NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Eneco
Autor Wiadomość
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 8:33 pm   Problem z Eneco

Witam serdecznie forumowiczów !! Mam straszny problem z Eneco tzn mam do zapłaty 3000 € za prąd ?? Problem polega na tym że mój licznik nie wiem dlaczego w okresie 2-2010 do 11- 2013 naliczył mi 17000 kw/h ( dodam że w 2-2010 założono mi nowy licznik elektroniczny bo stary się spalił ) z czego moje średnie zużycie roczne wcześniej wynosiło około 800 kw/h na rok co daje w 3 lata 2400 ok jakby coś to niech by było 3000 kw/h w trzy lata ?? to ok . Ale 17000 to nie wiem co musiałbym mieć ?? plantację ?? I tu jest problem ponieważ Eneco twierdzi że takie pobory są jak najbardziej możliwe !! Ręce opadają walczę z nimi od stycznia tego roku i niestety z walki stało się tyle że nasłali na mnie komornika i chcieli mi wyłączyć prąd i gaz . Moja walka okazała się bezskuteczna a wręcz opłakana w skutkach ( Komornik ) . Zdołałem na razie zrobić tyle że spłacał będę tę kwotę w ratach na 2 lata po 130 € miesięcznie + rachunki stałe 160 € miesięcznie razem 290 € miesięcznie przez 2 lata !! I ręce mi opadły i brak mi pomysłów co dalej mam z tym fantem zrobić ? Tym bardziej że wiem że sprawy z takimi instytucjami trudno jest rozwiązać i wygrać a osobiście nie mam ochoty spłacać czegoś czego nie zużyłem . Dlatego poszukuję kogoś kto może mi pomóc w tej kwestii . Adwokata lub kogoś kto sprowadziłby tą sprawę na dobrą drogę . Proszę o pomoc i z góry dziękuję !!
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 8:10 am   

ARIE32NL napisał/a:
Ale 17000 to nie wiem co musiałbym mieć ?? plantację ?? I tu jest problem ponieważ Eneco twierdzi że takie pobory są jak najbardziej możliwe !!

Moje zuzycie to 4000 kW rocznie.Staram sie oszczedzac.Ogrzewanie oczywiscie tylko gazowe(piecyki elektryczne pobieraja bardzo duzo pradu).Moj kolega zuzywa ok. 7500 kW rocznie.Tez zadnych specjalnych odbiornikow pradu nie ma,a na pewno nie plantacji,tyle ze wiekszy dom.3,5 roku razy 7500 kW daje ponad 26000 kW.800 kW to jest baaardzo male zuzycie.
 
 
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 9:38 am   

Może i małe zużycie ale ja mam małe mieszkanie 46 m2 brak centralnego ogrzewania ale gazu zużywam około 1000 m3 także w normie a w domu bywam rzadko nie mam żadnych sprzętów które by pożerały prąd a oświetlenie tylko energooszczędne z tego około 2 miesięcy w roku w domu nikogo nie ma jest to czas urlopu . Także raczej jest to dla mnie nie bardzo realne zużycie a raczej ekstremalne ?? Ale dzięki za wiadomość takie porównanie zużycia to dla mnie też ważne informacje .
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 10:59 am   

Sprawdzałeś czy po wyłączeniu wszystkich bezpieczników w domu licznik nadal się "kręci"? Sprawdzałeś poprawność danych przekazanych do Eneco tj. stan liczników przed i po okresie rozliczeniowym? Czy sprawa ze starym licznikiem została rozliczona (stan liczników w papierach i w rzeczywistości)?
 
 
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 11:26 am   

] Tak po wyłączeniu korków licznik się wyłącza brak poboru prądu . A stary licznik został dobrze rozliczony ale niestety pobory prądu są kosmiczne . Muszę sprawdzić jeszcze czy na kablu od licznika do piwnicy ktoś mi się nie podłączył ??
Ostatnio zmieniony przez ARIE32NL Nie Kwi 20, 2014 11:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group