwisko
Uw straat/ ulica
Uw postcode en gemeente /adres zamieszkania wpisz dane z Polski
Aan:
Uw bank /bank ING BANK
Uw straat /ulica
Uw postcode en gemeente numer pocztowy i miejscowosc
Betreft: Stopzetting rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX prosba dotyczy zamkniecie konta i tu wpisz numer o jakie konto chodzi (numer.012345678)
Adsense: no
Geachte mijnheer/mevrouw, Szanowna/y pani/pan
Graag wens ik ingang of vanaf datum XX/XX/XXXX > zie voorwaarden van uw bank) mijn
prosze o niezwloczne zamkniecie numeru konta 0123456....z dniem /z data
(met onmiddelijke
spaarrekening/zichtrekening met rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX af te sluiten. -jesli nie miales konta oszczednosciowego to zdanie pomin

Jesli posiadasz jakies pieniadze na koncie , to albo je przelej wczesniej, albo popros o przelanie na inny numer tu powinienes podac numer innego NUMERU KONTA
Gelieve het resterende saldo en intresten van mijn rekeningnummer dat geschrapt zal worden, over te schrijven naar rekeningnummer BEXX XXXX XXXX XXXX.

In bijlage kan u daarnaast een kopie van mijn ID terugvinden. w zalaczeniu kopia/ mojego paszportu lub innego waznego dokumentu /dowodu

Graag zie ik uw bevestiging van deze stopzetting tegemoet. oczekuje potwierdzenia zamkniecia konta
Met vriendelijke groeten, pozdrawiam
Naam -nazwisko


Handtekening -podpis


ps. podaje tylko przyklady

sa tez inne strony z ktorych mozna scagnac gotowca ..krotko i zwiezle i nie musisz pisac dlaczego konto zamykasz , bo nie musisz sie tlumaczyc
(WAZNE pamietaj o dolaczeniu kopii paszportu./ lub dowodu ,
numer konta podaj z IBAN )

Cytat:
MODELBRIEF

Aangetekend

Uw naam en adres Naam en adres bank
Plaats en datum

Geachte,

Met deze brief deel ik u mede dat ik mijn bankrelatie met u wil opzeggen.

De opzegging die ik wil doen betreft: mijn.... (zichtrekening/depositoboekje/bewaargeving effecten/safe/...)

Deze opzegging gaat in.... (in te vullen: onmiddellijk ofwel op termijn - bijvoorbeeld
voor het einde van het jaar), conform uw algemene bankvoorwaarden.

Gelieve het resterende saldo van mijn rekening te willen overschrijven op rekeningnummer:....


Hoogachtend,





https://www.opzeggen.nl/o...bank/opzegbrief
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 17, 2014 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeoTeo 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 6:30 pm   

Gochna wielkie dzięki za poświęcony mi czas


a co jeśli w międzyczasie zmieniłam nazwisko?
Jak się z tego wytłumaczyć w liście?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group